9:14
15/12/2017

Dużo osób pisze do nas, że otrzymało fakturę od Groupona. Treść e-maila, w obliczu ostatnich scamów, może faktycznie budzić niepokój. Wiadomość wysłana jest z innej domeny (serwery w home.pl), zawiera załącznik i zabawny komunikat, aby — jeśli załącznik sprawia problem w otworzeniu, zapisać go na Pulpicie i kliknąć na niego.

Groupon przesyłał już takie faktury w przeszłości. Albo nie pamiętacie, że kiedykolwiek coś kupowaliście, albo ktoś przez przypadek podał Waszego e-maila. Dlaczego teraz, nagle tak dużo faktur? Może Groupon nadrabia zaległości księgowe z całego roku?


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

14 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Do wielkiej fabryki elfów to i ja bym się wybrał :D

  • To nie żaden scam. To krypto rekalma Fabryki Elfów.

  • To nie jest kryptoreklama, tylko faktycznie faktura za zakupiony bilet na Groupon.

 2. Podlinkujcie do swojego własnego wpisu ;) Podobieństwa są ;)

  https://niebezpiecznik.pl/post/potkniecie-inteligo-bank-zacheca-klientow-do-otwierania-zalacznikow-w-e-mailach/

 3. Pracuję dla Groupona i nie mamy żadnego hostingu w home, wszystko trzymamy in-house, nigdy nie wysyłaliśmy takich faktur i niczego “nie nadrabiamy”.
  A na drugi raz dajcie znać, mamy przedstawicielstwo w Warszawie (aczkolwiek najbliższy team techniczny jest w Berlinie).
  Powodzenia z phishingiem.

 4. U mnie każda poczta jaka przechodzi przez serwy home ląduje z automatu w spamie i potem się kasuje …
  Ot taka to spamerska firma ta cała home …

  • O nazwie nie zapomnij ;)

 5. Pozwolę sobie uciąc spekulacje. Również pracuję w Groupon i niestety mój kolega nie ma racji. Posiadamy hosting na home.pl a wysyłane maile z fakturami są … faktycznie wysyłanymi mailami z fakturami za zakupione na Groupon bilety.
  Proszę się ich nie obawiać.

  • Proszę się nie obawiać i uruchamiać faktury w formacie EXE. Ten najnowszy format zapewnia odpowiednią poufność i bezpieczeństwo zgodnie z wymaganiami RODO. Jeśli jakiś antywirus zasygnalizuje że plik jest podejrzany, bez jego wyłączenia nie będą mogli Państwo obejrzeć faktury, a Państwa bilety na imprezę mogą przepaść.

  • @e – to są te nowe faktury sprawdzające w tle integralność systemu? ;-D

  • Szymon, znajdź mnie na wewnętrznym czacie i uświadom. :) Trollować też umiem. :)

  • a jak Cię znaleźć na czacie? Nie podajesz danych żadnych.

  • Poszukaj service engineering i tam jestem jedynym człowiekiem z polskim nazwiskiem.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: