9:14
1/4/2015

Informowaliśmy już na łamach Niebezpiecznika o różnych zmyślnych urządzeniach do łapania kierowców. Były inteligentne systemy OCR-ujące tablice rejestracyjne wrocławskich kierowców i następnie pokazujące im dedykowne ostrzeżenia.

Był także małoprzemyślany fotoradar straży miejskiej, na którym naklejono jego adres IP wraz z loginem i hasłem, co pozwalało na kasowanie wykonanych przez urządzenie zdjęć, zanim powędrują na serwer i zmienią się w mandat.

Ale to co podesłał nam Szymon, wprawiło nas w osłupienie. Oto krowa-fotoradar:

unnamed-6

unnamed-5

Takie fotoradary spotykają kierowcy przy drogach w Szwajcarii… Trzeba przyznać, że są nieźle zamaskowane. Zastanawiamy się tylko, czy krowy faktycznie podnoszą bezpieczeństwo — przecież jeśli komuś taka krowa “błyśnie”, to raczej na pewno zatrzyma się na poboczu i pobiegnie ją fotografować. A to, na wąskich, krętych szwajcarskich drogach może nie być najlepszym pomysłem…


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

15 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. he he he he.. herbata wam stygnie :D
  1 kwiecieñ heheszki

 2. Miszczoski art. :)

 3. 1.4.2015 :)

 4. Czy kąt 22 stopnie,jest?

 5. Uwierzylbym w to kazdego innego dnia ;)

 6. nie szwajcaria, a włochy i teraz francja testuje

 7. Przecież to fake. Krowy w Szwajcarii są fioletowe.

  p.s.
  01-04 ?

  • Nie psuj zabawy, pasuj jeden :)

 8. – Witam pani Krowo, czy rozstawiona pani jest poprawnie, instrukcja przeczytana, z dala od metalu?
  – Panie Emilu, idź pan w…muuuuu, bo dostaniesz pan z wymiona za utrudnianie.

 9. “Zastanawiamy się tylko, czy krowy faktycznie podnoszą bezpieczeństwo — przecież jeśli komuś taka krowa “błyśnie”, to raczej na pewno zatrzyma się na poboczu i pobiegnie ją fotografować.”
  … albo przestaną więcej pić… :D

 10. A to już Prima Aprilis :)

 11. Emil pojedzie na krowy polować

 12. Bez przesady… Krowa nie rzuca cienia wiec raczej słaby :)

 13. […] 在波兰网站上,名为“Niebezpiecznik” [Danger en français]. […]

 14. […] indice : en effectuant une recherche d’image inversée, nous retrouvons la même image publiée sur un site polonais, nommé « Niebezpiecznik » [Danger en français]. Selon ce dernier, la vache radar aurait cette fois été vue sur des routes […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: