7:02
18/10/2019
18/10/2019
Firma, która może nie jest Wam zbyt znana, ale odpowiada za bezpieczeństwo maszyn przemysłowych (tak, bezpieczeństwo), została …zhackowana. Na stronie wisi taki komunikat:
Jaki atak obstawiacie?
o bezpieczeństwie i nie...
Firma, która może nie jest Wam zbyt znana, ale odpowiada za bezpieczeństwo maszyn przemysłowych (tak, bezpieczeństwo), została …zhackowana. Na stronie wisi taki komunikat:
Jaki atak obstawiacie?
Artykuł jest manipulacją. Firma odpowiada za bezpieczeństwo maszyn tzn. produkuje komponenty, które poprawne wykorzystane – zmniejszają drastycznie liczbę wypadków przy pracy z powodowanymi przez maszyny przemysłowe. Artykuł sugeruje, że firma odpowiada za bezpieczeństwo teleinformatyczne.
Powtarzam ponownie. Pilz nie ma nic wspólnego z cyberbezpieczeństwem.
Jeżeli to prawda to niezła wtopa noebezpiecznika
Obstawiam wirus szyfrujący.
Obstawiam atak na plik tekstowy na pulipicie na którym Pan z działu technicznego miał login i hasło do serwera.
Obstawiam atak hakerski.
Na głupie pytania są głupie odpowiedzi.
A jakieś info o domniemanym ataku hakera/hakerów na sklep/stronę sumlinski.pl ?
Obstawiam kalkulator programistyczny
Pilz robi komponenty elektryczne do mechanicznego bezpieczeństwa maszyn, aczkolwiek hest to duża i znana firma, więc dziwne ze nie ogarneli.
W oświadczeniu piszą o wyłączeniu wewnetrznej infrastruktury, więc bardzo pradwdopodobne, że chodziło o know-how produkowanych urządzeń.
Prawda jest taka, że cała branża (automatyka przemysłowa) słabo dba o bezpieczeństwo, choć z roku na rok świadomość i możliwości są coraz większe…
Szanowny Niebezpieczniku,
Doceniam Waszą wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa. Rozumiem też, że sensacyjnie brzmiące tytuły przyciągają odbiorców. Chciałbym jednak zwrócić uwagę, że cyberbezpieczeństwo i bezpieczeństwo maszyn to jednak nie to samo. Bezpieczeństwo maszyn to zespół wymogów formalno-prawnych oraz technicznych, które zapewniają pracownikom bezpieczne miejsca pracy. Firma Pilz oferuje produkty automatyki, które do tego właśnie służą – chronią osoby przed dostępem do niebezpiecznych części maszyn i wyłączają je w bezpieczny sposób w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia. Oczywiście w obecnym świecie automatyzacja coraz bardziej przenika się z obszarem IT. Nie zmienia to jednak faktu, że naszym zdaniem łączenie ataku hakerskiego na naszą firmę z naszą podstawową działalnością biznesową związaną z bezpieczeństwem maszyn jest jednak sporym nadużyciem.
Z poważaniem
Dariusz Kowalski
Dyrektor Generalny Pilz Polska Sp. z o.o.
Hmmm… czyli ten atak na struktury teleinformatyczne (nazywany przez niektórych atakiem „hakerskim”) nie jest związany z podstawową działalnością firmy… czyli obstawia Pan „script kiddies” (niecelowany lub przypadkowy atak). Optymistycznie, ale tym lepiej dla Państwa, jeśli tak jest.
PS Niebezpiecznik nigdzie nie napisał (w wersji artykułu dostępnej dla mnie), że firma zajmuje się bezpieczeństwem teleinformatycznym, a wręcz podkreślił, że chodzi tylko o *bezpieczeństwo*.
Powiem, że Automatyka i Robotyka jest na wydziale Informatyki.
Strona działa mi po przejściu przez ich Facebooka. Jednak jest notka o limitach przez cyberatak.
Zostawię ostatnią nowość ze strony ;P
11.10.2019
Podczas targów SPS – Smart Production Solutions, które odbędą się w dniach 26–28 listopada, będzie można dowiedzieć się, jak chronić maszyny przed atakami przez infrastrukturę IT.
Obstawiam na starą i sprawdzoną metodę sendmailem przez emacsa
Atak serca…