8:30
6/5/2011

Google podpisało się pod listem przeciwko Do-Not-Track — czyli nagłówkowi HTTP ustawianemu przez przeglądarkę WWW, który pozwalająca internautom na zablokowanie/wypisanie się ze śledzenia przez różne reklamowe/marketingowe serwisy i usługi. Nie ma się co im dziwić… ~90% przychodów Google czerpie z reklam.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

3 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Trochę nie łapię jaką moc ma taki nagłówek. Przecież równie dobrze możemy prosić kamery na ulicy żeby nas nie obserwowały.

    • no nie tak do końca, podobnie jest z plikiem robots.txt, przecież boty indeksujące treść mogłyby olewać zawarte w nich informacje co do indeksowania

    • I nie ma się co dziwić, że część robotów dokładnie tak robi. Szczególnie uciążliwy jest majestic bot.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: