18:08
2/4/2015

Kilka dni temu zgłosili się do nas właściciele pisma IT Solutions, którzy po analizie treści publikowanych na naszych łamach doszli do wniosku, że możecie być zainteresowani gazetą, jaką tworzą. Oddajemy im zatem głos.

Czym wyróżnia się nasze czasopismo na tle konkurencji?

IT Solutions to czasopismo na rynku, które w pełni poświęcone jest codziennej praktyce osób zainteresowanych m.in. tematyką bezpieczeństwa, a tematy są poruszane w sposób ekspercki. W jednym miejscu skupiamy zaawansowane treści w przystępnej formie.

itsoluitions

Pismo powstało w odpowiedzi na potrzeby administratorów sieci, administratorów bezpieczeństwa informacji – to oni wskazują nam kierunek rozwoju czasopisma, pomysły oraz trendy jakie obecne panują w informatyce. Skupiamy szerokie grono autorów – praktyków, certyfikowanych i doświadczonych specjalistów, którzy na łamach ‘IT Solutions’ dzielą się swoimi rozwiązaniami.

Gwarantujemy najwyższą jakość merytoryczną — nasza Rada Programowa starannie wybiera tematy zamieszczając jedynie przetestowane rozwiązania, wiele studiów przypadków, list kontrolnych i instrukcji konfiguracji sprzętu i oprogramowania.

Ponieważ obecne doświadczenia z polskimi magazynami dot. bezpieczeństwa możecie mieć dość mieszane (por. Przekomiczny fail magazynu Hakin9 ), proponujemy nie wierzyć działowi marketingu IT Solutions, a przekonać się o jakości pisma samodzielnie. Redakcja udostępnia jeden z artykułów w zamian za zapisanie się na ich newsletter. Temat artykułu to:

Pozostałe artykuły w bieżącym wydaniu też brzmią ciekawie:

  • Wady i zalety szyfrowania dysków – dostępne rozwiązania dla różnych systemów operacyjnych.
  • Pomiary obciążenia serwerów – jakich narzędzi najlepiej użyć i jak interpretować wyniki.
  • Centralizacja przechowywania danych jako jeden ze sposobów uniknięcia ich wycieków.
  • Kiedy komputer się nie włącza – komunikaty POST i inne narzędzia przydatne w tej sytuacji.
  • Jak tanio wdrożyć bezpieczną sieć bezprzewodową, wykorzystując rozwiązania open source.
  • Popularne narzędzia do zarządzania licencjami. Przegląd zasad licencjonowania produktów Microsoft.
  • Studium przypadku przywracania zasobów firmy po całkowitym zniszczeniu serwerowni.
  • Reakcja na incydent – opis procedury zabezpieczenia infrastruktury po wykryciu incydentu bezpieczeństwa.

Więcej informacji na stronie pisma.

Przeczytaj także:


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

40 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Są już dwa bardzo dobre pisma- IT Professional i Networld i trzecie które dopełnia całości Linux Magazine

    • Ogolnie mam pytanko o to jakie czasopisma komputerowe o arduino, c++ ,raspberry pi polecacie??
      Przykłady, projekty, wdrożenia?

    • @malinkwo: http://avt.pl/portfolio/7-elektronik

  2. Niemal 100zł za jeden numer w prenumeracie. Zdecydowanie przegięli z ceną.

    • Im czasopismo bardziej specjalistyczne tym bardziej musi być droższe bo liczba odbiorców jest węższa, więc cena 100zł za numer nie jest dziwna.
      Jak ktoś ma firmę, to wcale nie tak drogo.

  3. “Gwarantujemy najwyższą jakoś merytoryczną …” Jakoś to będzie.

  4. Rozumiem, że jest to dwumiesięcznik, ale 66.66 zł za jedno wydanie w prenumeracie to sporo, jak na cookbook’a skierowanego do grupy docelowej, która 80% procent Waszego materiału z racji wykonywanego zawodu będzie miała już przerobione.

  5. hmm, 1 artykul to troche malo,
    czy miesiecznik bedzie dostepny w sklepach czy tylko prenumerata online?
    wersja ekonomiczna: 399zl netto za 6 numerow… Moze nie wiem ile aktualnie kosztuja miesieczniki, ale +60zl ? Jakos duzo? lepiej wychodzi optymalna, ale dalej 40zl za numer w skali roku? Programista (jak wlasnie sprawdzilem) wychodzi o polowe taniej

  6. Pismo na dosc wysokim poziomie w porownaniu z hacking9 ,lecz niestety mogloby byc lepsze.
    Jednak warte przejrzenia w oczekiwaniu na pociag lub autobus.

  7. lipa … artykuł promocyjny darmowy który w połowie się urywa i są tylko nagłówki do końca … jak to ma promować pismo to ja tego nie kupuję … no sorry ;/

  8. Cena pewno jest dostosowana do targetu, a z okładki wynika, że jest to “Miesięcznik kierowników działów IT” :)

  9. Super profesjonalny artykuł. Przetłumaczone to co już od dawna jest dostępne w sieci. I jeszcze dają jako demo artykuł niedokończony:
    http://prntscr.com/6opel9

  10. Jeden artykuł to trochę za mało, aby ocenić wartość merytoryczną całego czasopisma.
    Do tego konieczna jest rejestracja, żeby przeczytać ten jeden tekst.
    Jaką mamy pewność, że reszta tekstów nie będzie gorsza niż te w Hackin9??
    Myślę, że nie skorzystam…

  11. Czy interesował się ktoś, czy są jakieś magazyny dla programistów poza “Programista” ? :)

  12. Ktoś kto siedzi w branży głęboko raczej takie pismo czytać będzie aby ewentualnie jakies przydatne sztuczki autorskie dowiedzieć się. Ale co zrobić w przypadku zniszczenia serwerowni firmowej -> jeśli admin tej serwerowni chce dowiadywać się i robić to na podstawie pisma (obojętne czy najbardziej profesjonalnego czy też półprofesjonalnego, a może z komputerświata) to nadaje się jedynie do administrowania routerem tp linka w domu babci.

  13. Niebezpiecznika czytam z ciekawości, więc nie wiem na ile wiedza w tym artykule wydaje się być wartościowa, ale sądzę, że lepszym rozwiązaniem byłoby uzbieranie pieniędzy i zapisanie się na jakiś kurs, gdzie wiedzę będzie można przekuć w praktykę a w razie problemów skonsultować się z prowadzącym.

  14. Z ciekawości przeczytałem artykuł – po drugiej stornie przestałem…
    To taki komputer świat(tylko jak zauważyliście ze 600żł rocznie…)

    “I pytam ” Gdzie ta wiedza techniczna??

  15. Minus cena. W tej cenie jestem wstanie kupić książkę o AC w Linuxie opisującą większy zakres.

  16. Prima Aprilis skończyło się wczoraj, a Wy dalej żartujecie ;)

  17. Tia, zdecydowanie rozczarowujące.

  18. Profesjonalnie: http://imgur.com/QI9EzdJ :D

  19. Takie “security”, że artykuł można ściągnąć bez zapisywania się na ten “newsletter”:) Ktoś już też wyhaczył jak?

  20. Widząc jak działa strona zapisywania się na newsletter nie wygląda to na poważne pismo. Wstydziłbym się reklamować to na niebezpieczniku.

  21. A gdzie wersja na czytniki? ;) a tak na serio to, nie można kupić jednego czasopisma? Przeoczyłem coś czy dostępna jest tylko prenumerata? Strona też mało intuicyjna, nawet jak dla IT speca ;)

  22. “Wyraza, is required”

    I to ma być pismo od poważnych adminów IT? LoL

  23. Nie widzicie tagu [A R T Y K U Ł S P O N S O R O W A N Y] ? :p

  24. Jeszcze całkiem niedawno szukali na Goldenline ludzikow do pisania artykulow.Ktoś reflektuje? Czytałem udostępniony artykuł – zlepek informacji z Sieci.

  25. Nie. Zdecydowanie. Mam wrażenie, ze automat tłumaczący w technecie jest bardziej zrozumiały. Bartek juz napisal – bylo przerobione… Jesli juz, to cos nowego, ale nie powielanie tego, co juz bylo.

  26. Hej,
    Ja bym uważał na ten artykuł. Aby przeczytać, trzeba podać swoje dane osobowe (oczywiście, można fałszywe), ale wymagane jest klik “wyrażam zgodę”, a tam bez tego nie da się nic pobrać. Moim zdaniem to nabijanie w butelkę.

  27. Mirosław Jędrasiak? Czy to nie ten sam Pan co prowadzi NT Solutions i WEB Solutions?
    Trochę mnie rozbawiło to podawanie maila i telefonu. Spodziewałem się jakiejś weryfikacji potrzebnej do pobrania pliku lub przekazania hasła, a wystarczyło wklepać byle co.

  28. Jakiś czas temu miałem pierwsze zapoznanie się z pismem, tak szczerze nic mnie nie zainteresowało, zlepek informacji, nic innowacyjnego

  29. Ad “Gwarantujemy najwyższą jakość merytoryczną — nasza Rada Programowa […]”
    Udało się może komuś znaleźć kto jest w Radzie Programowej wspomnianego magazynu? Niestety nie udało mi się znaleźć tej informacji na stronie czasopisma.

  30. Wspaniały artykuł praktycznie przepisany z kilku innych stron podanych w bibliografii zatytułowanej “WNIOSKI”. Dziękuję ale za tak słabą kompilację informacji ogólnie dostępnych w internecie płacić nie mam zamiaru.

  31. Już samo wykonanie strony wiele mówi o poziomie czasopisma! Strona nie w standardzie HTML5, brak RWD, jakiś niby-formularz newslettera! Zbytnio się nie wysilili. Sorry, to jest jakieś nieporozumienie. Jeszcze ta super cena. Niech lepiej promocyjnie przyślą 1 egzemplarz za free, bo w ciemno to nie zaryzykuję po wizycie na www.

  32. Matko-z-córką… Parafrazując klasyków – “co to jest, co to ku** jest?”.

    Artykuł dno, same niezalecane praktyki, zaczynając od dopisania usługi w /etc/rc.local, aż po kompilację z ręki do /usr/local… o Debianie (który nie ma za dobrego komercyjnego wsparcia) nie wspominając. Nigdzie nie jest wspomniano o wadze używania dużych liter w nazwie domeny i realm, co jest _szalenie_ ważne, zwłaszcza w przypadku kerberosa..
    Żeby było mało, to artykuł kończy się w połowie, gdzie wnioski, plusy i minusy możemy sobie wyciągnąć sami.

    Jeśli reszta artykułów wygląda podobnie to jestem na nie. Na pewno nie za tę cenę. Może z ciekawości zapisał bym się na listę dystrybucyjną gdyby wydawnictwo było darmowe, jednak ilość poważnych, merytorycznych błędów jest póki co przerażająca.

    P.S.
    Może i mają pecha że jednak jest tu trochę praktyków z wieloletnim doświadczeniem, ale na Sambie zjadłem zęby i walczę z tym ustrojstwem od wersji 2, aż po wersję 4, więc niestety wiem co piszę… i widzę co pisze autor. Polecam mu jednak pójść do pracy, bo same studia czy zabawa Linuksem __nie wystarczą__.

  33. W 2013 roku byłem na rozmowie kwalifikacyjnej w tej właśnie gazetce. W ramach zadania wstępnego polecono mi oraz kilku innym aspirującym bezpiecznikom zwerbowanie nowego autora który pisałby artykuły dla ww. pisma. Forma płatności za artykuły jaką uskutecznia to pismo to barter na zasadzie “Ty nam napisz artykuł a my Ci w zamian zrobimy reklamę w swoim czasopośmie”. Ale samo zadanie było jeszcze lepsze, otóż każe z nas dostało od pracowników po laptopie (z Windowsem XP i niezahasłowanym defaultowym kontem admina) po czym mieliśmy na tych właśnie laptopach wyprodukować treść kampanii mailingowej która potem miałaby zostać wysłana do potencjalnych przyszłych autorów. Zdecydowanie nie polecam

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: