11:15
26/5/2020

Halo, policja, proszę przyjechać na Internetowe Forum Policji! Wygląda na to, że dane użytkowników IFP, czyli nieoficjalnego internetowego forum policji mogły zostać wykradzione. Taką wiadomość dostali (niektórzy?) użytkownicy:

Jak na komunikat, który powinien być zgodny z RODO, to dość mało treści. O “wcześniejszym incydencie” też żadnych informacji nie opublikowano. [EDIT: ale jeden z naszych czytelników ustalił, jak doszło do włamania — info w aktualizacji]

Zakres danych nie powinien być wielki, bo to forum, a nie uczelnia wyższa ;) Ale spodziewamy się, że wśród użytkowników wielu dopuściło się grzechu użycia tego samego adresu e-mail i hasła w innych miejscach. Te osoby powinny teraz mieć się na baczności.

Artykuł zakończmy cytatem od informatora:

Czy tajniacy pozostaną tajni?

Aktualizacja, 11:42
Jeden z Czytelników, po zapoznaniu się z tym artykułem przypomniał sobie, że 12 maja na oficjalnym koncie Polskiej Policji zobaczył coś takiego.

Link miał szybko zniknąć. Ktoś jeszcze go widział? Ciekawe czy te incydenty były ze sobą powiązane. Być może użytkownik IFP jest też w zespole fejsowym policji i miał takie samo hasło tu i tam?

Aktualizacja 17:02
Jak informuje w komentarzach Czytelnik llf, za “wcześniejszym incydentem” stoi ktoś, kto pochwalił się nim na forum Lolifox, które niezbyt sprzyja organom ścigania.

Link sugeruje atak przez webshella (tak jak w przypadku Politechniki Warszawskiej), który najpewniej został wgrany jako zdjęcie profilowe użytkownika, omijając walidację typu pliku.

PS. Specjalnie dla policjantów, nagranie naszego webinara o tym jak chronić resztki swojej internetowej tożsamości i danych osobowych przed i po wyciekach danych do piątku udostępniamy w promocyjnej cenie 39PLN — wystarczy wpisać kod: KULSON w tym formularzu.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

14 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. kod KULSON jest najlepszy :-) Kulsony ledwie tam wiaza koniec z koncem, dlugopisy przynosza do pracy by mandat wypisac, a kto tam bedzie darmowy skrypt do forum pilnowal jak wszyscy dom kaczynskiego pilnuja? Wczesniej pilnowi krzyzy, teraz jeszcze virus w koronie pokrzyzowal im plany – no panie same tragedie. Biedna policja.

  • Policjanci są dość dobrze “pasieni” przez władzę. To dzięki temu pałują protestujących a ślepną gdy Kaczyński niema maski.
   Policjanci ostatnio znowu dostali 100% chorobowego:

   Jeżeli zwolnienie lekarskie obejmuje okres, w którym policjant jest zwolniony od zajęć służbowych z powodu: (…) choroby powstałej w związku ze szczególnymi właściwościami lub warunkami służby, (…) – zachowuje on prawo do 100% uposażenia.

  • @wwi jak miód to można iść. Nikt nie broni. A programiści ponoć zarabiają po 30k za samo przyjście do pracy…

 2. Jak to dobrze, że hasła trzymają nie hashowane. Bez tego pewnie przypominanie haseł by nie działało.

 3. To wyjebka ekipy z lolifoksa, adres nitki poszedł mailem na redakcję

  • Pieknie wymyśliliście kod “kulson” :) szczery usmiech na koniec dnia

 4. chyba monitorujecie nie te fora co trzeba

 5. Ciekawe czy włamywacze mają też prywatne wiadomości użytkowników tego forum. Pewnie nie wszyscy umawiali się tam jedynie na korespondencje via Signal.

 6. To za rozpędzanie przedsiębiorców..?

  • Raczej za brak zachowania odstępu 2 metrów w kordonie

 7. Przyznam ze jestem bardziej niz troche zaskoczony – poniewaz, z tego co slyszalem, kryteria zatrudnienia maja tam kosmicznie wysrobowane…

 8. Widziałem nic ciekawego tam nie ma

 9. Meh

 10. […] prawdopodobnie wykradli dane użytkowników nieoficjalnego Internetowego Forum Policji, o czym poinformował portal […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: