9:58
23/12/2009

Unu, rumuński cracker, który niedawno załatwił Symanteca, a odrobinę wcześniej Kaspersky’ego, powraca. Tym razem celem był Intel.

Unu punktuje:

 • jeden z użytkowników bazy MySQL ma możliwość logowania się z dowolnego adresu IP
 • Intel nie zaszyfrował hasła administratora
 • konfiguracja serwera pozwala na użycie load_file do wrzucenia i wykonania dowolnego kodu
 • na serwerze przechowywane są niezabezpieczone numery i dane z kart kredytowych

No cóż, końcówka grudnia to chyba ciągłe pasmo wtop bezpieczeństwa… Sami zebraliśmy pokaźną kolekcję polskich serwisów nie szyfrujących haseł. Niebawem zaczniemy piętnujący cykl postów ;>

Przeczytaj także:

8 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Najpierw Kaspersky,potem Symantec a teraz Intel.Już o wycieku z naszych serwisów w Polsce nie wspomne.Nie ma to jak dbać o bezpieczeństwo swoich klientów/użytkowników:)

 2. Taak, ale większość takich rzeczy dzieje się z winy człowieka i jego niekompetencji, a nie z oprogramowania. Tak jak było w przypadku Wykopu, skopiowali wszystko na testowy serwer no normalnie, genialne! :)

 3. Edukacja nie przynosi rezultatów, to może terapia wstrząsowa podziała. Obawiam się jednak, że cała sprawa skończy się ujęciem unu i zastraszeniem potencjalnych naśladowców.

 4. :)

 5. Z tego wynika jedna rada. Jak najlepiej zabezpieczyć serwer? Wyłączyć mu dostęp do internetu.

 6. Zawsze mogą go wykraść z data center, lepiej trzymać w skarpecie. ;]

 7. […] serwisu — wychodzimy jednak z założenia, że warto dmuchać na zimne. Nigdy nie ma pewności, że gdzieś w serwisie nie czai się błąd typu SQL-injection, dający atakującemu dostęp do […]

 8. […] że dziury w serwisach internetowych często zdarzają się tym największym i kojarzonym z działką IT Security (por. udane ataki na Google). Błędy XSS, którymi ostatnio wszyscy tak mocno się […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: