12:00
29/5/2020

Lada moment rusza HackYeah 2020, tym razem uczestnicy spotkają się w sieci w dniach 5-7 czerwca. Letnia edycja będzie w całości poświęcona
problemom biznesowym.

HackYeah Online 2020 to wirtualna edycja największego, stacjonarnego hackhathonu w Europie. Celem organizatorów jest zrzeszenie kreatywnych uczestników, gotowych rozwiązać globalne problemy biznesowe przy użyciu swoich nieocenionych umiejętności i
błyskotliwych pomysłów. Pula nagród podczas tej edycji to ponad 180 000 PLN!

Uczestnicy będą pracować nad rozwiązaniami zadań partnerskich:
– Wsparcie dla biznesu – BGK – pula 50 000 PLN
– Zaangażowanie podczas eventów online – GovTech Polska – pula 20 000 PLN
– Gaming – GovTech Polska – pula 20 000 PLN
– SupervisionHack: #ScamTrapper – UKNF – pula 30 000 PLN
– Bezpieczeństwo podczas podróży – Asseco – pula 10 000 EURO
– Ścieżka pacjenta onkologicznego – DCO – pula 20 000 PLN

Jak zawsze podczas HackYeah, udział w wydarzeniu jest otwarty dla wszystkich chętnych: studentów, programistów, UXowców, project managerów, inżynierów, ekspertów baz danych, analityków czy gamerów. Uczestnicy w ciągu łącznie 40 godzin będą intensywnie pracować nad rozwiązaniami z zakresu szeroko pojętego biznesu, gamingu, opieki zdrowotnej oraz zaangażowania podczas spotkań online.

Projekty biorące udział w konkursie mogą być zgłaszane indywidualnie, lub w zespołach złożonych z maksymalnie 6 osób. Komunikacja pomiędzy uczestnikami, organizatorami, mentorami i jurorami odbywać się będzie na kanale Discord (już aktywny).

Organizowany przez nas HackYeah już kilkukrotnie udowodnił, że w uczestnikach drzemie ogromny potencjał innowacyjnych pomysłów. Organizując HackYeah chcemy umożliwić włączenie się w wypracowanie rozwiązań dla szeroko pojętego biznesu wszystkim tym,
którzy mają pomysły oraz chęć, by stworzyć wartościowe narzędzia. — Jakub Kozioł, prezes PROIDEA Sp. z o.o.

Nagrody!

Niepodważalną zachętą dla uczestników jest możliwość wygrania nagród, a także szansa dalszego rozwoju swojego pomysłu i wdrożenia go w życie. HackYeah Online to również okazja do wzięcia udziału w licznych webinariach tematycznych, wirtualnej rozmowy z setkami mentorów i uczestników oraz na produktywne spędzenie weekendu. Organizatorzy HackYeah zadbają o utrzymanie festiwalowej atmosfery znanej z czterech poprzednich edycji hackathonu, tym razem przeniesionego do świata wirtualnego. Możecie spodziewać się rozgrywek online, wspólnej playlisty przebojów zebranych specjalnie na weekend 5-7 czerwca i wielu innych atrakcji, dzięki którym miło spędzicie czas.

W ostatniej edycji HackYeah Online powered by GovTech wzięło udział niemal 2000 uczestników z przeróżnych dziedzin i o różnorodnych specjalizacjach. Wspólnie wypracowali 100 rozwiązań w ramach 5 kategorii, skupionych wokół problemów wynikających z pandemii COVID-19. Podczas wydarzenia ponad 150 mentorów służyło swoją wiedzą i doświadczeniem, 27 firm partnerskich wsparło ideę swoim zaangażowaniem i technologią, a 49 Community i Media Partnerów pomogło w promocji inicjatywy. Zasięg w social mediach podczas ostatniej stacjonarnej edycji HackYeah osiągnął wynik 3 000 000.

Organizatorem wydarzenia jest PROIDEA – firma od lat organizująca wydarzenia kierowane do branży IT, pomysłodawca i producent HackYeah. Partnerem głównym wydarzenia jest GovTech Polska – program funkcjonujący w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów mający na celu angażowanie społeczności we wprowadzanie innowacji do sektora publicznego. Współpracuje z firmami technologicznymi, oraz obywatelami, aby wspólnie unowocześnić administrację publiczną oraz znaleźć sposoby na użycie technologii w realizacji zadań podejmowanych przez Państwo.

Do inicjatywy dołączyło już wielu publicznych i prywatnych instytucji, zarówno polskich jak i międzynarodowych, które dostarczają wiedzę i mentorów dla pomocy uczestnikom. Zapraszamy do współpracy media, firmy i organizacje, które mają pomysły na to, jak technologia może usprawnić szeroko pojęty biznes.

Strona internetowa: https://hackyeah.pl/
Główny kanał komunikacji: https://discord.gg/6bs6cHk
Social Media: https://www.facebook.com/HackYeahPL/

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

2 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Oczywiscie Niebezpiecznik jako partner HackYeah przeczytal warunki uczestnictwa (w tym przekazanie praw itd)

  • warto dodać, że:
   “1) w chwili przeniesienia na rzecz Zamawiającego majątkowych praw autorskich do Utworu, prawa te będą przysługiwały Autorowi w całości, w pełnym zakresie i bez ograniczeń;
   2) autorskie prawa majątkowe do Utworu, podlegające przeniesieniu na rzecz
   Zamawiającego nie będą w żaden sposób ograniczone ani obciążone, a w szczególności żadnej osobie trzeciej nie będą przysługiwać jakiekolwiek prawa doUtworu;
   3) ani przeniesienie na Zamawiającego autorskich praw majątkowych, ani korzystanie z Utworu przez Zamawiającego lub osoby trzecie, którym Zamawiający udzieli prawa do korzystania z Utworu, nie będzie w żaden sposób naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich. ”

   Czyli używanie czegokolwiek na licencji non-commercial nie jest dozwolone, także jak chcecie zrobić zadanie np. od KNFu, to musicie mieć komercyjne klucze do scrapowania social media. A warto zauważyć, że np. Twitter wydając wam klucz API pyta, czy dane będą udostępniane podmiotom rządowym.
   W zadaniu od KNF wymagają danych nt serwera, whois domeny. Takie API to też koszt. Sami nie napiszecie efektywnego scrappera (nie w 48h), bez jakichś proxy (do których macie prawa) czy innych tooli anonimizujących. Do tego jeszcze kwestia obejścia captchy. Nie wiem jak z bibliotekami na licencji GPL/MIT, bo to “bez ograniczeń” w tej postaci jest bardzo zastanawiające. Czy obowiązek publikacji licencji i źródeł użytych bibliotek jest dla prowadzących konkurs ograniczeniem?

   TLDR: przekazując prawa autorskie bierzecie odpowiedzialność za ewentualne problemy licencyjne każdej linii kodu oraz każdego narzędzia, które wykorzystacie. W zamian za to dostaniecie 15k do podziału

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: