9:44
27/8/2013

* Jak bezpiecznie wybrać chmurę?

Kilka ciekawych uwag…

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

13 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. ja bym skończył na jednym punkcie: przechowuj i przetwarzaj dane u siebie, nie ma czegoś takiego jak bezpieczna chmura. Jak wyślesz gdzieś dane to przestają być twoje.

  • Przechować dane można bezpiecznie, uprzednio je szyfrując. Z przetwarzaniem to już kwestia wyłącznie zaufania…

  • A po każdym etapie szyfrowania odłączać komputer od prądu, aby nie dało się wyciągnąć z ramu kluczy kryptograficznych? W chmurze nie jest to raczej możliwe…

  • @Malgond: wiesz co jest jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic świata IT? To że wszystkie algorytmy szyfrowania są już dawno złamane. Tej informacji nigdy oficjalnie nie usłyszysz.

  • jeśli wszystko jest złamane i do tej pory nie ma poważnych wycieków. ilość osób posiadająca te narzędzia jest tak mała, że nie będą zainteresowani moimi danymi.

 2. Tytuł powinien chyba brzmieć: “Jak wybrać bezpieczną chmurę” :P

 3. MEGA.CO.NZ

  • [quote]MEGA.CO.NZ[/quote]

   ONZ

 4. Zaszyfrowane dane to to samo co zaszyfrowane dane i hasło. Hasło można “wymyślić”… A zaszyfrowanych (lub nie) danych nie wymyślisz:)
  Lepiej trzymać u siebie, ale czasem się nie da.
  Martwicie się hasłami, szyfrowaniem, podsłuchami, a są ludzie (ba, całe grupy), którzy nie potrzebują sprzętu elektronicznego, aby zajrzeć nam do głowy i odczytać hasło, myśli…

  • I tu masz rację.
   Bardziej się boje co oszust/porywacz wyczyta z moich śmieci, niż co NSA wyczyta na mojej poczcie.

   Ze śmieci można bardzo kluczowe informacje wyczytać np. poziom życia rodziny i oszacować okup za córkę tej rodziny.

 5. Papiery przez niszczarkę i to wszystko, bo mając rodzinę statusu nie ukryjesz… ;]

 6. Ja mam zaufanie do chmury i mogłabym tam trzymać swoje dane. Bardziej bałabym się, że zepsuje mi się komputer i stracę te dane, niż w chmurze mi się ktoś wkradnie.

 7. Co do bezpieczeństwa w chmurze to do tego trzeba mieć odpowiednie zabezpieczenia. Osobiście polecam integratedsolutions.pl. Po 1 mają bardzo dobre zabezpieczenia i mają w tym doświadczenie. Po 2 zajmują się również hostingiem w chmurze i backupem co jest dla mnie bardzo ważne. Dzięki temu czuje się bezpiecznie trzymając u nich dane.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: