13:37
30/8/2011

Do takich wniosków doszli testerzy z NSS Labs. Testowanym przeglądarkom podsyłano zainfekowane URL-e (np. do stron hostujących malware) — IE 9 poradziło sobie z największą ich liczbą i zrobiło to najszybciej.

Pamiętajmy tylko, że a) IE 9 ma też spory odsetek false-positivów (dużo dobrych stron zaznacza jako podejrzane) b) testowano tak naprawdę nie ochronę przed atakami/skutkami ataku, a umiejętność wykorzystania blacklist na URL-e — i tu wspomnieć należy o tym, że każdy URL musiał zostać wysłany do MS (prywatność?).

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

3 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. NSS i testy? hehehe – dziekuje slicznie za testy sponsorowane przez microsoft ;-)

    polecam zaglebic sie w temat tejze “instytucji” ;-)

    • Zobaczcie sobie test z 2008 roku ;)

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: