16:50
5/3/2024

Bez paniki. Facebook nie działa aktualnie wszystkim. Nikt nie zhackował Twojego konta. Facebook wszystkich wylogował i Twoje hasło (to poprawne) nie działa. Co teraz robić? Czekać, pewnie zaraz naprawią. A jak naprawią, to zaktualizujemy ten wpis.

Przy okazji, nie ufaj nikomu, kto twierdzi, że jemu Facebook działa. Nie wpisuj hasła do Facebooka w żadne miejscach, które obiecują “naprawę konta”. Nie ściągaj żadnych nowych “alternatywnych aplikacji” do obsługi Facebooka, Instagram czy Messenger, które rzekomo działają. Po prostu czekaj. Na spacer pójdź. Kwiatki podlej może? Zaśpiewaj swoją ulubioną piosenkę, ze trzy razy? ;)


Aktualizacja (05.03.2024 17:40)
U nas już Facebook działa, ale konieczne było ponowne zalogowanie się. Teraz się okaże, ile osób pamiętało swoje hasła ;)


Aktualizacja (06.03.2024 10:07)
Wciąż występują utrudnienia w logowaniu dla osób, które korzystały z dwuetapowego uwierzytelnienia w formie SMS. Nie przychodzą kody. Pozostaje czekać. A po zalogowaniu rekomendujemy zmianę kodów SMS na kod z aplikacji OTP lub klucz U2F (najbezpieczniejsze).

Facebook padł

O tym, że Facebook padł poinformowaliśmy w pierwszej kolejności posiadaczy naszej darmowej aplikacji CyberAlerty. Jeśli jeszcze nie masz naszej aplikacji, zainstaluj ją, a będziesz otrzymywać powiadomienia o istotnych wydarzeniach, z punktu widzenia bezpieczeństwa Twoich danych i finansów. Oraz uspokajające komunikaty, takie jak ten, żebyś przypadkiem z przerażenia “bo hasło do FB przestało mi działać” nie wpadł panikę i nie rozpoczął kasowania wszystkiego co masz na dysku, bo “hakerzy Cię dopadli” ;-)


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

64 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Ale Waszą strona także nie działała ładnych kilkanaście minut a i teraz jest problem aby na nią wejść. To samo dotyczy poczty WP. i wielu innych stron

 2. Wasza strona też przez dłuższy czas była niedostępna, podobnie i cyberalerty…

 3. Wasza strona też nie działała dobre pół godziny. Nie działa także poczta WP i kilka innych serwisów

 4. juz działa :)

 5. Działa ale wolno (orange) wp chodzi normalnie

 6. Ale na Cyberalertach ostatnie info jest z wczoraj, o ataku na klientów banku…

  • Alert o FB do CyberAlertów poleciał w trybie przyśpieszonym, dlatego był widoczny po kliknięciu w powiadomienie, ale już nie na liście. Błąd, który już został poprawiony, więc zaraz (plus minus cache na urządzeniu) powinniście widzieć go na liście alertów.

 7. Instagram tez nie działa

 8. Ostatnio (ze 2 dni) ogólnie mam wrażenie, że internety “wolno działają”. Zarówno wszystko podpietw pod WiFiw domu, jak i internety w telefonie (nie łączę się tel po WiFi, bo mam za dużo neta w pakiecie). może to jakaś grubsza sprawa?

  • Dalej mi nie działa. Zmienili uwierzytelnienie z SMS na what’s up i …. Brak kodu do logowania

 9. Powrórka z 2021? Ciekawe czy tym razem chociaż drzwi od budynku im działają.

  • może ruskie siatke na przyszlych trolli rostawiaja…
   dacie im loginy i hasla…

   na pewno warto zmienic jak najszybciej haslo na facebook itd… jak usluga bedzie stabilna lub wiecej dwuskladnikowego trzeba stosowac

 10. Jaki związek może mieć spameria (interia) z FB? Tam też nie mogłem zalogować się do poczty i też była informacja o błędnym haśle.

 11. u mnie nadal nie działa. Przy próbie odzyskania hasła – bo oczywiste, że go nie pamiętam bo tyle razy mi się kazał kiedyś logować, wylogowywał, logować i tak dalej, że logowalem się poprzez konto gmail. Teraz mam komunikat, że wpisałem kod (który dostawałem na email podpięty pod konto) zbyt wiele razy. Dla mnie to dobry dzień. Każda awaria fb jest na wagę złota!

 12. Niektórym nadal coś nie trybi. Nie da się zalogować, kod uwierzytelniający SMS i Whatsapp nie przychodzą/nie są wg wysyłane.

  • Pewnie jakaś awaria azura albo aws

 13. Ciekawe jaka była przyczyna że sama strona logowania działała ale dane logowania pokazywało jako niepoprawne mimo że były poprawne

 14. To chyba jakaś grubsza akcją, jak spojrzycie na downdetector to mnóstwo portali i serwisów w tym samym momencie ma wzrost zgłoszeń. Team niebezpiecznik, może to sprawdzicie?

 15. Padło prawie wszystko. Google, AWS, Honewell, praktycznie wszystko z głównej strony downdetector.com. Także problem był sporo poważniejszy niż tylko FB

 16. Ależ prosta sprawa ludzie zobaczyli, że serwisy Meta nie działają to wbijali na poczty, po resetowaniu hasła. Z Niebezpiecznika ludzie też się chciali dowiedzieć co się dzieje. Taka wzmożona aktyność zadziałała jak atak DDoS.

 17. Wiadomość o awarii bardzo mnie uspokoiła, bo gdyby moje konto zaczęło nagle słać spam na Messengerze, to i tak nikt by nie mógł odebrać.

 18. W momencie, kiedy padł FB, IG itp. to nie działało mnóstwo stron. Wykop, WP i wiele więcej, ale szybko powstawały. Niebezpiecznik tak samo w tamtej chwili nie był dostępny. Przydałaby się jakaś głębsza analiza.

 19. A coś wiadomo już?

 20. Niektórzy nie muszą pamiętać hasła do Facebooka bo używają managera haseł, choćby najprostszego – w zalogowanej przeglądarce.

 21. Nadal nie dziala

 22. 2FA dalej nie działa, nie przychodzą kody na whatsup’a.

 23. jAK ROZWIĄZAĆ PROBLEM BRAKU UWIERZTELNIENIA? WCIĄŻ NIE PRZYCHODZĄ KODY ANI NA SMS , ANI NA WHAT APP. :)

 24. Nie mam kont na fejkzbuku, hologramie lub w wożącym się i łokciami rozPychającym w JaCoBusie, naGAPionym w MobajlFona pasaŻerze… mam 30 gr. na koncie w mB z powodu E.T.(i)ologicznego Haju niedodatnich samców i samic… Alfa etc. z planety Melmac – „Co widać, słychać i czuć” w wirtualno-realnym, Publicznym Wychodku.
  Zalecenie: Nie wrzucać kamyczków do cudzego oGródka, tylko wziąć do brudnej roboty też kocie mordy przelewające z pustego w próżne w doOKOlnej Piaskownicy, albo… B.&W. z X!
  B.O.S.S.

 25. Nie działały także gogle quest padł sklep i część aplikacji nie była widoczna po naprawie trzeba była znowu przepisywać kod uwierzytelniający i wszystko powróciło tak jak było ale z chwilą gdy pada fb gogle stają się praktycznie bezużyteczne

 26. facebook dalej nie działa

 27. Z tym facebookiem to nie do końca prawda. Działa, ale nie każdemu. Wszyscy, którzy mają ustawione dwuetapowe uwierzytelnianie – nadal mają ten problem, gdyż FB nie jest w stanie wygenerować/wysłać kodu poprzez SMS. Zatem mówienie że FB już działa, nie jest do końca prawdą.
  Swoją drogą, zabezpieczenie konta poprzez dwuetapowe uwierzytelnianie jest na prawdę dobrym zabezpieczeniem, jednak widać, jak mało osób je stosuje, skoro wszyscy chórem piszą – że już wszystko działa… ;)

  • Marcin, są osoby które stosują uwierzytelnienie dwuskładnikowe przy pomocy lepszych metod niż SMS. Logowanie z Yubikeyem czy aplikacją generującą kody działa bez problemu.

  • Mam dwuetapowe uwierzytelnienie i mi działa. Zatem nie wypowiadaj się za wszystkich, jedynie w swoim imieniu

 28. Niestety mnie nadal nie działa przy dwuetapowym uwierzytelnianiu.

 29. Facebook nie działa dalej. Na adres e-mail nie przychodzą kody, ani na whatsapp, ani na nr tel. A jak przychodzą kody, to nie działają. Myślałam że tylko ja mam taki problem, ale trafiłam na tą stronę to jest więcej osób.

 30. Cały czas nie działa messenger co robić

 31. Mi nadal nie działa. Nie przychodzą kody smsem brrrr.

 32. U mnie to samo z kodami nic nie działa

 33. Mi nadal nic nie działa… Miałam uwierzytelnianie dwuetapowe i nie dochodzą żadne kody sms. Coś się wykrzaczyło i Facebook widzi telefon i aplikacje jako dwie różne jednostki. Niby wysyła mi potwierdzenie na inne urządzenie a tak naprawdę wysyła na telefon z którego korzystam na co dzień…

 34. Mam to samo żaden kod nie przychodzi

 35. Facebook nie wysyła kodów bezpieczeństwa SMS

  • Facebook wysyła kody na e-mail które nie działają. Walczę z tym już od wczoraj, już nie mam nerwów, bo każda próba kończy się niepowodzeniem. Ktoś doradzi, pomoże na ten problem? Ktoś ma jakieś rozwiązanie?
   Dobrze że znalazłam tą stronę, to chociaż wiem że nie jestem sama z tym problemem

 36. Trafiłam na tę stronę, bo tak samo mi nie działa ani fb ani messenger i tak – mam dwuetapowe uwierzytelnianie :P

 37. Niestety mo Fbacebook oraz messenger nie dzialaja.Nie przychodza kody a na messenger nie moge sie zalogowac bo pytaja o kod rowniez??? Masakra

  • Facebok nie dziala nie wchodzi kod

 38. Właśnie udało mi się zalogować z uwierzytelnieniem dwuskładnikowym z wysłaniem SMS.

 39. U mnie już działa z tym dwuskladnikowym

 40. Facebook pyta o password ale żadne nie działa. Założyć nowego konta też nie mogę , odmawia rejestracji. Teraz mam wiadomość , że za szybko działam i dlatego mnie blokują

 41. Dlaczego 2 dzien nie mam dostepu do facebooka

 42. Kiedy zacznie dzialac mi facebook nie morzna sie zalogowac i nie wchodzi kod

 43. Hej, a co z użytkownikami, którzy zresetowali hasło w trakcie awarii? i teraz ich stare hasło nie działa, bo jest zmienione i nowe również nie działa… czy jest możliwe, że hasło zawisło gdzieś w powietrzu? Ponowne zresetowanie hasła nie jest możliwe… nie działa procedura weryfikacji tożsamości, ponieważ nawet przy pozytywnym rozpatrzeniu nowy kod do resetu hasła jest niewłaściwy.

 44. A ktoś wie dlaczego fb nie działał ?

 45. Mam włączoną weryfikację 2 etapową z Google Authenticator. Email jest ok. Hasło jest ok, a w drugim kroku fb zamiast przyjąć kod z GA żąda kodu SMS, mimo że na fb nie jest podany numer telefonu. “Alternatywą” jest zatwierdzenie logowania w powiadomieniu na telefonie, z którego fb mnie wylogował. Czy jest jakieś rozwiązanie tej sytuacji? Poza wysłaniem do Meta skanu dowodu, bo to nie wchodzi w grę.

 46. Z doświadczenia, permanentny komunikat o błędnym haśle pojawia się przy próbie zalogowania z adresu IP który z jakiegoś powodu nie podoba się Facebookowi.

  Podejrzewam, że ktoś dokonał nadużyć z jakiegoś polskiego mobilnego proxy i systemy Facebooka wrzuciły całego ISP na czarną listę, dodatkowo wywalając użytkowników. Jeżeli ktoś przejął kilka tysięcy kont na FB, to ten serwis naprawdę niczym go już nie zaskoczy.

 47. W sumie takie “masowe przypomnienie haseł” jest dobre. Na pewno zwiększy się skuteczność phishingu :)

 48. Co z tego że padł? Ja nie mam i żyję.

 49. Kiedy będzie można zalogować się na swoje konto. Czemu nie można odinstalować Facebooka i jeszcze raz zainstalować

 50. Jestem w sytuacji, w której zresetowałem hasło w trakcie trwania awarii dosłownie na kilka minut przed tym jak fb wyłączył możliwość resetowania haseł wszystkim użytkownikom. Problem w tym, że nowe hasło, które zmieniłem nie działa (tak jakby coś sie scrashowało w trakcie resetu), zamiast to przeczekać, zacząłem masowo się logować i generować kod do zresetowania hasła, który przychodził mi na maila i był ciągle taki sam. Doszło do tego, że weryfikacja dowodem pomimo iż rozpoznali moją tożsamość nic nie dała, bo kod, który mi wysłali (inny niż ten który cały czas się zapętlał) był również niewłaściwy. Co w takiej sytuacji można zrobić. Czy odczekanie 24h i zalogowanie się na czystym komputerze i innym IP coś pomoże?

 51. U mnie tez nie dziala weryfikacja dwuetapowa :(

 52. Witam, mi nadal nie działa dwuskładnikowe uwierzytelnianie, nadal nie przychodzą mi żadne powiadomienia na telefon. A jak wydaje mi się ze się udało to ekran telefonu biały, czy wiadomo kiedy zacznie działać??

 53. Wydaje mi się że albo ktoś wykorzystał to że fb nie działało prawidłowo, albo to było jakieś włamanie. Bo ja mimo posiadania 2 składnikowego logowania straciłem konto. Zostało przejęte. Zmieniono mi adresy i inne dane umożliwiające odzyskanie hasła. A do tego w powiązanym koncie na instagramie (chyba nowo stworzonym) coś powysyłali i mi zablokowali wszystko. Kliknięcie w link że to nie ja zmieniłem maila powoduje jedynie wyświetlenie informacji o zablokowaniu konta.

  I podkreślam miałem 2 składnikowe logowanie włącznie.

 54. Znowu dziś nie działa Messenger, Whatsapp i wiadomości na Instagramie.

 55. Rany kto jeszcze używa tego badziewia z dawnych lat. Kiedy wy ludzie zmądrzejecie? Przecież to otwarta baza danych o Polakach. Używana w złych rękach może wam przynieść samych problemów.

 56. Mam doczynienia z jakims dziwnym errorem. Mianowicie: 5 kwietnia facebook nagle zablokował mi moje konto. Podobno to była dziwna aktywność, ale nikt nie próbował się na nie zalogować, nie było nawet prób hackowania. Mam jeden numer do weryfikacji dwuetapowej, który aktualizowałam pół roku temu praktycznie wszędzie. No i tu się zaczyna cyrk.
  Gdy próbuje odzyskać konto, facebook cały czas domaga się starego numeru telefonu (sic!) z niewiadomego powodu (numer fizycznie już nie istnieje) i może tylko dwa razy później prosił o aktualny. Jestem więc zmuszona robić zdjęcie paszportu (mój dowód osobisty jest stale odrzucany, paszport przechodzi) i gdy już facebook to przemieli – to nagle wysyła mi kod mailowo (aktywny rzekomo 14 dni) wraz z przyciskiem do logowania się – no i cyk. Jak wpisuje kod natychmiastowo – okazuje się, że jest on nieaktualny. Gdy wciskam przycisk – system wywala mi okno z informacją że moje konto jest zablokowane.
  I tak jest w kółko a mamy już praktycznie maj. Wszelkie reddity i inne dziwne portale twierdzą, że nie jestem sama w tej sytuacji. Natomiast niektórzy konta odzyskują, inni nie. Facebook uniemożliwia kontatk ze sobą, rzekomo jest chat w przeglądarce, jednak jest on stale nieczynny.

  Czy wy jako spece od hackingu, bug’ów i różnych takich errorów – macie jakieś pojęcie co się dzieje, jaka jest przyczyna i co można z tym fantem zrobić? Szczególnie gdy dana osoba jest wręcz zmuszona odzyskać konto czy to biznesowo, czy to z innych pobudek, gdyż o nowym nie ma mowy?

  Wszelkie info mile widziane.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: