6:36
6/11/2009

Google udostępniło swoim użytkownikom specjalną stronę, na której mogą oni sprawdzić, co Google wie na ich temat. Google Dashboard pokazuje dane dotyczące użytkownika, które pochodzą nie tylko z popularnych serwisów takich jak YouTube, Gmail, czy Picasa, ale ze wszystkich usług należących do firmy.

Oprócz informacji jakie dane Google posiada, jesteśmy wstanie sprawdzić, czy dane te są publicznie udostępniane innym użytkownikom. Strona powstała, aby internaucie łatwiej mogli zarządzać swoją prywatnością. Niestety, z poziomu Google Dashboard nie będziemy w stanie usunąć żadnych informacji… trzeba się pofatygować do ustawień konkretnych serwisów.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

1 komentarz

Dodaj komentarz
  1. Tak, tak. Google pozwala zarządzać prywatnością, ale ciasteczka dalej rzucają na kilka lat – hipokryzja? :]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: