12:34
6/4/2010

Jak pisze Paweł Nowak z Appleblog.pl, w kilkanaście godzin po premierze nowego produktu Apple, w sieci pojawiły się nagrania pokazujące roota na nowym cacku ;-)

Autor powyższego filmiku twittnął, że zabezpieczenia iPada jako pierwszy przełamał jeden z członków iPhone Dev Team o nicku Comex. W ataku na iPada wykorzystano exploit Spirit, który już wcześniej przysłużył się do łamania zabezpieczeń iPhone’ów.

Jailbreak iPada a dziura w Safari…

W sieci krąży także opinia, że jailbreak iPada był możliwy dzięki dziurze w przeglądarce Safari. Sam firmware iPada podobno nie posiada załatanych wszystkich dziur znanych z oprogramowania iPhone’a. Wygląda więc na to, że sposóbów na jailbreak będzie co najmniej kilka. Pytanie tylko, czy iPad w ogóle będzie cieszył się popularnością… ;>

Przeczytaj także:

14 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. “czy iPad w ogóle będzie cieszył się popularnością”
  Tak.
  TAK.
  TAK!

 2. Bo iPad to taki większy iPhone tylko trochę inne funkcje. A nawet najlepsi/najwięksi idą czasem na łatwiznę.

 3. Taka mała uwaga,niezbyt związana z tematem –
  czy tylko u mnie nowe newsy pojawiają się szybciej na widgecie z blipa aniżeli na stronie głównej?

 4. Nie ma co się dziwić, ten sam OS co na iPhone. Zobaczymy jak im pójdzie zapowiedzianym już OS 4 ( sneak peak już za 3 dni )

 5. @programista: może tak być, strona główna jest cache’owana i odswieża się rzadziej niż widget blipa (ciągnięty z zewnętrznych serwerów) ;)

 6. Doskonała wiadomość. Teraz tylko trzeba poczekać aż DVD Jon doda synchronizację mediów dla iPada w DoubleTwist i będziemy mieć do czynienia z prawdziwą rewolucją.

  a nie “tweetnął”?:)

 7. Aż się zastanawiam, czy Apple naprawdę tak nieudolnie zabezpieczyło iPada, czy może mają jakiś wykalkulowany interes w tym, żeby „poległ” od razu?

 8. W Polsce popularne to nie będzie, ale w usa to będzie hit.

  BTW:
  Mnie zawsze interesowało jakim cudem te wszystkie “super” rzeczy od appla się w ogóle sprzedają.

 9. No nie wiem czy sprzedaż pójdzie tak łatwo, jeżeli nie zrobią coś z poprawnym działaniem iPada. Problemy z uzyskaniem bezprzewodowego połączenia, odtwarzacz filmów zawiesza się lub działa w trybie slowmotion. http://pclab.pl/news41512.html
  Ale jak komuś reklama pada na głowe …

 10. 300tyś. sprzedanych iPadów, Apple przewidywało 600-700tyś. – ja bym tego sukcesem nei nazwał…
  Większą popularność zdobędą tablety z Androidem – może nie będą takie piękne i ‘trendi’, ale na bank będą tańsze o połowę i będą miały większe możliwości…

 11. @Torwald
  A ja myślę na odwrót :)
  W czasie premiery iPhona były bardziej zaawansowane i tańsze telefony. I co? iPhone jest popularny a nie one. Apple wie co ludzie potrzebują i to im daje. A nie przepełnione zabawki dla % ludzi.

 12. @ zzz1986@o2.pl
  Może zwyczajnie Cię nie stać? :)

  Iphone zabija wszystkie inne smartphony bo to jedyna licząca się mobilna platforma.

 13. kolejny niepotrzebny gadżet, ale dla szpanu niektórzy zrobią wszystko…

 14. @diss
  Moim zdaniem nie ma startu do normalnej nokii, ale co kto woli, tak samo jak ipad nie ma startu do netbooka, ale też jak kto woli.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: