9:44
27/8/2013

* Jak bezpiecznie wybrać chmurę?

Kilka ciekawych uwag…

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

13 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. ja bym skończył na jednym punkcie: przechowuj i przetwarzaj dane u siebie, nie ma czegoś takiego jak bezpieczna chmura. Jak wyślesz gdzieś dane to przestają być twoje.

  • Przechować dane można bezpiecznie, uprzednio je szyfrując. Z przetwarzaniem to już kwestia wyłącznie zaufania…

  • A po każdym etapie szyfrowania odłączać komputer od prądu, aby nie dało się wyciągnąć z ramu kluczy kryptograficznych? W chmurze nie jest to raczej możliwe…

  • @Malgond: wiesz co jest jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic świata IT? To że wszystkie algorytmy szyfrowania są już dawno złamane. Tej informacji nigdy oficjalnie nie usłyszysz.

  • jeśli wszystko jest złamane i do tej pory nie ma poważnych wycieków. ilość osób posiadająca te narzędzia jest tak mała, że nie będą zainteresowani moimi danymi.

 2. Tytuł powinien chyba brzmieć: “Jak wybrać bezpieczną chmurę” :P

 3. MEGA.CO.NZ

  • [quote]MEGA.CO.NZ[/quote]

   ONZ

 4. Zaszyfrowane dane to to samo co zaszyfrowane dane i hasło. Hasło można “wymyślić”… A zaszyfrowanych (lub nie) danych nie wymyślisz:)
  Lepiej trzymać u siebie, ale czasem się nie da.
  Martwicie się hasłami, szyfrowaniem, podsłuchami, a są ludzie (ba, całe grupy), którzy nie potrzebują sprzętu elektronicznego, aby zajrzeć nam do głowy i odczytać hasło, myśli…

  • I tu masz rację.
   Bardziej się boje co oszust/porywacz wyczyta z moich śmieci, niż co NSA wyczyta na mojej poczcie.

   Ze śmieci można bardzo kluczowe informacje wyczytać np. poziom życia rodziny i oszacować okup za córkę tej rodziny.

 5. Papiery przez niszczarkę i to wszystko, bo mając rodzinę statusu nie ukryjesz… ;]

 6. Ja mam zaufanie do chmury i mogłabym tam trzymać swoje dane. Bardziej bałabym się, że zepsuje mi się komputer i stracę te dane, niż w chmurze mi się ktoś wkradnie.

 7. Co do bezpieczeństwa w chmurze to do tego trzeba mieć odpowiednie zabezpieczenia. Osobiście polecam integratedsolutions.pl. Po 1 mają bardzo dobre zabezpieczenia i mają w tym doświadczenie. Po 2 zajmują się również hostingiem w chmurze i backupem co jest dla mnie bardzo ważne. Dzięki temu czuje się bezpiecznie trzymając u nich dane.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: