22:49
17/11/2012

* Helpbay.org hacked

Użytkownikom polskiego serwisu Helpbay.org z tutorialami sugerujemy szybką zmianę haseł we wszystkich serwisach, w których korzystali z tego samego hasła co do Helpbay.org. Po internecie krąży zrzut bazy danych zawierający ok. 4800 kont (e-mail, hash hasła, sól).

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

22 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Ale wysyp w tym tygodniu…

  • Faktycznie, zimne dni to juz nawet nikt z przed komputera nie wychodzi ;) Pozdrowienia dla hackiera.

 2. Kamil Scheicht pomoc komputerową powinien zacząć od własnego programisty.

 3. Dokładnie Kamil Scheicht wielki komputerowiec,a stworzenie strony zlecił programiście w dodatku nie zabezpieczył się przed takimi sytuacjami, i on nazywa się specem od komputera.

 4. Ta strona była tak dziurawa, że masakra tak czy siak…
  Poza tym, kiedyś wystarczyło zrobić “host helpbay.org”, wejść po ipku na stronę i cała baza leżała w pliku sql. Niby backupy ale 1,5k kont było. Wcale bym się nie zdziwił gdyby ktoś znalazł inny sposób na takie zabranie bazy.

 5. Ciekawe co następne na celowniku ?;-)?

 6. Aktualnie strona leży ;-)

 7. Kamilowi wiele osób powtarzało i zwracało uwagę na błędy w serwisie, ale co tam on zawsze wiedział lepiej.

 8. I niech juz nie wstaje ….

 9. Strona nie dość, że powstała z mega opóźnieniem, to jeszcze długo nie miała nawet dorobionej grafiki, połowy podstron, no i jak wyżej napisali – dziurawa pod względem bezpieczeństwa.

 10. Ale hasło to ma fajne Kamil :)

  • tzn jakie ;p?

 11. http://www.youtube.com/watch?v=Hhn5gT3uDgA :D

 12. Wczoraj wieczorem Kotecek na prośbę Demona z Devil Team wstawił bazę na forum.
  http://www.imagebam.com/image/cdfbff221088624
  http://www.imagebam.com/image/20cffb221088626

  Czyli wiadomo skąd był wyciek haha xD

 13. Popatrzcie na stronę Toyoty;)
  http://www.toyotapl.com/

 14. Hmm… no nareszcie! A teraz czekamy na vloga.

 15. zdjęli serwis, będzie nowa wersja w następnym roku i zwolnili tego programistę, co schrzanił stronę. http://www.facebook.com/HelpBayPoland

 16. No pięknie… właśnie dostałem na mojego mejla moje hasło. Wysłane Open Relaya IMO. Prawdopodobnie dump przeleciany skryptem wysłał mejle do wszystkich (tak obstawiam).

 17. Z tego co wygooglowałem to bazę wyciągnęli już w maju ;D sic!

 18. Albo ktoś nie wrzucił całej bazy danych, albo znalazł jakiś backup na serwerze bo np. nie ma mojego loginu, a rejestrowałem się tam niedawno. Więc na pewno nie jest to SQL DUMP tylko przypadkowo znaleziony plik z kopią zapasową bazy.

 19. Helpbay już nie działa, prawdopodobnie bo strona była za stara, miała 7 lat. Jeżeli chcecie dalej odwiedzać helpbay, musicie posłużyć się web.archive.org . niestety nie możemy oglądać filmów.

  Tak samo stało się z kanałem youtube kamila scheicht’a. zamknął kanał ponieważ miał już dość. Kanał był prowadzony 7 lat.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: