6:18
8/11/2012

Nowa funkcja w Androidzie pozwoli na przeskanowanie aplikacji ściągniętej spoza Google Play przed jej uruchomieniem — snapshot aplikacji będzie wysyłany na serwery Google i porównywany z bazą “dobrych/złych”. Więcej o mechaniźmie tu.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. odgrzewane kartofle??? Juz miesiac temu inne serwisy o tym pisaly…

 2. Nie wiem czy to dużo pomoże, skoro wciąż dowiadujemy się o aplikacjach z Google Play, które mogą znam zrobić krzywdę…

 3. cyanogenmod wytnie to jakoś?

 4. Ciekawe, czy spowoduje to wzrost liczby mobilnych malware. Mechanizm ten z pewnością można ominąć/złamać jak bouncer, czy AV, a użytkownicy mogą się przez to poczuć bezpieczniej i chętniej instalować APKi. Wprawdzie zwykli użytkownicy rzadko korzystają z apek a i zaawansowani raczej też ich nie preferują (poza antygooglowymi paranoikami).
  W przypadku open-source’owej prekompilowanej, lub skompilowanej samodzielnie aplikacji raczej nie obawiam się malware.

 5. Jak dla mnie – GŁUPOTA.

  Kontrolowanie “na siłę” nie przysporzy zadowolenia użytkowników. Będą oni czuć się ograniczeni i szukając obejścia trafią na apki wymagające roota.

  Do czego to się sprowadza ?
  Po prostu – jeszcze więcej będzie malware’u… a większość userów będzie rootowała telefon tylko dlatego, by nie dać się googlowi szpiegować.

  • Do wcześniejszego posta mogę dodać, że szukając obejścia użytkownicy mogą trafić na poważniejszy malware, który poprosi o roota w ramach omijania tego zabezpieczenia, a mając roota zdziała dużo.

  • Chyba czytanie ze zrozumieniem u Ciebie kuleje.
   “The service, which can be turned off at anytime(…)”

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: