10:26
9/10/2012

Kilka dni temu opisaliśmy zabawną wpadkę magazynu Hakin9, który opublikował zmyślony artykuł o nmapie. Okazuje się, że najwyraźniej Hakin9 niezbyt dobrze radzi sobie z krytyką bo do kilku osób, które opisały tę wpadkę w internecie skierował pisma od swojego radcy prawnego z żądaniem skasowania artykułów.

Hakin9 vs nmap

Na początek pismo dostał Fyodor, autor nmapa. To właśnie do Fyodora kilka dni temu Hakin9 zwrócił się z prośbą o promowanie ich ebooka zawierającego (jak się okazało) nie trzymający się sensu i będący żartem artykuł. Należy zauważyć, że Fyodor otrzymał ten artykuł w PDF od Hakin9 z — jak twierdzi — zezwoleniem na jego publikację jako “zajawkę” i promocję pozostałych tekstów z tego ebooka poświęconego nmapowi.

Fyodor zauważył jednak, że artykuł to bzdury i opisał ten fakt na liście dyskusyjnej (a po nim powtórzył Reddit oraz The Register i tak dowiedziało się o tym więcej osób). To spowodowało, że Hakin9 nagle zmienił zdanie, usunął ze swoich stron wzmianki o felernym artykule, przyznał się do błędu ale jednocześnie poprzez radcę prawnego, Izabelę Grotowską skierował do Fyodora pismo, w którym domaga się usunięcia PDF-a z artykułem z serwerów nmapa, grożąc podjęciem kroków prawnych w przypadku odmowy. Jak na razie, artykuł dalej jest dostępny pod tym adresem.

nmap hakin9

 

Na marginesie, tego samego dnia Fyodor dostał kolejną prośbę od pracownika Hakin9 o napisanie artykułu… (nota bene, z niezbyt trafnego w jego przypadku tematu, chodziło bowiem o inne niż nmap narzędzie).

Hakin9 vs secnews.pl

Pismo od Pani Izabeli Grotowskiej otrzymał także redaktor serwisu secnews.pl. W styczniu na secnews.pl pojawił się artykuł opisujący warunki współpracy z Hakin9 oraz zarzucający Hakin9 spamowanie grup na portalach społecznościowych wiadomościami zachęcającymi do pisania artykułów wzamian za — jak pisze secnews.pl — “baner o wielkości 120x60pixels umieszczony w zakładce “Partners””…

Hakin9 vs Niebezpiecznik.pl

Koniec końców, my także otrzymaliśmy pismo od pani Izabeli Grotowskiej
(tutaj pełna jego treść), w którym żąda ona usunięcia naszego artykułu pt. Przekomiczny
FAIL magazynu Hakin9 na arenie międzynarodowej
.

Po analizie pisma, redakcja Niebezpiecznik.pl poprawiła w treści artykułu niezamierzony błąd dotyczący oznaczenia wydawcy, ale odmówiła spełnienia żądania usunięcia z serwisu wskazanego artykułu w całości, jako nie znajdującego podstaw prawnych. Żądanie to poczytujemy co najwyżej jako próbę ograniczenia prawa obywateli do informacji. Trzeba bowiem pamiętać, że opisane w artykule “Przekomiczny FAIL magazynu Hakin9 na arenie międzynarodowej” zdarzenie miało miejsce w rzeczywistości. Dodatkowo, pragniemy zauważyć, że prawo prasowe nie zna roszczenia o usunięcie artykułu, a jedynie sprostowanie lub odpowiedź.

Jak nie otrzymywać e-maili z propozycją współpracy od Hakin9?

Robin Wood, jeden z internautów, któremu — w jego opinii zbyt często — pracownicy Hakin9 (oraz innych czasopism) proponowali tworzenie artykułów, stworzył (już jakiś czas temu) artykuł pt. “Hakin9 – Spam Kings“. W artykule opisana została walka Robina o usunięcie z baz e-mailowych oraz podane zostały adresy e-mail pracowników m.in. Hakin9, którzy rzekomo są w stanie wpisać daną osobę na listę typu “nie kontaktuj się ze mną“. Co ciekawe, na profilu Google+ Robina jeszcze we wrześniu pojawiły się wypowiedzi Eweliny Soltysiak (jej profil w Google+ zdradza iż pracuje w “Software Media – HAKIN9 Magazine”).

ewelina soltysiak hakin9

Ewelina Soltysiak odpowiada Robinowi Wood w serwisie Google+ informujac o powstaniu list e-mail osob, z ktorymi Hakin9 nie bedzie sie kontaktowal e-mailowo

Pani Ewelina potwierdziła w swojej wypowiedzi, że listy “nie kontaktuj się ze mną” zostały rozdystrybuowane do wszystkich pracowników i prosi o kontakt. Miejmy nadzieję, że to — zaproponowane i wdrożone już 5 września — rozwiązanie będzie skuteczne, chociaż lektura tego wątku pokazuje, że Robin Wood dalej otrzymuje e-maile od Hakin9 i innych czasopism…

PS. Firma eLearnSecurity, o której w kontekście wpadki magazynu Hakin9 krytycznie wypowiedzieli się internauci, a której oferty pojawiały się w newsletterach Hakin9 oświadczyła na Twitterze, że zrywa wszelką współpracę z magazynem Hakin9.

eLearnSecurity hakin9

 


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

81 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Teraz dopiero będzie afera. Efekt Streisand? :P

 2. A już myślałam, że po publikacji tego artykułu gorzej być nie może… Powinni zainwestować w specjalistę od PR, bo na dzień dzisiejszy z akcji na akcję coraz bardziej sobie szkodzą.

  • Cytat z pisma prawniczki:

   (…)
   wykazaliście się Państwo zupełną ignorancją zasad przygotowywania tekstu prasowego
   (…)

   Śmiechłem. To się nadaje do definicji hipokryzji na wikipedii.

 3. To już przynajmniej wiadomo z którego radcy prawnego nie korzystać :)

  • Ale dlaczego? Radca podobnie jak adwokat ma za zadanie reprezentować swojego klienta. niezależnie od tego kim ten klient jest

  • 1. Jeżeli pismo które jest przedstawione na blogu, nie odchodzi od oryginału, to znaczy że prawniczka pisała je na poziomie gimnazjum.
   2. Jeżeli wykazane przez adwokat podstawy prawne, rzeczywiście nie mają tutaj zastosowania (tak twierdzi Piotr), to pani adwokat o tym nie poinformowała laughin9, tylko wzięła kasę za bazgroły :>

  • ad 1. czasami się tak pisze, a pismo choć napisane prostym (trochę infantylnym) językiem jest OK.

   ad 2. przytoczona podstawa prawna też jest OK, choć nie ma ona zastosowania w pełnym zakresie.

   Pamiętaj, że prawnik pisze też z uwzględnieniem tego co chce klient. Skoro zatem H9 chce usunięcia… pan każe sługa musi…

   ps. trochę z prawnikami mam do czynienia i nie takie rzeczy się widziało ;)

  • Koziołku, naprawdę uważasz, że tak się pisze: “zupełna ignorancja zasad”?

  • @troll pisze się…

   Ty (skazując palcem na praktykanta zaliczającego praktyki na 2 roku studiów przysłanego z jakiejś prywatnej uczelni) weźmiesz wzór i napiszesz. Praktykant szczęśliwy, bo dali coś więcej niż tylko igłę, nitkę i kazali szyć akta zatem chce się wykazać…

   Spoko. Ostatnio trafiliśmy syna, który w ramach trzech stron dokumentów dwa razy zmienił płeć.

  • “You”, no błagam Cię.

  • Dlatego: “Dodatkowo, pragniemy zauważyć, że prawo prasowe nie zna roszczenia o usunięcie artykułu, a jedynie sprostowanie lub odpowiedź.”

  • Prawo prasowe nie zna usunięcia artykułu, bo było tworzone gdy królowały gazety drukowane – widział ktoś kiedyś żeby artykuł usunąć z wydrukowanego magazynu? ;)
   Teraz czasy trochę się zmieniły i wg mnie nie jest to ok, ale taka kara ma możliwość zaistnienia w niedalekiej przyszłości.

  • @Norweg, za komuny zdarzało się, że po prostu wycinano taki czy inny artykuł z już wydrukowanego nakładu. Za Sanacji też się to zdarzyło np. wycofanie nakładu Robotnika w czasie tzw. Procesu Brzeskiego.

 4. Oj będzie się działo… Niestety redakcja Hacking9 zareagowała w praktycznie najgłupszy możliwy sposób. Brak zdrowego rozsądku i instynktu samozachowawczego wyczuwam…

  • W odpowiedzi na twoją obronę ich reprezentanta: godnie reprezentujesz swój gatunek jednak nie zapominaj że nie wszyscy rozumieją czy popierają sytuację w której wynagrodzenie, tudzież honorarium zastępuje etykę.

 5. Efekt Streisand jak się patrzy, coś pięknego :D

 6. moment, ktos moze wyjasni (albo zrobi tekst jednolity artykułów) .. czy to byl zmyslony artykuł i gawiedz dala sie nabrac na fałszywkę czy nieswiadomie smiec puscili?

  ps. Ten tekst “Kilka dni temu opisaliśmy dowcipną wpadkę magazynu Hakin9, który opublikował zmyślony artykuł o nmapie.” przeczy jakoby było o co i po co robic całą nagonke…

 7. Już ucichło, ale jaki widać dla magazynu Laughin9 ważny jest ruch w sieci a nie dobry ruch.
  Ciekawe, czy ten radca prawny pracuje na takiej samej zasadzie, jak autorzy artykułów? To pismo do kilku osób, to jest pewnie jego zadanie próbne ;-)

 8. Może hołubią zasadzie “byle jak, ważne żeby się mówiło” ;)

 9. ale kurde, wysyłają Fyodorowi jednym mailem groźby a drugim spama z prośbą o napisanie artykułu.

  Świetni są

 10. 1. Na wielokrotne prośby “nie pisz do mnie” skierowane do hakin9/software, dostawałem ponowne prośby o pisanie artykułów, tyle że z innych adresów email (skąd częste informacje w sieci, jakoby software co tydzień zatrudniała kogoś nowego do ‘spamu’).

  2. Jako autor jednego z artykułów podtrzymuję i chętnie wesprę inicjatywę NIE kasowania wspomnianego ‘feralnego’ wydania z wszelkich blogów i stron tematycznych.

  3. Autorowi secnews.pl chciałbym podpowiedzieć, aby tak jak niebezpiecznik.pl obronił się prawem wolnego dziennikarstwa.

  4. Tak się kończy olewanie talentów przez wielkie molochy. Tak się kończy również nierzetelność i brak kompetencji. Może Pani Izabela zechce oprócz pism prawniczych redagować również maile “po angielsku” wysyłane przez swojego pracodawcę. I uill bi a lot of fan!

  o/

  • Nic dziwnego. Dyrektor Software Press ma 60 (tak, sześćdziesiąt) różnych firm-słupów prowadzących tylko i wyłącznie rekrutację i proszących o spam…

 11. chce ktoś popcorn? bo sobie biorę ;)

 12. Z treści listu do Niebiezpiecznika najbardziej spodobał mi się ten fragment:
  “Należy tutaj powtórzyć za Sądem Najwyższym, iż są to wartości niemajątkowe, dzięki którym osoba prawna może funkcjonować zgodnie ze swoim zakresem działań (wyrok SN z 14 listopada 1986 r., II Cr 295/86). Jeżeli te wartości zostaną poddane w wątpliwość, Spółka może utracić zdolność do konkurowania na rynku a odzyskanie zaufania klientów bywa procesem długim i nie zawsze zakończonym sukcesem.”
  Nic dodać, nic ująć. Tyle, że ta treść powinna raczej trafić do ludzi związanych z H9 oraz powiązanymi podmiotami.

  • Trzeba bylo jeszcze dorzucic puente tj.: “Dlatego tak istotne jest, aby wydawca, choćby portalu internetowego, ponosił odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie treści”

   :D

   Opublikowanie DICKSow to bardzo nieodpowiedzialne zachowanie. Dobrze, ze to Pani radca wyslala. Zapewne czasopismo bedzie rekompensowac straty poniesione przez klientow hakin9 w postaci zwrotu kosztow zakupu czasopisma :-) + bonus w postaci odsetek ustawowych od przetrzymywanych wartosci. W koncu czasopismo zostalo zakupione u bardzo wiarygodnego i rzetelnego wydawcy. Ogolnie spolka komandytowa to bardzo wiarygodny podmiot gospodarczy…

 13. H9 doznali jakiegoś urazu i wszystkich naookoło chcą pozywać, nie ma to jak nastawić przeciwko sobie całą branżę security w niecały tydzień, w Polsce i zagranicą :)

 14. Mnie również wielokrotnie spamowali z prośbą o napisanie artykułu w zamian za “renomę”. Ciekawe co teraz będą oferowali, skoro już nie mają renomy w świecie IT, a kasy podobno nie lubią wypłacać.

  Może i dalej będą mieli czytelników (tych mniej świadomych i niedoinformowanych), ale raczej ciężko będzie im pozyskiwać autorów.

  Tak się kończy robienie z ludzi idiotów.

 15. Sorry ze podpinam sie pod pierwszy komentarz, ale to jest GENIALNE:

  http://securityreactions.tumblr.com/post/33020780038/when-hackin9-actually-read-insecure-orgs-dicks-article

 16. ale dlaczego ta pani pisze ze nigdy haking9 nie wspolpracowal z elearnsecurity ? przeciez to klamstwo , elernssecurity na twitterze przeciez wyraznie napisal ze konczy wspolprace z powodu wpadki a wiec wspolpraca byla co z reszta niebezpiecznik udokumentowal screenshotem. radca prawny moze takie klamliwe oswiadczenia przedstawiaac bez zadnej konsekwencji?

  • to oni robią coś innego? :)

 17. Heh, kolejny gwóźdź do trumny, już są na dobrej drodze :)

 18. Na Góglej doks (link do dokumentu dla Niebezpiecznika) wisi: “Wow, this file is really popular! Some tools might be unavailable until the crowd clears. Try again Dismiss”
  znaczy się – ludziska się lubią pośmiać:)

 19. Internet nie wybacza, Internet nie zapomina.
  Co najwyżej może zmienić zdanie.

  Nie pojmuje ich myślenia, kiedyś pisali nieźle..
  A teraz wtopa za wtopą. Pal licho z tą wpadką.
  Ludzi trza szanować a nie straszyć prawnikami.
  A śmieszy mnie to, że pewnie za kilka dni poproszą o artykuł.
  Kreują się pismo dla specjalistów, a wykłócają jakby byli ze szkółki niedzielnej.

  PR im zawiódł.

  Zamiast zamienić to w żart i wykorzystać zamieszanie wokół tej “pomyłki”,
  by atmosferę rozładować miedzy ludźmi i twórcami, których “ponoć” nagabują,
  to idą w zaparte i strzelają fochy, że co to Oni nie są i “urwą (kabel) od internetu”.

  • le legion xDDdD

  • anynomos elita internetów xD walczą z akta ddosem i przy okazji pozbywają się setek GB z dysków xD

 20. IMHO pani prawnik też nie pisała samodzielnie tylko skorzystała z generatora artykułów (w typ przypadku o treści prawnej) i tak oto to ciastko się kołem toczy ;-)

 21. A uważałem, że już bardziej się nie można skompromitować. A jednak, można.

 22. Wiecie co z nimi zrobić? Na mój koszt!

 23. rece opadaja. kompromitują sie jeszcze bardziej…

 24. daliście czadu
  Wow, this file is really popular! Some tools might be unavailable until the crowd clears.
  powitało mnie na google doksach ;)

 25. No dobra, gdzie można zaprenumerować tego hakina, lepsze niż superak :)

 26. Ten nr Izabeli jest prawdziwy? Moge powysylac zberezne smsy ? ;)

  • przynajmniej maila ma na gmailu… zawsze mogla miec na buziaczek.pl

 27. Radca prawny nie znający prawa. Takie rzeczy tylko w Polsce.

 28. niebezpieczniki słuchajcie:

  otóz, czytajac ten artykuł przyszła mi na myśl pewna firma o nazwie ISECMAN organizacujaca szkolenia w dziedzinie IT, miałem brać udział w ich rzekomej rekrutacji na staż (po krótkim reasarchu w necie zrezygnowałęm), stanowisko: koordynator ds organizacji szkoleń.

  Warunki stażu: 3 000pln podstawy (SIC!) + prowizja za sprzedane szkolenia.

  Warunki rekrutacji: spotkanie organizacyjne z prezesem (panią Joanną Konopką), na ktorym kazdemu jest przydzielane zadanie kwalifikacyjne ktore nalezy zrobic w ciagu paru dni. Zadanie polega na znalezieniu w internecie 50 osob, wraz z wszystkimi danymi koniecznymi do kontaktu które mogłybybyć zainteresowane udziałem w szkoleniach z dziedziny bezpieczeństwa IT.

  Naturalnie zadnego stażu czy pracy nie było, po powiekszeniu bazy potencjalnych klientów firmie kandydat odpadał, z tego co czytałem na forach, bardzo wielu dało się oszukać w ten sposób.

  Adres z którego otrzymałęm maila dotyczącego rekurtacji to rekrutacja7@software.com.pl , czyli ta sama domena z której wy otrzymaliście groźby prawne.

  Ponadto, i co ważniejsze:
  firma jest zajerestrowana na ulicy bokserskiej 1 w Warszawie, tak jak hakin9

  http://www.krs-online.com.pl/isecman-sp-z-o-o-krs-655542.html

  http://www.krs-online.com.pl/hakin9-media-sp-z-o-o-spolka-komandytowa-krs-730169.html

  Jeśli chce wam sie napisąc o kolejnych matactwach tych to z checią udostępnie moja korespodencje mailowa z isecman. A wypadało by bo zachowania tego typu winny być napiętnowane.

  Pozdrawiam,
  Marek Budkowski

  • Marku

   attrition.org przygotowuje kilka (serie?) artyukulow na ich temat – z checia zapoznaja sie z informacjami ktore masz.

   Ja tez zrobilem przeglad mojej skrzynki mailowej i wylowilem 96 maili od SW Press/SW Konferencje i firm/domen im podleglych… Zaczalem nieco szukac (jedynie pod katem spamu/statystyk) i oto pare drobiazgow:

   Sprawdzony czas: od stycznia 2010
   Ilosc znalezionych maili: 96 (reszta dawno skasowana)
   *Domeny uzywane przez nadawcow: 9
   *Dodatkowe domeny znalezione przez Google (dork) z ktorych nie mialem spamu: 38
   Osob piszacych jako “SW Konferencje”: 11
   Osob piszacych jako ISECMAN: 4
   Znalezione unikalne adresy @software.com.pl: 30

   *) Potwierdzone przez WHOIS i okolice

   Lista ‘przewinien’ jest dluga i ciagle rosnie. Troche przykro sie na to patrzy ale nie powiem, sami na to uczciwie zapracowali. Niestety o sloganie “dobre bo polskie” mozna w ich kontekscie zapomniec :-/

   Pozdrawiam z niesmakiem
   Tomek

 29. Znalazłem jednego z bojówkarzy Hakin9 które spamuje po stronach :D
  Wystarczy wpisać w Google Dmitry Leiko Hakin9 a pojawią się jego posty.
  Miłej zabawy :P

 30. Czyżby akcja tuszowania własnych błędów przez Hakin9 nabierała co raz większego rozmachu ? :D
  Dla kogoś kto z boku przygląda się całej tej sprawie Hakin9 staje się co raz większym pośmiewiskiem.

 31. Czasami zastanawiam się czy redakcja gazeta.pl nie działa na takich samych zasadach jak “redakcja software”

 32. Samo życie – też ostatnio przerabiałem coś podobnego (atam, se pospamowuję: http://androny.dyn.pl/2012/09/03/ibood-straszy-mnie-prawnikami/). Takie mamy prawo że straszyć się można, sądzić się o byle duperelkę można – ale czy skórka warta będzie wyprawki?

  Hakin9 lubiłem bardzo, mieli fajne artykuliki, ale po tym co wyczyniają “szacunu” u mnie mieć nie będą.

 33. W zasadzie to powinniście hakin9owi wystawić rachunek za nabijanie licznika odwiedzin strony… A przynajmniej powinni podziękować, np ustami Pani Prawnik :-P
  A jeśli jednak im się uda, to chyba znalazłem fajną niszę na zarabianie: będę pisał jakieś ośmieszające mnie bzdury, a jak ktoś mi to wytknie to go pozwę. Jak nie wydębię odszkodowania, to zarobię przynajmniej na reklamach…

 34. Zagadnienie formalno-prawne: czy można publikować maile skierowane do siebie, pisma -czyli traktować publicznie oficjalne odpowiedzi od firm?

  • W skrócie, art 82 i 83 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych jako właściciela korespondencji wskazuje adresata. W związku z tym może on opublikować korespondencję. Musi przy tym wziąć pod uwagę interpretacje sądów (w tym SN), które wskazują, że opublikowanie może wiązać się z naruszeniem dóbr osobistych nadawcy, w przypadkach kiedy opublikowanie narusza sferę prywatności nadawcy.

   Na marginesie, w związku z powyższym, wszystkie “klauzule”, które wiele firm wrzuca w sygnaturki (“nadawca jest wyłącznym właścicielem informacji zawartych w korespondencji, jeśli dostałeś tą korespondencję przypadkowo skasuj wszystkie kopie, podpal komputer i zakop jego szczątki w lesie”) można wsadzić w buty.

  • @wizz- dzięki za informacje :)

 35. Prawniczy spam. Do kosza.

 36. Mam pytanie do ekspertów:
  Założyłam konto na yahoo, po kilku dniach nie mogę się zalogować, resetowanie hasła on line nie działa(komunikat: Hasła nie można zresetować w trybie online.Ze względów bezpieczeństwa należy skontaktować się z działem obsługi klienta Yahoo!, który pomoże zresetować hasło.) Jak wysyłam maila na tamto konto to dostaję mailer daemon- jakby adres nie istniał)Mam tam ważne maile, a Yahoo nie ma BOK. Co się mogło stać?

  • “Ludzie dzielą się na tych, którzy robią kopie zapasowe i tych, którzy będą je robili” – Paulo Coelho

  • @ekspert:
   “Paulo Coelho nigdy tego nie powiedział” – Bob Marley

  • @Mistiqe & @ekspert:
   „Bob Marley nigdy tego nie powiedział” — Paulo Coelho
   (i tym sposobem cytat się zapętla)

 37. Do Pani Radcy: forma “zrobiliście Państwo” jest niepoprawna gramatycznie, gdyż “Państwo” to trzecia osoba liczby mnogiej, zaś “zrobiliście” to druga os. l.mn. Powinno być: “zrobili Państwo” albo “Wy/wy zrobiliście”.

 38. No to Hakin9 ma teraz pozamiatane. APPLE poda ich do sądu za to że naruszyli najnowszy patent apple. (nowy patent to podawanie wszystkich do sądu)

  • Chciałeś zabłysnąć żartem, ale niestety – ten jest przeterminowany :>

 39. Widzę, że radcę prawnego mają na tym samym poziomie co redaktorów…

 40. widze ze magazyn igra z ogniem… Jak tak dalej pojdzie to ktos sie wkurzy ivim pokaze ze zadzieraja z niewlasciwyma grupa ludzi…. chyba nie pamietaja co sie stalo z sony jak wkurzylo hakerow…

 41. […] Aktualizacja Opublikowaliśmy kolejny artykuł w tej sprawie, który opisuje kroki prawne, jakie Hakin9 podjął w stosunku do niektórych osób, które wspomniały o wpadce magazynu. Zapraszamy do lektury tekstu pt. “Hakin9 grozi twórcy nmapa i polskim blogerom (nam także)“. […]

 42. Chm im dluzej to czytam tym bardziej popadam w przekonanie ze bardzo dawno nie bawilem sie moimi botnecikami XD. A poza tym ta sprawa przypomina mi troche sprawe pobieraczka innymi slowy nie mozna nieroztropnym (zamiast tego slowa w myslach uzywamy synonimu zeby nie zostac pozwanym) odpuscic. Trzeba zmiesc niepotrzebne chwasty z powierzchni naszej wspanialej i niezmierzonej infostrady. Proponuje dokonac pozwu zbiorowego dotyczacego min. Niewyplacanie naleznosci chodzi mi o zaplate za artykuly oraz za spamowanie etc. Z gory przepraszam za ort.

 43. Rozumiałbym sprawę, jeśli artykuł ukazałby się w wyniku włamania. Sami to opublikowali bez weryfikacji treści i stali się pośmiewiskiem. Wysyłanie pism o takiej wymowie może zastraszyć co najwyżej bloggerów o 3-5 odsłonach na artykuł, a nie stronę o co najmniej branżowo-krajowym zasięgu (do wielu mniejszych i większych też wysyłali). W mowie potocznej jest to strzał w stopę w stalowej beczce…

 44. … i zastanawiam sie czy gdyby nie zamieszanie na twitterze i wspominanie @hakin9 (czyli automagiczny alert na email) to w ogole byliby swiadomi tego co sie dzieje? Szczerze mowiac, watpie :-)

 45. Niestety poziom wydawanego przez nich BSD Magazine też spada.
  Swoją drogą ciekawe jak ostatnio namówili do współpracy Dru Lavigne i Michael’a W. Lucas’a. No chyba nie darmowym egzemplarzem ;-)

 46. Strzał w stopę to mało powiedziane, to jest wykopanie własnego grobu i zasypanie się żywcem :) Spam Hakin9 też kilkukrotnie rzucił mi się w oczy i od samego początku byli w moich oczach “bez szacunu”, pomimo że faktycznie, dało znaleźć się dobre artykuły.

  • Również kiedyś wpadło mi w łapki parę numerów i niektóre artykuły bywały całkiem znośne i ciekawe, lecz co z tego, skoro były zasługą nie tego “wydawnictwa”, lecz autorów, którzy – kto wie, czy w ogóle otrzymali za nie wynagrodzenie lub ile musieli się o nie nawalczyć…

  • @khm – jesli przeczytasz list ich radcy prawnego skierowany do secnews.pl to wszystko na temat zaplaty za pisanie dla nich bedzie jasne. http://www.secnews.pl/wp-content/uploads/2012/10/naruszenie-d%C3%B3br-osobistych-Haking-Media-Sp.-z-o.o.-SK.pdf

 47. Jaki magazyn taki radca…

 48. Hakin9 zostało oficjalnie uznane za szarlatana – http://t.co/5JYF0dAd Świetny materiał, stanowczo polecam się z nim zapoznać.

 49. Pyszczenie wiadomego magazynu skończy się gdy zarobią na konkretnego DDoS-a – a z tego co widzę to są na najlepszej drodze do tego :>

 50. Ja z hakin9’iem współpracowałem kilka lat temu, ale jak wydawnictwo przechodziło terapię wstrząsową, to zrezygnowałem http://doctorprogramuj.blogspot.com/2012/10/hakin9-kiedys-i-dzis.html

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: