12:46
31/10/2015

* Forum PHP zhackowane przez …PHP

170 000 kont poszło!

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

6 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Nie przez PHP, a przez dziurawy skrypt forum. To się zdarza w wielu aplikacjach napisanych w różnych językach, niestety…

 2. Upss – mocne komentarze na forum. Cos jest jeszcze “bezpieczne” ?

  • Statyczny html jest bezpieczny. Chyba :-)

 3. Jako skryptu forum używają IP Board, twierdzą, że jest w nim dziura – tymczasem Invision Power (autorzy IPB) nic o tym nie wiedzą. Pachnie ściemą albo administracja tam zapomniała, że wszelkie skrypty-gotowce trzeba aktualizować.

  Gdyby to była faktycznie dziura w ostatnim IPB z linii 3.4.x, to by padały masowo fora na IPB jedno za drugim, a tak się nie dzieje.

  • Niekoniecznie musi być to dziura w samym IPB, może to wynikać z używanych dodatków (któryś mógł być dziurawy lub nawet kombinacja kilku dodatków tworzy dopiero lukę).

  • Albo ktoś znalazł sobie 0day.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: