8:53
22/7/2015

Jak informuje Routers, jeden z kluczowych świadków w sprawie SilkRoad, handlarz heroiną Michael Duch, został skazany na 2,5 roku w więzieniu. W poczet kary sąd zaliczył mu obecne 21 miesięcy spędzonych w areszcie. Kara jest tak niska, ponieważ Duch zeznawał przeciw Rossowi Ulbrichtowi …i wyraził skruchę. Na marginesie, Duch rocznie jako konsultant IT zarabiał ok. 75 000 dolarów. Kiedy zaczął sprzedawać na Silkroad, taki sam wynik osiągał miesięcznie. Duch został aresztowany tego samego dnia co Ulbricht.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

9 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Yyyyy… R*e*uters?

 2. Ja wiem, spellcheck Nazi, ale Reuters. Juz myslalem ze mamy nowy blog o bezpieczenstwie w sieci :)

 3. “Jak informuje Routers” za dużo informatyki, Reuters ;-)

 4. Coś czuję, że po odbyciu kary gościu ulotni się niczym Duch.

  • Ale póki jest w więzieniu, zachowa spokój ducha.

  • Okażę się jeszcze, że był Bogu ducha winny ;)

 5. fajnie jest w USA. gość za handel dragami dostał 2,5 roku, a całkiem ładna babeczka nauczycielka za bunga-bunga z 3 uczniami (po 17 lat) dostała… dożywocie xD

  (jak ja miałem 17 lat, to miałem całą listę nauczycielek, które bym chciał wyobracać).

  • Tłustą Panią Mariolę od geografii? :D

 6. Piotrze rozróżniasz zarabianie od obrotu? On kupował towar a nie dostawał go za darmo i miał tyle obrotu:)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: