14:11
30/4/2021

Błędy w kodzie się zdarzały, zdarzają i będą zdarzać. Tego nie unikniemy, ale możemy zminimalizować ich liczbę stosując się do kilku prostych zasad programowania defensywnego. Sporo błędów programistycznych da się namierzyć zanim staną się problemem, pod warunkiem, że w tzw. “cykl rozwoju oprogramowania” wdrożono parę prostych technik i narzędzi. Jakie to narzędzia? Tego dowiecie się z naszego webinara realizowanego w formule zapłać ile chcesz. Do udziału zachęcamy każdego programistę, niezależnie od języka w którym tworzy swój kod i niezależnie od tego, ile LOC-ów wystukał w swoim życiu.

Programowanie defensywne

Webinar odbędzie się w czwartek, ⏰ 13 maja, godz. 19:00-20:00 plus sesja pytań i odpowiedzi.

Aby zapisać się na webinar, wypełnij formularz rejestracji. Wierzymy, że jakość niebezpiecznikowych webinarów broni się sama, dlatego ten webinar realizujemy w formule ❤️ zapłać ile chcesz ❤️. To oznacza, że możesz go zobaczyć za darmo, ale możesz też wspomóc nas w realizacji kolejnych webinarów dla programistów płacąc tyle, ile uważasz za stosowne (lub po prostu kupić bilet w standardowej cenie — dzięki!)

  Ten termin Ci nie pasuje? Nie martw się! Spotkanie jest nagrywane. Zapisz się na webinar, a otrzymasz dostęp do nagrania, które będziesz mógł obejrzeć przez kolejne 2 dni.

Webinar poprowadzi Tomasz Borek, koder, dumny z takich projektów jak SCKRK< oraz GeeCON. Tomek pomaga też przy polskim JUGu i krakowskiej Loży Lambda. Na co dzień szkoli programistów jednej z zagranicznych firm, by jeszcze wydajniej i jeszcze bezpieczniej tworzyli swój kod.

W trakcie mojej prelekcji pokażę Wam dobre praktyki tzw. programowania defensywnego, które pomogą zabezpieczyć Wasz kod przed incydentami bezpieczeństwa. Zademonstruję kilka przydatnych darmowych narzędzi i podpowiem, jak odrobina “zdrowej paranoi” może być przydatna w tworzeniu oprogramowania. Podzielę się tymi “dobrymi praktykami”, które faktycznie się sprawdzają i podpowiem od czego zacząć automatyzację bezpieczeństwa (na tyle, na ile się da). Przeanalizujemy też kilka wtop, do których by nie doszło, gdyby defensywne programowanie zastosowano. Na deser wskażę skąd zdobywać sprawdzoną wiedzę z zakresu defensywnego programowania. Bo bezpieczeństwo to nie produkt, a proces. I trzeba się nauczyć uczyć.

Wiele osób obawia się “zaawansowanych rządowych hackerów”, którzy zaatakują ich aplikację. Ale prawda jest taka, że częściej “po uszach” dostać można od mniej wykwalifikowanego przeciwnika. Repozytoria na GitHub, GitLab, BitBucket są skanowane przez automaty, które każdego dnia wyszukują w nich hasła, klucze SSH, sekrety AWS czy tokeny uwierzytelniające…

Dlatego na czwartkowym webinarze, Tomek przedstawi 5 prostych technik programowania defensywnego, które pozwolą Wam wyeliminować najczęstsze bugi powodujące dotkliwe incydenty bezpieczeństwa… Te, które prawie zawsze widzimy na testach penetracyjnych i podczas analizy kodu źródłowego pod kątem bezpieczeństwa.

Skrócona agenda

 • Co to jest programowanie defensywne?
 • Techniki i zalecenia programowania defensywnego — 5 wybranych
 • Zdrowa paranoja w metodach, podczas inicjalizacji, startu i budowy
 • Co dalej?
 • Sesja Q&A — odpowiedzi na pytania uczestników spotkania

W tym webinarze coś dla siebie znajdą zarówno młodsi jak i starsi stażem programiści. I nie ma znaczenia, w jakim języku programujesz. Pewne techniki i rady są uniwersalne, a prezentowane narzędzia mają swoje odpowiedniki dla wielu języków.

Dowiedz się na co zwracać uwagę pisząc kod, aby uniknąc wpadek. Zapisz się na webinar Tomka, który odbędzie się w czwartek, 13 maja w godz. 19:00-20:00 (zapisz się, nawet jeśli ten termin Ci nie pasuje, bo webinar jest nagrywany i będziesz go mógł obejrzeć przez kolejne 2 dni). Kliknij na poniższy przycisk aby przejść do formularza rejestracji:


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

8 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. po wybraniu “chce wybrać ile zapłacę” przenosi do przelewy24 i jest “error Przekroczono maksymalną kwotę transakcji”

  • Twój ticket został zamknięty. U nas działa! :-)
   A poważniej, spróbuj jeszcze raz, ustawiając lekko niższą kwotę. Tak o dwa miliony niższą :-)

  • W ogóle nie miałem podstrony z wyborem kwoty, ale potwierdzam już działa

 2. Brawa za podejście i model zapłać ile chcesz. Nie wbijam za darmo, ale nieustannie podziwiam za takie user-friendly podejście :o)

 3. Jak ta formuła “zapłać ile chcesz wygląda”? Jak zapłacę przed 2 zł to mogę po obejrzeniu dopłacić jeśli uznam materiał za dobry?

 4. […] Jak bezpiecznie programować? Zapraszamy na darmowy webinar dla programistów! […]

 5. Prosta zasada: nie używać nowego VS, Tabnine i innego podpowiadania kodu na zasadzie ML, bo Twój kod trafia na obce serwery, gdzie następuje mechanizm uczenia. A poza tym umożliwia to szpiegostwo technologiczne na całego.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: