18:56
12/5/2011

Gawker zwraca uwagę na nową (“naruszającą prywatność”) funkcję w GMailu — wyszukiwanie należących do nas kont w innych sieciach społecznościowych (np. Twitter / Facebook) na podstawie zawartości naszej skrzynki pocztowej na GMailu. Jeśli GMail odkryje, że np. mamy konto na Twitterze, zasugeruje nam jego zlinkowanie z GMailem, celem “better social experience”…

Ale na nieszczęście Gawkera, USA Today publikuje kulisy nagonki na Google, sponsorowanej przez Facebooka, który wynajął firmę PR-ową płacąc jej za niepochlebne Googel artykuły…

Zastanawiające (widać mocną rywalizację z Facebookiem).

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. gógiel to jakimś portalem społecznościowym straszył, ale cuś tego nie widać, za to FB wcięło się trochę w biznes z Mountain View dając użytkownikom konta pocztowe zintegrowane z serwisem, ale nie za bardzo się tym chwalili, więc wiele osób po prostu nie wie, że takie ma.

  2. Właśnie dlatego nie znoszę Gawker Media. Dzięki notscripts mam pustą stronę. YAY!

  3. batwing – Google nigdy nie planowało konkurencji dla FB, a plotki o takim projekcie pozostały tylko plotkami.
    To, że FB wpadł na pomysł dania userom kont pocztowych to żadne zaskoczenie – a Google na polu darmowych kont pocztowych nie ma się czego bać…

  4. Torwald – to nie plotki bo Google Buzz istniał na prawdę, ale to co udostępnili było niewypałem i korporacja zarzuciła ten projekt.

    • Ten czas przeszły jest trochę na wyrost – codziennie wrzucam na Buzza linki dla paru znajomych ;)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: