9:06
7/5/2010

Dokładnie za tydzień, rusza czwarta już edycja konferencji Infoshare, organizowanej przez chłopaków z Wirtualnej Polski. 1/3 Niebezpiecznika związana jest z tą konferencją od trzech lat i w tym roku również wygłosi tam “mroczną” prelekcję. Szczegóły poniżej:

Infoshare 2010

 • Kiedy: 13-14 maja 2010
 • Gdzie: Nowy Gmach Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG (budynek nr 22) ul. Gabriela Narutowicza 11/12, Gdańsk Wrzeszcz.
 • Agenda jest dostępna tutaj
 • Wstęp wolny!

Infoshare 2010 jest konferencją bezpłatną, ale żeby w niej uczestniczyć trzeba się szybciutko zarejestrować. W tym roku jest też konkurs, w którym można zgarnąć fajne nagrody, a chodzą słuchy, ze Niebezpiecznik to nawet koszulki będzie rozdawał i piwem częstował…

Mroczne prelekcje

1/3 Niebezpiecznika, niebezpieczną prelekcję pt. “Myśl jak Hacker” wygłosi dnia pierwszego, tj. w czwartek, o godzinie 15:00. Ponieważ uczestnicy konferencji to nie branża security, wykład przygotowaliśmy na “dostępnym” dla nietechnicznych poziomie (czyt. możecie zabrać swoje babcie i znajomych bez “inż.” przed nazwiskiem).

Oczywiście niebezpiecznikowa prelekcja to nie jedyna, dla której warto wybrać się na Infoshare. W programie takie internetowe sławy jak Mariusz Składanowski, właściciel JoeMonster.org, którego będzie można wprost zapytać o niedawne włamanie na serwer JoeMonstera :)

Swoje wykłady wygłoszą również chłopaki z Codility z Krzysztofem Kowalczykiem na czele, Marcin Jagodziński (dzięki któremu serwujemy wam krótkie newsy i ciekawe linki na Blipie) oraz Ragni, miłośnik Saabów, świstaków i Fotek ;-)

Jako patroni medialni konferencji, jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich, którym blisko i tym którym daleko, ale tęskno za morzem :-)

P.S. Może warto po konferencji zostać na weekend w Gdańsku? Z ciekawych imprez, zapowiada się noc muzeów, w ramach której planowane jest nocne zwiedzanie statków, spotkania z nurkami oraz dla miłośników teorii spiskowych — noc pośród teczek IPN ;)


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

16 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Mam nadzięję że uda się załapać na koszulkę niebezpiecznika :D

 2. Czytam Was już od dłuższego czasu, organizujecie bądź współorganizujecie wiele konferencji ale na ogół na terenach północnej Polski. Czy macie w planach podobne konferencje na południu, konkretnie na Podkarpaciu? Z chęcią bym się wybrał, ale niestety w chwili obecnej mam zbyt daleko. Prosiłbym o odpowiedź czy jest w ogóle na co liczyć, czy niestety nie macie w ogóle w planach organizowania podobnych konferencji na Podkarpaciu?

  Pozdrawiam :-)

 3. Może coś na śląsku?
  Może bezpieczeństwo technologii VoIP itp ? mało tego, a ciekawy temat :)

 4. Liczę na nagranie

 5. ciekawe jak wp może dawać konferencje nich lepiej sami się zabezpieczą
  mając bsql i paręnaście xss całkiem ciekawie :p
  “Myśl jak Hacker” i łataj swój portal :p

 6. @unknown: w Krakowie ostatnio była SEConference, a za chwilę będzie Confidence. Dwie najbardziej “security” konferencje w Polsce. Mało? :)

 7. @Piotr Konieczny: mylisz Podkarpacie z Małopolską, do Krakowa jednak mam daleko…

 8. A może ‘złoty środek’ – stolica ? ;)

 9. A może Białystok albo Suwałki? Zawsze będzie komuś daleko.

  Właśnie wróciłem z Gdańska z MTT szkoda, że nie odbyły się w ten weekend :/ może w okresie Wakacji coś uda mi się zaliczyć.

  Pozdrawiam

 10. Czy można będzie liczyć na jakieś video?

 11. @Piotr: nie przewidujemy transmisji video z konferencji.

 12. Konferencja miodzio :D szczególnie wstęp z filmu Johnny Mnemonic ( błyskawice były cool xD ) ogólnie wszystko to co było na niebezpieczniku + ubarwione fajnymi jajcarskimi komentarzami Piotra :D Nagralem troche telefonem ale siedziałem za daleko i nic kompletnie nie widać i jakość dzwięku jest ble,,,

 13. Było nieźle,szkoda że tak krótko.Wstydziłem sie na konferencji zapytać.Czy bedzie artykół o bezpieczeństwie bluetooth(bo jak co to robie liste modeli telefonów podatnych na atak DoS-już u paru stwierdziłem podatność)?

 14. Piotrek, wykład jak co roku ciekawy i bardzo fajnie poprowadzony. Dziękujemy jeszcze raz za przyjecie zaproszenia ;)

 15. […] co mówiłem o JennyCreature na Infoshare? […]

 16. Z tego co pamiętam to że nie zmienili praw i zostawili 777 bodajże w plikach backupowych.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: