14:23
19/9/2013

Takim komunikatem:

iOS7 USB connection

iOS7 USB connection (fot. Mikko Hypponen)

Ciekawe, czy to odpowiedź na te złośliwe ładowarki

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

6 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Sensowne, bo sporo ludzi nie ma świadomości, co się dzieje przy podpieciu smartfona do kompa :) a już Amerykanów to większość ;))
    Pytanie czy ktoś by uznał ladowarke za niezaufana ;))

  2. Zasadniczo, podstawą bezpieczeństwa jest niewkładanie własnych interfejsów w niezaufane porty ;-)

    • true true … if you know what i mean ;)

  3. Hmm, a jak to rozpoznaje komputery? USB Host się jakoś przedstawia?

    • Ładowarka ma mieć zwarte linie D+ i D- co jest wbrew logice normalnego USB w którym występują przeciwne stany na tych liniach. Tak jest wykrywana ładowarka. Jeśli jednak linie nie są zwarte to rozpocznie się połączenie USB i wyskoczy ten dialog. To już jest wystarczająco podejrzane bo ładowarka tak się zachowywać nie powinna.

  4. a nie chodzi o niecertyfikowane przewody Lightning, które działały na io5 do tej pory bez zarzutu a teraz działać już nie będą na ios7?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: