22:49
17/11/2012

* Helpbay.org hacked

Użytkownikom polskiego serwisu Helpbay.org z tutorialami sugerujemy szybką zmianę haseł we wszystkich serwisach, w których korzystali z tego samego hasła co do Helpbay.org. Po internecie krąży zrzut bazy danych zawierający ok. 4800 kont (e-mail, hash hasła, sól).

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

22 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Ale wysyp w tym tygodniu…

  • Faktycznie, zimne dni to juz nawet nikt z przed komputera nie wychodzi ;) Pozdrowienia dla hackiera.

 2. Kamil Scheicht pomoc komputerową powinien zacząć od własnego programisty.

 3. Dokładnie Kamil Scheicht wielki komputerowiec,a stworzenie strony zlecił programiście w dodatku nie zabezpieczył się przed takimi sytuacjami, i on nazywa się specem od komputera.

 4. Ta strona była tak dziurawa, że masakra tak czy siak…
  Poza tym, kiedyś wystarczyło zrobić “host helpbay.org”, wejść po ipku na stronę i cała baza leżała w pliku sql. Niby backupy ale 1,5k kont było. Wcale bym się nie zdziwił gdyby ktoś znalazł inny sposób na takie zabranie bazy.

 5. Ciekawe co następne na celowniku ?;-)?

 6. Aktualnie strona leży ;-)

 7. Kamilowi wiele osób powtarzało i zwracało uwagę na błędy w serwisie, ale co tam on zawsze wiedział lepiej.

 8. I niech juz nie wstaje ….

 9. Strona nie dość, że powstała z mega opóźnieniem, to jeszcze długo nie miała nawet dorobionej grafiki, połowy podstron, no i jak wyżej napisali – dziurawa pod względem bezpieczeństwa.

 10. Ale hasło to ma fajne Kamil :)

  • tzn jakie ;p?

 11. http://www.youtube.com/watch?v=Hhn5gT3uDgA :D

 12. Wczoraj wieczorem Kotecek na prośbę Demona z Devil Team wstawił bazę na forum.
  http://www.imagebam.com/image/cdfbff221088624
  http://www.imagebam.com/image/20cffb221088626

  Czyli wiadomo skąd był wyciek haha xD

 13. Popatrzcie na stronę Toyoty;)
  http://www.toyotapl.com/

 14. Hmm… no nareszcie! A teraz czekamy na vloga.

 15. zdjęli serwis, będzie nowa wersja w następnym roku i zwolnili tego programistę, co schrzanił stronę. http://www.facebook.com/HelpBayPoland

 16. No pięknie… właśnie dostałem na mojego mejla moje hasło. Wysłane Open Relaya IMO. Prawdopodobnie dump przeleciany skryptem wysłał mejle do wszystkich (tak obstawiam).

 17. Z tego co wygooglowałem to bazę wyciągnęli już w maju ;D sic!

 18. Albo ktoś nie wrzucił całej bazy danych, albo znalazł jakiś backup na serwerze bo np. nie ma mojego loginu, a rejestrowałem się tam niedawno. Więc na pewno nie jest to SQL DUMP tylko przypadkowo znaleziony plik z kopią zapasową bazy.

 19. Helpbay już nie działa, prawdopodobnie bo strona była za stara, miała 7 lat. Jeżeli chcecie dalej odwiedzać helpbay, musicie posłużyć się web.archive.org . niestety nie możemy oglądać filmów.

  Tak samo stało się z kanałem youtube kamila scheicht’a. zamknął kanał ponieważ miał już dość. Kanał był prowadzony 7 lat.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: