12:00
29/5/2020

Lada moment rusza HackYeah 2020, tym razem uczestnicy spotkają się w sieci w dniach 5-7 czerwca. Letnia edycja będzie w całości poświęcona
problemom biznesowym.

HackYeah Online 2020 to wirtualna edycja największego, stacjonarnego hackhathonu w Europie. Celem organizatorów jest zrzeszenie kreatywnych uczestników, gotowych rozwiązać globalne problemy biznesowe przy użyciu swoich nieocenionych umiejętności i
błyskotliwych pomysłów. Pula nagród podczas tej edycji to ponad 180 000 PLN!

Uczestnicy będą pracować nad rozwiązaniami zadań partnerskich:
– Wsparcie dla biznesu – BGK – pula 50 000 PLN
– Zaangażowanie podczas eventów online – GovTech Polska – pula 20 000 PLN
– Gaming – GovTech Polska – pula 20 000 PLN
– SupervisionHack: #ScamTrapper – UKNF – pula 30 000 PLN
– Bezpieczeństwo podczas podróży – Asseco – pula 10 000 EURO
– Ścieżka pacjenta onkologicznego – DCO – pula 20 000 PLN

Jak zawsze podczas HackYeah, udział w wydarzeniu jest otwarty dla wszystkich chętnych: studentów, programistów, UXowców, project managerów, inżynierów, ekspertów baz danych, analityków czy gamerów. Uczestnicy w ciągu łącznie 40 godzin będą intensywnie pracować nad rozwiązaniami z zakresu szeroko pojętego biznesu, gamingu, opieki zdrowotnej oraz zaangażowania podczas spotkań online.

Projekty biorące udział w konkursie mogą być zgłaszane indywidualnie, lub w zespołach złożonych z maksymalnie 6 osób. Komunikacja pomiędzy uczestnikami, organizatorami, mentorami i jurorami odbywać się będzie na kanale Discord (już aktywny).

Organizowany przez nas HackYeah już kilkukrotnie udowodnił, że w uczestnikach drzemie ogromny potencjał innowacyjnych pomysłów. Organizując HackYeah chcemy umożliwić włączenie się w wypracowanie rozwiązań dla szeroko pojętego biznesu wszystkim tym,
którzy mają pomysły oraz chęć, by stworzyć wartościowe narzędzia. — Jakub Kozioł, prezes PROIDEA Sp. z o.o.

Nagrody!

Niepodważalną zachętą dla uczestników jest możliwość wygrania nagród, a także szansa dalszego rozwoju swojego pomysłu i wdrożenia go w życie. HackYeah Online to również okazja do wzięcia udziału w licznych webinariach tematycznych, wirtualnej rozmowy z setkami mentorów i uczestników oraz na produktywne spędzenie weekendu. Organizatorzy HackYeah zadbają o utrzymanie festiwalowej atmosfery znanej z czterech poprzednich edycji hackathonu, tym razem przeniesionego do świata wirtualnego. Możecie spodziewać się rozgrywek online, wspólnej playlisty przebojów zebranych specjalnie na weekend 5-7 czerwca i wielu innych atrakcji, dzięki którym miło spędzicie czas.

W ostatniej edycji HackYeah Online powered by GovTech wzięło udział niemal 2000 uczestników z przeróżnych dziedzin i o różnorodnych specjalizacjach. Wspólnie wypracowali 100 rozwiązań w ramach 5 kategorii, skupionych wokół problemów wynikających z pandemii COVID-19. Podczas wydarzenia ponad 150 mentorów służyło swoją wiedzą i doświadczeniem, 27 firm partnerskich wsparło ideę swoim zaangażowaniem i technologią, a 49 Community i Media Partnerów pomogło w promocji inicjatywy. Zasięg w social mediach podczas ostatniej stacjonarnej edycji HackYeah osiągnął wynik 3 000 000.

Organizatorem wydarzenia jest PROIDEA – firma od lat organizująca wydarzenia kierowane do branży IT, pomysłodawca i producent HackYeah. Partnerem głównym wydarzenia jest GovTech Polska – program funkcjonujący w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów mający na celu angażowanie społeczności we wprowadzanie innowacji do sektora publicznego. Współpracuje z firmami technologicznymi, oraz obywatelami, aby wspólnie unowocześnić administrację publiczną oraz znaleźć sposoby na użycie technologii w realizacji zadań podejmowanych przez Państwo.

Do inicjatywy dołączyło już wielu publicznych i prywatnych instytucji, zarówno polskich jak i międzynarodowych, które dostarczają wiedzę i mentorów dla pomocy uczestnikom. Zapraszamy do współpracy media, firmy i organizacje, które mają pomysły na to, jak technologia może usprawnić szeroko pojęty biznes.

Strona internetowa: https://hackyeah.pl/
Główny kanał komunikacji: https://discord.gg/6bs6cHk
Social Media: https://www.facebook.com/HackYeahPL/

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

2 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Oczywiscie Niebezpiecznik jako partner HackYeah przeczytal warunki uczestnictwa (w tym przekazanie praw itd)

  • warto dodać, że:
   “1) w chwili przeniesienia na rzecz Zamawiającego majątkowych praw autorskich do Utworu, prawa te będą przysługiwały Autorowi w całości, w pełnym zakresie i bez ograniczeń;
   2) autorskie prawa majątkowe do Utworu, podlegające przeniesieniu na rzecz
   Zamawiającego nie będą w żaden sposób ograniczone ani obciążone, a w szczególności żadnej osobie trzeciej nie będą przysługiwać jakiekolwiek prawa doUtworu;
   3) ani przeniesienie na Zamawiającego autorskich praw majątkowych, ani korzystanie z Utworu przez Zamawiającego lub osoby trzecie, którym Zamawiający udzieli prawa do korzystania z Utworu, nie będzie w żaden sposób naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich. ”

   Czyli używanie czegokolwiek na licencji non-commercial nie jest dozwolone, także jak chcecie zrobić zadanie np. od KNFu, to musicie mieć komercyjne klucze do scrapowania social media. A warto zauważyć, że np. Twitter wydając wam klucz API pyta, czy dane będą udostępniane podmiotom rządowym.
   W zadaniu od KNF wymagają danych nt serwera, whois domeny. Takie API to też koszt. Sami nie napiszecie efektywnego scrappera (nie w 48h), bez jakichś proxy (do których macie prawa) czy innych tooli anonimizujących. Do tego jeszcze kwestia obejścia captchy. Nie wiem jak z bibliotekami na licencji GPL/MIT, bo to “bez ograniczeń” w tej postaci jest bardzo zastanawiające. Czy obowiązek publikacji licencji i źródeł użytych bibliotek jest dla prowadzących konkurs ograniczeniem?

   TLDR: przekazując prawa autorskie bierzecie odpowiedzialność za ewentualne problemy licencyjne każdej linii kodu oraz każdego narzędzia, które wykorzystacie. W zamian za to dostaniecie 15k do podziału

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: