8:41
11/4/2012

Już w najbliższy weekend (13-15 kwietnia) w Poznaniu, Bielsku-Białej i internecie odbędzie się trzecia odsłona imprezy dla programistów o nazwie HackFest — Niebezpiecznik został patronem tego wydarzenia. Jeśli jeszcze zastanawiacie się nad udziałem weźcie pod uwagę, że to ostatnia szansa na rejestrację i zdobycie nagród o łącznej wartości 10 000 zł.

Czym jest HackFest?

HackFest to przede wszystkim technologiczne podejście do tematu tworzenia aplikacji internetowych. Programiści mają pełną swobodę w wyborze języka programowania. Organizatorzy wzięli pod uwagę, że podczas 48-godzinnego kodowania, projekt ewoluuje, a długoterminowa rzeczywistość często rozmija się z pierwotnym pomysłem.

Aplikacje ocenione zostaną w kategoriach, które dają szerokie pole do popisu wszystkim członkom zespołów. Premiowane dodatkowo będą aplikacje o najbardziej kreatywnym interfejsie czy najlepszym designie, ale również takie, które ułatwiają codzienne życie (por lifehackingu) lub są po prostu — zgodnie z głosem Jurorów — najlepszą aplikacją.

HackFest mentorzy

Mentorzy HackFestu

Mocnym akcentem imprezy jest część edukacyjna. Zaproszeni eksperci, reprezentujący różne obozy technologiczne, podzielą się z uczestnikami swoją wiedzą podczas wykładów a w czasie sesji mentorskich podpowiedzą, w jakim kierunku powinien rozwijać się projekt.

Warunki uczestnictwa

Rejestracja na HackFest jest bezpłatna a Organizatorzy poza możliwością uczestnictwa on-site (równolegle w Poznaniu i Bielsku) umożliwiają także zdalny udział w rywalizacji.

Tych, którzy nadal się wahają, być może przekona, że twórcy najlepszych aplikacji, wybranych w głosowaniu Jurorów, wygrają nagrody pieniężne. Eksperci z Poznańskiego Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości wyróżnią również aplikację, która ma szanse na komercyjny sukces. Preinkbuacja może zaprocentować wejściem kapitałowym nawet do kwoty 800 000 zł.

Bezpłatna rejestracja jest aktywna tylko do czwartku (to już jutro!), a liczba miejsc jest ograniczona.

Przeczytaj także:

19 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. No nie wierzę – Burneika błahaha :’D

 2. Robert Burneika sprawdzi czy w Twoim kodzie nie ma lipy ;)

 3. Koszulka od Hardkorowego Koksa – ot se znalazl darmowa reklame :)

 4. Robert Burneika mentorem? Spoko..

 5. Kurde.. wziąłbym udział online ale nie chce zapychać miejsca bo XHTML/CSS to raczej szans nie mam u nie mówię tutaj o nagrodach liczy się fun :) Chyba że są jakieś szanse ?

 6. Ciekawe o jakiej technologii uczestnicy się od koksa dowiedzą.
  Jak trzeba się podpierać “celebrytami” to nie świadczy to dobrze o imprezie.

 7. Nie ma debugowania sie… :D

 8. krendzel otóż to, liczy się fun ;) zapisuj się ;)

 9. Ktoś chętny w Poznaniu na popełnienia czegoś Python/Django ?

 10. jeżeli koks załapie to wszyscy ogarną

 11. Od nauki którego języka najlepiej zacząć? Nie mam w ogóle doświadczenia, ale chciałbym nauczyć się tworzenia aplikacji. No i zrozumieć to, co się tu na niebezpieczniku dzieje ;)
  Ogólnie ujmując, w jaki sposób najlepiej zacząć przygodę z IT?

 12. Heh, w tym samym terminie w AIP Business Link w Wawie odbywa sie HackWAW :) Ale przy tych metnorach/nagrodach to ten warszawski wygląda na żart.. (disclaimer: ide na HackWAW :P)

 13. Koksu będzie testował aplikacje metodą ‘brute force’ – dżizzzz, to chyba jasne!

  • … i steak overflow…. stack!…

 14. Zabawne jest to, że człowiek odpowiedzialny za jeden z największych security-fail (https://niebezpiecznik.pl/post/wyciekly-hasla-z-politechniki-slaskiej/) na polskich uczelniach jest jednym z jurorów. Osobiście to tego pana znam i lubię, ale mam poważne wątpliwości co do jego zdolności oceny konkretnych rozwiązań. Chyba że on ocenia entropię projektów, a bezpieczeństwo ocenia pan Konieczny – no to może… Skoro mentorem jest pan Bruneika, to mogą być i inni :) Śpiewać też podobno każdy może….

 15. jak dojechac do miejscowosci internet? Poznan i bb sa za daleko .. moze do internetu mam lepszy dojazd.

 16. O, Piotr na hackfest :)
  Właśnie się zarejestrowałem.

 17. z koksem trochę to paradoksalne,,, zwłaszcza że traci konta na YT…. Czysta reklama … sponsoring zupełnie mu obcej grupy społecznej.. Pozdrawiam

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: