16:18
28/3/2020

Nie trzeba było go psuć. Ono było popsute… Przyjrzymy się temu, co mogliby zrobić źli ludzie (albo obce służby), gdyby chcieli jeszcze bardziej zdezorientować naszych posłów i sparaliżować nasze państwo w tych trudnych czasach. Wszystkie informacje potrzebne do przeprowadzenia udanego sabotażu są dostępne na …Twitterze. A opublikowali je tam sami posłowie.

Sejm ma problem z poufnością

Burza dotycząca niecodziennego posiedzenia sejmu, w ramach którego z racji zagrożenia koronawirusem miało dojść do głosowania “zdalnego” zaczęła się od wpisu Rafała Trzaskowskiego na Twitterze. Prezydent zdradził, że dostał SMS-a z loginem i hasłem umożliwiającym dostęp do posiedzenia sejmu, choć… nie jest posłem tej kadencji:

Kancelaria Sejmu, nie dość że rozesłała login i hasło niegwarantującym poufności sposobem, czyli SMS-em (nie rozdzielając ich na dwa niezależne kanały komunikacji), to — co równie niepokojące — przesłała dane nie do tej osoby (tych osób?) do której powinna.

Błąd (a nawet błędy) poważne, ale wielu komentujących zapomina, że te dane nie umożliwiały oddawania głosów. Poprawcie nas, jeśli się mylimi, ale to była platforma do streamingu posiedzenia sejmu, a posiedzenia są jawne i jak ktoś chce, może je oglądać w TV. Głosowanie nie było “przez internet”. Głosy liczono (w każdej z sal) ręcznie. Zdalne głosowanie dopiero przed nami i coś czujemy, że też powstanie na ten temat artykuł na Niebezpieczniku…

Ale to nie koniec wpadek…

Posłowie, którzy próbowali logować się do systemu, nie byli w stanie się do niego dobić. Zamiast zachować to dla siebie (lub sejmowego helpdesku), postowali takie oto screeny do internetu, ujawniając to w jaki sposób budowane są loginy do tego (tylko tego?) systemu.

Powyższe zdradza, że wzorem jest słowo Posel i numer legitymacji posła. Tajny? Nie w przypadku wszystkich! Niektórzy chwalą się tymi legitymacjami w internecie, ujawniając ich numery. Ale umówmy się, nawet gdyby tego nie robili, zenumerowanie ~500 możliwych “loginów”, to nie jest wiele roboty. Zresztą, te numery i tak dla osób, które odrobine się wysilą, są łatwe do znalezienia w innym miejscu (z nazwiskiem posła obok).

Złośliwość, to pierwszy krok do zwiększenia “wycieku”

Tym posłom frakcji jednej, którzy mieli problem z dostępem do systemu i publicznie się na to żalili, z pomocą przychodzili posłowie frakcji drugiej, którzy nie mogąc odpuścić sobie złośliwości, upubliczniali URL endpointa do logowania:

Ryzyko? Nie chodzi o tajność adresu (security by obscurity to i tak zazwyczaj zły pomysł), a o to, że serwer był dostępny z publicznego internetu i ktoś mógłby go złośliwie zacząć DDoS-ować, aby sparaliżować dostęp posłom. Jeśli dało się sparaliżować jeszcze bardziej ;)

But wait, there is more!

Połączenie do endpointa nie posiadało odpowiednio skonfigurowanego certyfikatu SSL.

Wygląda zabawnie, ale lojalnie uprzedźmy, że nie wiedzieliśmy tego certyfikatu na oczy i mogło to być prywatne CA, które jest zaufane wyłącznie na urządzeniach posłów. Nie każdy błąd certyfikatu oznacza od razu problem z poufnością danych. A czasem wygasanie może sugerować, że konfiguracja — przynajmniej w zamyśle — jest bardziej bezpieczna.

Poznajmy kolejne systemy…

…które były wykorzystywane do obsługi posiedzenia Sejmu. A jak? Oczywiście dzięki wpisom posłów! M.in. od posłanki Lubnauer:

Odnośnie tego samego systemu — przez łzy (trochę ze śmiechu) — chwalimy posłankę Nowacką, która własnego screena opublikowała lepiej, bo z cenzurą.

Tak, cenzurą “kropek”. No ale przynajmniej nie widać jak długi jest kod. A może widać? Ustalenie długości zostawiamy Czytelnikom jako zadanie domowe ;-)

Krytykowali Sejm, a sami wyciekali dane….

Prawdziwym hitem dla nas są natomiast nagrania posłów, którzy złoszcząc się na Kancelarię Sejmu, demonstrowali błędy “na żywo”, zapominając, że kamera ich nagrywająca nagrywa też to jak ruszają palcami po ekranie.

Kolejne zadanie domowe dla Czytelników — jaki kod otrzymał poseł Joński (10 sek. nagrania) oraz pytanie numer dwa — jaki ma kod blokady ekranu telefonu (25 sekunda nagrania).

Nie bądź jak ci posłowie. Dowiedz się jak uchronić swoje dane (nie tylko osobowe) przed wyciekiem. Naucz się sprawdzać, czy już wyciekły oraz poznaj co krok-po-kroku trzeba zrobić, jeśli faktycznie wyciekły… Kliknij tu aby zapisać się na nasz praktyczny webinar!

Gdyby nie poszło Wam z posłem Jońskim, to spróbujcie przy pośle Sowie, który kod — co prawda testowy — wrzucił na lajwie na Facebooku (obejrzało go ponad 900 osób, ilu próbowało logować się razem z posłem?)

Ale nawet ci posłowie, którzy sami nie nagrywali, “wyciekli” swoje hasła, bo byli nagrywani. I nie ochronili ekranu podczas logowania w trakcie posiedzenia, które było przecież rejestrowane:

Zmęczenie? A może po prostu duże zaufanie, zarówno dla kolegów z innych partii jak i suwerena? :-)

Pracować poza biurem trzeba umieć! Dowiedz się jak nie narażać swojej prywatności i danych klientów pracując z domu (i nie tylko). Porady plus narzędzia w 1.5h. Kliknij tu aby zobaczyć nasz webinar!

Czy Sejm wie jaką politykę prywatności zaakceptował?

Z SMS-a ujawnionego przez prezydenta Trzaskowskiego, można poznać nazwę systemu do videokonferencji, który jest wykorzystywany w Sejmie. To Polycom. Aplikacja do jego obsługi ma ciekawe zapisy prywatności, na które uwagę zwrócił Rafał Skrzypek:

Mogą przerażać, ale tu znów trochę uspokójmy. Wiele firm w regulaminach i politykach prywatności jest napisane — za namową swoich prawników — wiele rzeczy mocno na wyrost. Aby umożliwić sobie pewne działania, często dopiero w przyszłości. A jeszcze więcej firm, jak zbiera pewne dane, to nie potrafi z nich skorzystać (hłe hłe).

Nie umniejsza to problemu — zbierane, ale nieinterpretowane dane, dalej są zbierane i mogą zostać przez kogoś pozyskane (wykradzione) i zinterpretowane już w zupełnie innym celu niż ten głoszony w polityce prywatności danej aplikacji.

Rafał zarzucił też, że Polycom ma pokaźną historię błędów bezpieczeństwa i sporo osób podniosło ten argument. Spoiler alert! Każde popularne oprogramowanie ją ma. Od systemów operacyjnych, produkowanych przez znane firmy z wieloosobowymi działami bezpieczeństwa aż do malutkich aplikacj, pisanych przez jednego programistę. Fakt występowania w jakimś oprogramowaniu błędów (załatanych już zresztą) to nie jest powód, aby z niego rezygnować. Co mocniejsi technicznie mogą przeanalizować typy (i powtarzalność) błędów, aby wyrobić sobie opinię, czego zespół programistów całkowicie nie ogarnia).

Rosjanie kontrolowali certyfikat dla systemu sejmu!!!1!

OK, podowcipkowaliśmy trochę z “informatyzacji” Sejmu i przeanalizowaliśmy bezradność posłów. Ale warto na koniec wspomnieć, że o ile nie wszystkie głosy krytykantów były w pełni uzasadnione, to jednak powody do krytyki jakieś były. Co innego ten wpis posłanki Gill-Piątek, roznoszony po internecie, najwyraźniej przez osoby nie mające pojęcia, co roznoszą:

Fajnie brzmi, nie? Tak spiskowo. Są Rosjanie. Jest wykreślona z KRS firma i tajemnicze “certyfikaty bezpieczeństwa”. Zanim zaczniecie się chować przed nadlatującymi chemtrailsami, wyjaśnimy: wykreślenie wynika ze zmiany formy (Unizeto zostało kupione przez Asseco). Firma ta od lat działała na polskim rynku i wystawiała certyfikaty SSL, a w zarządzie mógł zasiadać sam szatan i nie miałoby to znaczenia dla bezpieczeństwa połączenia między klientem a serwerem przedstawiającym się certyfikatem podpisanym przez Unizeto. Ale to jednak trzeba znać podstawy kryptografii asymetrycznej, aby to zrozumieć. A to trudniejsze niż bezmyślne naciśnięcie “retweet” na narracji, która pasuje do naszego światopoglądu.

Not good, not terribe

Podsumowując, Kancelarii Sejmu można wystawić ocenę 3.6 w skali Roentgena, czyli Not Great, Not Terrible.

A już bardziej poważnie, to okoliczności i wynikające z nich ograniczenia wymuszają szybkie zmiany, które — co widać — nie zostały ujęte w procedurach BCP Sejmu. W trudnych czasach “standardowy poziom bezpieczeństwa” niekiedy trzeba poświecić, aby zachować coś ważniejszego — ciągłość działania. Bo jak nie będzie ciągłości działania, to na co nam bezpieczeństwo czegoś, co już nie istnieje? Ale — i to kluczowe — decyzję ile tego bezpieczeństwa poświęcić (i czy w ogóle!) podjąć należy po szczegółowej analizie. W Kancelarii Sejmu chyba jej zabrakło. Nie wnikamy w to, z jakiego powodu. Tak po prostu nie powinno być.

Łatwo się oczywiście “śmiać” z sejmowych informatyków, czy posłów, ale warto pamiętać, że nie ćwiczyli wcześniej takiego scenariusza. Czy powinni? Może powinni. A czy wy wiecie co zrobić, kiedy wielki metalowy rekin spadnie na Wasz dom i przebije dach? Niby mało prawdopodobne, ale jednak — zdarza się!

Czy to oznacza, że należy już dziś wszystko rzucić i zacząć ujmowanie deszczu metalowych rekinów w swoim modelu zagrożeń? I ćwiczyć ewakuacje, odświeżać kontakty z dźwigowcami, aktualizować telefony do dekarzy, umacniać drogi dojazdowe pod posesje oraz przenosić najcenniejsze rzeczy ze strychu do piwnicy?

Odpowiedź na to pytanie kryje się w procesie zwanym w IT Security “analizą ryzyka”. Ocenia ona prawdopodobieństwo i koszty pewnych zdarzeń. Na miejscu Sejmu, deszcz rekinów byśmy pewnie olali, ale na zdalną pracę, to przygotowywalibyśmy się już od dawna… Analizę ryzyka warto robić, raz na jakiś czas. W sytuacji globalnej pandemii zwłaszcza.

PS. Pewnie zauważyliście, że wystartowaliśmy z cyklem webinarów. Na razie jest ten o bezpieczeństwie pracy zdalnej i ten o wyciekach danych. Ale jak chcecie posłuchać o innych tematach, to dajcie nam znać:

Bez obaw, podane e-maile wykorzystamy wyłącznie do komunikacji w sprawie przyszłych webinarów. Jeśli lubisz czytać o RODO, kliknij tutaj.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

39 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Jakieś szkolenie przydałoby się posłom z sejmu. Moglibyście im takowe zorganizować? Bo widzę, że będzie masakra jakby to było prawdziwe głosowanie.

  • Chciałbym zobaczy Piotra na sejmowej mównicy :D

  • Haha. To by było złoto. Jakby ktoś się połączył w trakcie obrad i powiedział: “dzień dobry, ja chciałem tylko powiedzieć, że wykryłem lukę bezpieczeństwa i uważam, że posiedzenie nie powinno być kontynuowane. Dziękuję za uwagę. Wysłałem uwagi na tableta pani marszałek”

 2. Jeśli chodzi o certyfikat, to nie było żadne prywatne CA, tylko self-signed. Wciąż można sprawdzić. Konkretnie – jest to domyślny self-signed przychodzący z Polycomem.

 3. Ekspertem jak najbardziej nie jestem, no ale niech ten szatan siedzi w siedzibie firmy wystawiającej certyfikaty, no i niech klucz prywatny, przy pomocy którego został wygenerowany certyfikat, w swym szatańskim opętaniu rozda innym szatanom.

  • A skąd szatan ma mieć klucz prywatny?

  • Jak subskrybent sam sobie wygenerował klucze na swoim sprzęcie i sporządził wniosek o wydanie certyfikatu (CSR) to spoko. Jednak niektóre CA wyręczają w tym subskrybentów, same wszystko generują i udostępniają subskrybentowi gotowe do pobrania pliki – z kluczem prywatnym i certyfikatem.

  • A gdyby szatan przekazał innym szatanom klucz prywatny którym te certyfikaty są podpisywane? Jak się domyślam, taki klucz siedzi sobie w HSM, ale zgaduję, że nie jest w użyciu non-stop, więc można by go udostępnić innym szatanom z dostępem do laboratorium za parędziesiąt baniek, w którym wyciągną co w HSM piszczy? Tj, ten klucz? Nie daje to pola do MitMu? Czy to scenariusz z kategorii spadających rekinów albo filmów o agencie Ethanie Huncie?

  • @inny nie-ekspert, PK
   A w ogóle jest możliwe technicznie żeby z HSM coś wydobyć ? Do tej pory zdawało mi się, że to właśnie po to istnieje, żeby absolutnie było to niewykonalne. Niech ktoś poprawi, jeśli się mylę – i ewentualnie uratuje mi tym tyłek w przyszłości, albowiem zupełnie utraciłam czujność przez poczucie, że mój HSM jest nietykalny.

  • Szatan mający CA może zarobić man-in-the middle. W zasadzie to mając dowolne zaufane CA może próbować to zrobić. Tak że w tym sensie nie ma większego znaczenia kto weryfikował ten certyfikat. Ale…

   Ale jeszcze i tak DNS by trzeba zrobić. No i tu certyfikat ma wyższy poziomom weryfikacji (jest konkretnie na Kancelarię Sejmu)… Chociaż to i tak posłowie jeśli nie mieli szkoleń, to nie będą wiedzieli co to jest.

  • W tym kontekście będę wdzięczny za komentarz do poniższego artykułu:
   https://www.unboundtech.com/how-to-hack-an-hardware-security-module/

 4. Jak to było “Państwo Polskie potyka się o własne nogi”, dobrze powiedziane. Po prostu tak to jest jak się programistów porządnych nie zatrudnia. Posłowie też się popisali. Sprzęt mają, ale używać nie potrafią.

 5. Jakim cudem te (p)osły potrafią robić streamy live a nie są w stanie logicznie pomyśleć by nie ujawniać tak ważnych informacji?
  To ja poproszę o hasło i login do banku któregoś z nich.
  I jeszcze ten filmik ze zdejmowaniem i ponownym zakładaniem rękawiczek… masakra :D

 6. A czy te ich tablety nie powinny pracować w wewnętrznej sieci sejmowej z dostępem przez VPN?

  • +1M

   Też tego nie rozumiem. Myślałem, że dostali tablety, które już dawno miały VPN wbudowany.

 7. Przy obecnym poziomie techniki “podstawienie” twarzy posła w streamie nie jest niewykonalne. Dzięki współczesnym algorytmom AI widzieliśmy to na wielu filmikach. Być może nie był to live stream ale dysponując odpowiednią mocą obliczeniową nie jest to jakieś science fiction.

 8. “Poprawcie nas, jeśli się mylimi” – ależ proszę. Powinno być “mylimy” ;)

 9. >A czy te ich tablety nie powinny pracować w wewnętrznej sieci sejmowej z dostępem przez VPN?

  Hmm, nie za dużo wymagasz? Przecież wdrożenie tego wymaga przetargu i dwóch lat testów!

 10. Ciekawe czy ABW “rozłożyło parasol bezpieczeństwa” nad tym programem jak zapewniała wiceminister cyfryzacji https://youtu.be/MH2bIVAOygs?t=78 Mógłby Banaś ich skontrolować.

 11. Z tym rekinem, przypomnieliście mi film “Sharknado”
  Nie warto oglądać całego, ale po obejrzeniu byle kompilacji scen na yt, wszystko staje się inne niż wcześniej :D

 12. […] login and password for the session, despite not being an MP since 2018; there were significant problems with maintaining confidentiality of MPs’ data), Parliament was transferred to the online platforms and proceeded with bills aimed […]

 13. No ale co się stało? Sugerujecie, że znajomi i kuzyni posłów będący tam adminami nie znają się na robocie? Sugerujecie, że admini w rządowej budżetówce to nie jest elita, elit wybrana z elit?

  Ps.
  Gdyby ci admini byli coś warci, to przecież już dawno by dawno pracowali.

 14. tak z ciekawosci zobaczcie sobie jak wygladaja porty na jednym z sejmowych serwerow :p specjalnie tak rozkladaja nogi czy jednak problemy z analitycznym mysleniem?

  nmap 195.116.107.98
  Starting Nmap 7.80 ( https://nmap.org ) at 2020-03-29 22:58 UTC
  Nmap scan report for 195.116.107.98
  Host is up (0.064s latency).

  PORT STATE SERVICE
  1/tcp open tcpmux
  3/tcp open compressnet
  4/tcp open unknown
  6/tcp open unknown
  7/tcp open echo
  9/tcp open discard
  13/tcp open daytime
  17/tcp open qotd
  19/tcp open chargen
  20/tcp open ftp-data
  21/tcp open ftp
  22/tcp open ssh
  23/tcp open telnet
  24/tcp open priv-mail
  25/tcp filtered smtp
  26/tcp open rsftp
  30/tcp open unknown
  32/tcp open unknown
  33/tcp open dsp
  37/tcp open time
  42/tcp open nameserver
  43/tcp open whois
  49/tcp open tacacs
  53/tcp open domain
  70/tcp open gopher
  79/tcp open finger
  80/tcp open http
  81/tcp open hosts2-ns
  82/tcp open xfer
  83/tcp open mit-ml-dev
  84/tcp open ctf
  85/tcp open mit-ml-dev
  88/tcp open kerberos-sec
  89/tcp open su-mit-tg
  90/tcp open dnsix
  99/tcp open metagram
  100/tcp open newacct
  106/tcp open pop3pw
  109/tcp open pop2
  110/tcp open pop3
  111/tcp open rpcbind
  113/tcp open ident
  119/tcp open nntp
  125/tcp open locus-map
  135/tcp open msrpc
  139/tcp open netbios-ssn
  143/tcp open imap
  144/tcp open news
  146/tcp open iso-tp0
  161/tcp open snmp
  163/tcp open cmip-man
  179/tcp open bgp
  199/tcp open smux
  211/tcp open 914c-g
  212/tcp open anet
  222/tcp open rsh-spx
  254/tcp open unknown
  255/tcp open unknown
  256/tcp open fw1-secureremote
  259/tcp open esro-gen
  264/tcp open bgmp
  280/tcp open http-mgmt
  301/tcp open unknown
  306/tcp open unknown
  311/tcp open asip-webadmin
  340/tcp open unknown
  366/tcp open odmr
  389/tcp open ldap
  406/tcp open imsp
  407/tcp open timbuktu
  416/tcp open silverplatter
  417/tcp open onmux
  425/tcp open icad-el
  427/tcp open svrloc
  443/tcp open https
  444/tcp open snpp
  445/tcp open microsoft-ds
  458/tcp open appleqtc
  464/tcp open kpasswd5
  465/tcp open smtps
  481/tcp open dvs
  497/tcp open retrospect
  500/tcp open isakmp
  512/tcp open exec
  513/tcp open login
  514/tcp open shell
  515/tcp open printer
  524/tcp open ncp
  541/tcp open uucp-rlogin
  543/tcp open klogin
  544/tcp open kshell
  545/tcp open ekshell
  548/tcp open afp
  554/tcp open rtsp
  555/tcp open dsf
  563/tcp open snews
  587/tcp open submission
  593/tcp open http-rpc-epmap
  616/tcp open sco-sysmgr
  617/tcp open sco-dtmgr
  625/tcp open apple-xsrvr-admin
  631/tcp open ipp
  636/tcp open ldapssl
  646/tcp open ldp
  648/tcp open rrp
  666/tcp open doom
  667/tcp open disclose
  668/tcp open mecomm
  683/tcp open corba-iiop
  687/tcp open asipregistry
  691/tcp open resvc
  700/tcp open epp
  705/tcp open agentx
  711/tcp open cisco-tdp
  714/tcp open iris-xpcs
  720/tcp open unknown
  722/tcp open unknown
  726/tcp open unknown
  749/tcp open kerberos-adm
  765/tcp open webster
  777/tcp open multiling-http
  783/tcp open spamassassin
  787/tcp open qsc
  800/tcp open mdbs_daemon
  801/tcp open device
  808/tcp open ccproxy-http
  843/tcp open unknown
  873/tcp open rsync
  880/tcp open unknown
  888/tcp open accessbuilder
  898/tcp open sun-manageconsole
  900/tcp open omginitialrefs
  901/tcp open samba-swat
  902/tcp open iss-realsecure
  903/tcp open iss-console-mgr
  911/tcp open xact-backup
  912/tcp open apex-mesh
  981/tcp open unknown
  987/tcp open unknown
  990/tcp open ftps
  992/tcp open telnets
  993/tcp open imaps
  995/tcp open pop3s
  999/tcp open garcon
  1000/tcp open cadlock
  1001/tcp open webpush
  1002/tcp open windows-icfw
  1007/tcp open unknown
  1009/tcp open unknown
  1010/tcp open surf
  1011/tcp open unknown
  1021/tcp open exp1
  1022/tcp open exp2
  1023/tcp open netvenuechat
  1024/tcp open kdm
  1025/tcp open NFS-or-IIS
  1026/tcp open LSA-or-nterm
  1027/tcp open IIS
  1028/tcp open unknown
  1029/tcp open ms-lsa
  1030/tcp open iad1
  1031/tcp open iad2
  1032/tcp open iad3
  1033/tcp open netinfo
  1034/tcp open zincite-a
  1035/tcp open multidropper
  1036/tcp open nsstp
  1037/tcp open ams
  1038/tcp open mtqp
  1039/tcp open sbl
  1040/tcp open netsaint
  1041/tcp open danf-ak2
  1042/tcp open afrog
  1043/tcp open boinc
  1044/tcp open dcutility
  1045/tcp open fpitp
  1046/tcp open wfremotertm
  1047/tcp open neod1
  1048/tcp open neod2
  1049/tcp open td-postman
  1050/tcp open java-or-OTGfileshare
  1051/tcp open optima-vnet
  1052/tcp open ddt
  1053/tcp open remote-as
  1054/tcp open brvread
  1055/tcp open ansyslmd
  1056/tcp open vfo
  1057/tcp open startron
  1058/tcp open nim
  1059/tcp open nimreg
  1060/tcp open polestar
  1061/tcp open kiosk
  1062/tcp open veracity
  1063/tcp open kyoceranetdev
  1064/tcp open jstel
  1065/tcp open syscomlan
  1066/tcp open fpo-fns
  1067/tcp open instl_boots
  1068/tcp open instl_bootc
  1069/tcp open cognex-insight
  1070/tcp open gmrupdateserv
  1071/tcp open bsquare-voip
  1072/tcp open cardax
  1073/tcp open bridgecontrol
  1074/tcp open warmspotMgmt
  1075/tcp open rdrmshc
  1076/tcp open sns_credit
  1077/tcp open imgames
  1078/tcp open avocent-proxy
  1079/tcp open asprovatalk
  1080/tcp open socks
  1081/tcp open pvuniwien
  1082/tcp open amt-esd-prot
  1083/tcp open ansoft-lm-1
  1084/tcp open ansoft-lm-2
  1085/tcp open webobjects
  1086/tcp open cplscrambler-lg
  1087/tcp open cplscrambler-in
  1088/tcp open cplscrambler-al
  1089/tcp open ff-annunc
  1090/tcp open ff-fms
  1091/tcp open ff-sm
  1092/tcp open obrpd
  1093/tcp open proofd
  1094/tcp open rootd
  1095/tcp open nicelink
  1096/tcp open cnrprotocol
  1097/tcp open sunclustermgr
  1098/tcp open rmiactivation
  1099/tcp open rmiregistry
  1100/tcp open mctp
  1102/tcp open adobeserver-1
  1104/tcp open xrl
  1105/tcp open ftranhc
  1106/tcp open isoipsigport-1
  1107/tcp open isoipsigport-2
  1108/tcp open ratio-adp
  1110/tcp open nfsd-status
  1111/tcp open lmsocialserver
  1112/tcp open msql
  1113/tcp open ltp-deepspace
  1114/tcp open mini-sql
  1117/tcp open ardus-mtrns
  1119/tcp open bnetgame
  1121/tcp open rmpp
  1122/tcp open availant-mgr
  1123/tcp open murray
  1124/tcp open hpvmmcontrol
  1126/tcp open hpvmmdata
  1130/tcp open casp
  1131/tcp open caspssl
  1132/tcp open kvm-via-ip
  1137/tcp open trim
  1138/tcp open encrypted_admin
  1141/tcp open mxomss
  1145/tcp open x9-icue
  1147/tcp open capioverlan
  1148/tcp open elfiq-repl
  1149/tcp open bvtsonar
  1151/tcp open unizensus
  1152/tcp open winpoplanmess
  1154/tcp open resacommunity
  1163/tcp open sddp
  1164/tcp open qsm-proxy
  1165/tcp open qsm-gui
  1166/tcp open qsm-remote
  1169/tcp open tripwire
  1174/tcp open fnet-remote-ui
  1175/tcp open dossier
  1183/tcp open llsurfup-http
  1185/tcp open catchpole
  1186/tcp open mysql-cluster
  1187/tcp open alias
  1192/tcp open caids-sensor
  1198/tcp open cajo-discovery
  1199/tcp open dmidi
  1201/tcp open nucleus-sand
  1213/tcp open mpc-lifenet
  1216/tcp open etebac5
  1217/tcp open hpss-ndapi
  1218/tcp open aeroflight-ads
  1233/tcp open univ-appserver
  1234/tcp open hotline
  1236/tcp open bvcontrol
  1244/tcp open isbconference1
  1247/tcp open visionpyramid
  1248/tcp open hermes
  1259/tcp open opennl-voice
  1271/tcp open excw
  1272/tcp open cspmlockmgr
  1277/tcp open miva-mqs
  1287/tcp open routematch
  1296/tcp open dproxy
  1300/tcp open h323hostcallsc
  1301/tcp open ci3-software-1
  1309/tcp open jtag-server
  1310/tcp open husky
  1311/tcp open rxmon
  1322/tcp open novation
  1328/tcp open ewall
  1334/tcp open writesrv
  1352/tcp open lotusnotes
  1417/tcp open timbuktu-srv1
  1433/tcp open ms-sql-s
  1434/tcp open ms-sql-m
  1443/tcp open ies-lm
  1455/tcp open esl-lm
  1461/tcp open ibm_wrless_lan
  1494/tcp open citrix-ica
  1500/tcp open vlsi-lm
  1501/tcp open sas-3
  1503/tcp open imtc-mcs
  1521/tcp open oracle
  1524/tcp open ingreslock
  1533/tcp open virtual-places
  1556/tcp open veritas_pbx
  1580/tcp open tn-tl-r1
  1583/tcp open simbaexpress
  1594/tcp open sixtrak
  1600/tcp open issd
  1641/tcp open invision
  1658/tcp open sixnetudr
  1666/tcp open netview-aix-6
  1687/tcp open nsjtp-ctrl
  1688/tcp open nsjtp-data
  1700/tcp open mps-raft
  1717/tcp open fj-hdnet
  1718/tcp open h323gatedisc
  1719/tcp open h323gatestat
  1720/tcp open h323q931
  1721/tcp open caicci
  1723/tcp open pptp
  1755/tcp open wms
  1761/tcp open landesk-rc
  1782/tcp open hp-hcip
  1783/tcp open unknown
  1801/tcp open msmq
  1805/tcp open enl-name
  1812/tcp open radius
  1839/tcp open netopia-vo1
  1840/tcp open netopia-vo2
  1862/tcp open mysql-cm-agent
  1863/tcp open msnp
  1864/tcp open paradym-31
  1875/tcp open westell-stats
  1900/tcp open upnp
  1914/tcp open elm-momentum
  1935/tcp open rtmp
  1947/tcp open sentinelsrm
  1971/tcp open netop-school
  1972/tcp open intersys-cache
  1974/tcp open drp
  1984/tcp open bigbrother
  1998/tcp open x25-svc-port
  1999/tcp open tcp-id-port
  2000/tcp open cisco-sccp
  2001/tcp open dc
  2002/tcp open globe
  2003/tcp open finger
  2004/tcp open mailbox
  2005/tcp open deslogin
  2006/tcp open invokator
  2007/tcp open dectalk
  2008/tcp open conf
  2009/tcp open news
  2010/tcp open search
  2013/tcp open raid-am
  2020/tcp open xinupageserver
  2021/tcp open servexec
  2022/tcp open down
  2030/tcp open device2
  2033/tcp open glogger
  2034/tcp open scoremgr
  2035/tcp open imsldoc
  2038/tcp open objectmanager
  2040/tcp open lam
  2041/tcp open interbase
  2042/tcp open isis
  2043/tcp open isis-bcast
  2045/tcp open cdfunc
  2046/tcp open sdfunc
  2047/tcp open dls
  2048/tcp open dls-monitor
  2049/tcp open nfs
  2065/tcp open dlsrpn
  2068/tcp open avocentkvm
  2099/tcp open h2250-annex-g
  2100/tcp open amiganetfs
  2103/tcp open zephyr-clt
  2105/tcp open eklogin
  2106/tcp open ekshell
  2107/tcp open msmq-mgmt
  2111/tcp open kx
  2119/tcp open gsigatekeeper
  2121/tcp open ccproxy-ftp
  2126/tcp open pktcable-cops
  2135/tcp open gris
  2144/tcp open lv-ffx
  2160/tcp open apc-2160
  2161/tcp open apc-agent
  2170/tcp open eyetv
  2179/tcp open vmrdp
  2190/tcp open tivoconnect
  2191/tcp open tvbus
  2196/tcp open unknown
  2200/tcp open ici
  2222/tcp open EtherNetIP-1
  2251/tcp open dif-port
  2260/tcp open apc-2260
  2288/tcp open netml
  2301/tcp open compaqdiag
  2323/tcp open 3d-nfsd
  2366/tcp open qip-login
  2381/tcp open compaq-https
  2382/tcp open ms-olap3
  2383/tcp open ms-olap4
  2393/tcp open ms-olap1
  2394/tcp open ms-olap2
  2399/tcp open fmpro-fdal
  2401/tcp open cvspserver
  2492/tcp open groove
  2500/tcp open rtsserv
  2522/tcp open windb
  2525/tcp open ms-v-worlds
  2557/tcp open nicetec-mgmt
  2601/tcp open zebra
  2602/tcp open ripd
  2604/tcp open ospfd
  2605/tcp open bgpd
  2607/tcp open connection
  2608/tcp open wag-service
  2638/tcp open sybase
  2701/tcp open sms-rcinfo
  2702/tcp open sms-xfer
  2710/tcp open sso-service
  2717/tcp open pn-requester
  2718/tcp open pn-requester2
  2725/tcp open msolap-ptp2
  2800/tcp open acc-raid
  2809/tcp open corbaloc
  2811/tcp open gsiftp
  2869/tcp open icslap
  2875/tcp open dxmessagebase2
  2909/tcp open funk-dialout
  2910/tcp open tdaccess
  2920/tcp open roboeda
  2967/tcp open symantec-av
  2968/tcp open enpp
  2998/tcp open iss-realsec
  3000/tcp open ppp
  3001/tcp open nessus
  3003/tcp open cgms
  3005/tcp open deslogin
  3006/tcp open deslogind
  3007/tcp open lotusmtap
  3011/tcp open trusted-web
  3013/tcp open gilatskysurfer
  3017/tcp open event_listener
  3030/tcp open arepa-cas
  3031/tcp open eppc
  3052/tcp open powerchute
  3071/tcp open csd-mgmt-port
  3077/tcp open orbix-loc-ssl
  3128/tcp open squid-http
  3168/tcp open poweronnud
  3211/tcp open avsecuremgmt
  3221/tcp open xnm-clear-text
  3260/tcp open iscsi
  3261/tcp open winshadow
  3268/tcp open globalcatLDAP
  3269/tcp open globalcatLDAPssl
  3283/tcp open netassistant
  3300/tcp open ceph
  3301/tcp open unknown
  3306/tcp open mysql
  3322/tcp open active-net
  3323/tcp open active-net
  3324/tcp open active-net
  3325/tcp open active-net
  3333/tcp open dec-notes
  3351/tcp open btrieve
  3367/tcp open satvid-datalnk
  3369/tcp open satvid-datalnk
  3370/tcp open satvid-datalnk
  3371/tcp open satvid-datalnk
  3372/tcp open msdtc
  3389/tcp open ms-wbt-server
  3390/tcp open dsc
  3404/tcp open unknown
  3476/tcp open nppmp
  3493/tcp open nut
  3517/tcp open 802-11-iapp
  3527/tcp open beserver-msg-q
  3546/tcp open unknown
  3551/tcp open apcupsd
  3580/tcp open nati-svrloc
  3659/tcp open apple-sasl
  3689/tcp open rendezvous
  3690/tcp open svn
  3703/tcp open adobeserver-3
  3737/tcp open xpanel
  3766/tcp open sitewatch-s
  3784/tcp open bfd-control
  3800/tcp open pwgpsi
  3801/tcp open ibm-mgr
  3809/tcp open apocd
  3814/tcp open neto-dcs
  3826/tcp open wormux
  3827/tcp open netmpi
  3828/tcp open neteh
  3851/tcp open spectraport
  3869/tcp open ovsam-mgmt
  3871/tcp open avocent-adsap
  3878/tcp open fotogcad
  3880/tcp open igrs
  3889/tcp open dandv-tester
  3905/tcp open mupdate
  3914/tcp open listcrt-port-2
  3918/tcp open pktcablemmcops
  3920/tcp open exasoftport1
  3945/tcp open emcads
  3971/tcp open lanrevserver
  3986/tcp open mapper-ws_ethd
  3995/tcp open iss-mgmt-ssl
  3998/tcp open dnx
  4000/tcp open remoteanything
  4001/tcp open newoak
  4002/tcp open mlchat-proxy
  4003/tcp open pxc-splr-ft
  4004/tcp open pxc-roid
  4005/tcp open pxc-pin
  4006/tcp open pxc-spvr
  4045/tcp open lockd
  4111/tcp open xgrid
  4125/tcp open rww
  4126/tcp open ddrepl
  4129/tcp open nuauth
  4224/tcp open xtell
  4242/tcp open vrml-multi-use
  4279/tcp open vrml-multi-use
  4321/tcp open rwhois
  4343/tcp open unicall
  4443/tcp open pharos
  4444/tcp open krb524
  4445/tcp open upnotifyp
  4446/tcp open n1-fwp
  4449/tcp open privatewire
  4550/tcp open gds-adppiw-db
  4567/tcp open tram
  4662/tcp open edonkey
  4848/tcp open appserv-http
  4899/tcp open radmin
  4900/tcp open hfcs
  4998/tcp open maybe-veritas
  5000/tcp open upnp
  5001/tcp open commplex-link
  5002/tcp open rfe
  5003/tcp open filemaker
  5004/tcp open avt-profile-1
  5009/tcp open airport-admin
  5030/tcp open surfpass
  5033/tcp open jtnetd-server
  5050/tcp open mmcc
  5051/tcp open ida-agent
  5054/tcp open rlm-admin
  5060/tcp open sip
  5061/tcp open sip-tls
  5080/tcp open onscreen
  5087/tcp open biotic
  5100/tcp open admd
  5101/tcp open admdog
  5102/tcp open admeng
  5120/tcp open barracuda-bbs
  5190/tcp open aol
  5200/tcp open targus-getdata
  5214/tcp open unknown
  5221/tcp open 3exmp
  5222/tcp open xmpp-client
  5225/tcp open hp-server
  5226/tcp open hp-status
  5269/tcp open xmpp-server
  5280/tcp open xmpp-bosh
  5298/tcp open presence
  5357/tcp open wsdapi
  5405/tcp open pcduo
  5414/tcp open statusd
  5431/tcp open park-agent
  5432/tcp open postgresql
  5440/tcp open unknown
  5500/tcp open hotline
  5510/tcp open secureidprop
  5544/tcp open unknown
  5550/tcp open sdadmind
  5555/tcp open freeciv
  5560/tcp open isqlplus
  5566/tcp open westec-connect
  5631/tcp open pcanywheredata
  5633/tcp open beorl
  5666/tcp open nrpe
  5678/tcp open rrac
  5679/tcp open activesync
  5718/tcp open dpm
  5730/tcp open unieng
  5800/tcp open vnc-http
  5801/tcp open vnc-http-1
  5802/tcp open vnc-http-2
  5810/tcp open unknown
  5811/tcp open unknown
  5815/tcp open unknown
  5822/tcp open unknown
  5825/tcp open unknown
  5850/tcp open unknown
  5859/tcp open wherehoo
  5862/tcp open unknown
  5877/tcp open unknown
  5900/tcp open vnc
  5901/tcp open vnc-1
  5902/tcp open vnc-2
  5903/tcp open vnc-3
  5904/tcp open unknown
  5906/tcp open unknown
  5907/tcp open unknown
  5910/tcp open cm
  5911/tcp open cpdlc
  5915/tcp open unknown
  5922/tcp open unknown
  5925/tcp open unknown
  5950/tcp open unknown
  5952/tcp open unknown
  5959/tcp open unknown
  5960/tcp open unknown
  5961/tcp open unknown
  5962/tcp open unknown
  5963/tcp open indy
  5987/tcp open wbem-rmi
  5988/tcp open wbem-http
  5989/tcp open wbem-https
  5998/tcp open ncd-diag
  5999/tcp open ncd-conf
  6000/tcp open X11
  6001/tcp open X11:1
  6002/tcp open X11:2
  6003/tcp open X11:3
  6004/tcp open X11:4
  6005/tcp open X11:5
  6006/tcp open X11:6
  6007/tcp open X11:7
  6009/tcp open X11:9
  6025/tcp open x11
  6059/tcp open X11:59
  6100/tcp open synchronet-db
  6101/tcp open backupexec
  6106/tcp open isdninfo
  6112/tcp open dtspc
  6123/tcp open backup-express
  6129/tcp open unknown
  6156/tcp open unknown
  6346/tcp open gnutella
  6389/tcp open clariion-evr01
  6502/tcp open netop-rc
  6510/tcp open mcer-port
  6543/tcp open mythtv
  6547/tcp open powerchuteplus
  6565/tcp open unknown
  6566/tcp open sane-port
  6567/tcp open esp
  6580/tcp open parsec-master
  6646/tcp open unknown
  6666/tcp open irc
  6667/tcp open irc
  6668/tcp open irc
  6669/tcp open irc
  6689/tcp open tsa
  6692/tcp open unknown
  6699/tcp open napster
  6779/tcp open unknown
  6788/tcp open smc-http
  6789/tcp open ibm-db2-admin
  6792/tcp open unknown
  6839/tcp open unknown
  6881/tcp open bittorrent-tracker
  6901/tcp open jetstream
  6969/tcp open acmsoda
  7000/tcp open afs3-fileserver
  7001/tcp open afs3-callback
  7002/tcp open afs3-prserver
  7004/tcp open afs3-kaserver
  7007/tcp open afs3-bos
  7019/tcp open doceri-ctl
  7025/tcp open vmsvc-2
  7070/tcp open realserver
  7100/tcp open font-service
  7103/tcp open unknown
  7106/tcp open unknown
  7200/tcp open fodms
  7201/tcp open dlip
  7402/tcp open rtps-dd-mt
  7435/tcp open unknown
  7443/tcp open oracleas-https
  7496/tcp open unknown
  7512/tcp open unknown
  7625/tcp open unknown
  7627/tcp open soap-http
  7676/tcp open imqbrokerd
  7741/tcp open scriptview
  7777/tcp open cbt
  7778/tcp open interwise
  7800/tcp open asr
  7911/tcp open unknown
  7920/tcp open unknown
  7921/tcp open unknown
  7937/tcp open nsrexecd
  7938/tcp open lgtomapper
  7999/tcp open irdmi2
  8000/tcp open http-alt
  8001/tcp open vcom-tunnel
  8002/tcp open teradataordbms
  8007/tcp open ajp12
  8008/tcp open http
  8009/tcp open ajp13
  8010/tcp open xmpp
  8011/tcp open unknown
  8021/tcp open ftp-proxy
  8022/tcp open oa-system
  8031/tcp open unknown
  8042/tcp open fs-agent
  8045/tcp open unknown
  8080/tcp open http-proxy
  8081/tcp open blackice-icecap
  8082/tcp open blackice-alerts
  8083/tcp open us-srv
  8084/tcp open unknown
  8085/tcp open unknown
  8086/tcp open d-s-n
  8087/tcp open simplifymedia
  8088/tcp open radan-http
  8089/tcp open unknown
  8090/tcp open opsmessaging
  8093/tcp open unknown
  8099/tcp open unknown
  8100/tcp open xprint-server
  8180/tcp open unknown
  8181/tcp open intermapper
  8192/tcp open sophos
  8193/tcp open sophos
  8194/tcp open sophos
  8200/tcp open trivnet1
  8222/tcp open unknown
  8254/tcp open unknown
  8290/tcp open unknown
  8291/tcp open unknown
  8292/tcp open blp3
  8300/tcp open tmi
  8333/tcp open bitcoin
  8383/tcp open m2mservices
  8400/tcp open cvd
  8402/tcp open abarsd
  8443/tcp open https-alt
  8500/tcp open fmtp
  8600/tcp open asterix
  8649/tcp open unknown
  8651/tcp open unknown
  8652/tcp open unknown
  8654/tcp open unknown
  8701/tcp open unknown
  8800/tcp open sunwebadmin
  8873/tcp open dxspider
  8888/tcp open sun-answerbook
  8899/tcp open ospf-lite
  8994/tcp open unknown
  9000/tcp open cslistener
  9001/tcp open tor-orport
  9002/tcp open dynamid
  9003/tcp open unknown
  9009/tcp open pichat
  9010/tcp open sdr
  9011/tcp open d-star
  9040/tcp open tor-trans
  9050/tcp open tor-socks
  9071/tcp open unknown
  9080/tcp open glrpc
  9081/tcp open cisco-aqos
  9090/tcp open zeus-admin
  9091/tcp open xmltec-xmlmail
  9099/tcp open unknown
  9100/tcp open jetdirect
  9101/tcp open jetdirect
  9102/tcp open jetdirect
  9103/tcp open jetdirect
  9110/tcp open unknown
  9111/tcp open DragonIDSConsole
  9200/tcp open wap-wsp
  9207/tcp open wap-vcal-s
  9220/tcp open unknown
  9290/tcp open unknown
  9415/tcp open unknown
  9418/tcp open git
  9485/tcp open unknown
  9500/tcp open ismserver
  9502/tcp open unknown
  9503/tcp open unknown
  9535/tcp open man
  9575/tcp open unknown
  9593/tcp open cba8
  9594/tcp open msgsys
  9595/tcp open pds
  9618/tcp open condor
  9666/tcp open zoomcp
  9876/tcp open sd
  9877/tcp open unknown
  9878/tcp open kca-service
  9898/tcp open monkeycom
  9900/tcp open iua
  9917/tcp open unknown
  9929/tcp open nping-echo
  9943/tcp open unknown
  9944/tcp open unknown
  9968/tcp open unknown
  9998/tcp open distinct32
  9999/tcp open abyss
  10000/tcp open snet-sensor-mgmt
  10001/tcp open scp-config
  10002/tcp open documentum
  10003/tcp open documentum_s
  10004/tcp open emcrmirccd
  10009/tcp open swdtp-sv
  10010/tcp open rxapi
  10012/tcp open unknown
  10024/tcp open unknown
  10025/tcp open unknown
  10082/tcp open amandaidx
  10180/tcp open unknown
  10215/tcp open unknown
  10243/tcp open unknown
  10566/tcp open unknown
  10616/tcp open unknown
  10617/tcp open unknown
  10621/tcp open unknown
  10626/tcp open unknown
  10628/tcp open unknown
  10629/tcp open unknown
  10778/tcp open unknown
  11110/tcp open sgi-soap
  11111/tcp open vce
  11967/tcp open sysinfo-sp
  12000/tcp open cce4x
  12174/tcp open unknown
  12265/tcp open unknown
  12345/tcp open netbus
  13456/tcp open unknown
  13722/tcp open netbackup
  13782/tcp open netbackup
  13783/tcp open netbackup
  14000/tcp open scotty-ft
  14238/tcp open unknown
  14441/tcp open unknown
  14442/tcp open unknown
  15000/tcp open hydap
  15002/tcp open onep-tls
  15003/tcp open unknown
  15004/tcp open unknown
  15660/tcp open bex-xr
  15742/tcp open unknown
  16000/tcp open fmsas
  16001/tcp open fmsascon
  16012/tcp open unknown
  16016/tcp open unknown
  16018/tcp open unknown
  16080/tcp open osxwebadmin
  16113/tcp open unknown
  16992/tcp open amt-soap-http
  16993/tcp open amt-soap-https
  17877/tcp open unknown
  17988/tcp open unknown
  18040/tcp open unknown
  18101/tcp open unknown
  18988/tcp open unknown
  19101/tcp open unknown
  19283/tcp open keysrvr
  19315/tcp open keyshadow
  19350/tcp open unknown
  19780/tcp open unknown
  19801/tcp open unknown
  19842/tcp open unknown
  20000/tcp open dnp
  20005/tcp open btx
  20031/tcp open unknown
  20221/tcp open unknown
  20222/tcp open ipulse-ics
  20828/tcp open unknown
  21571/tcp open unknown
  22939/tcp open unknown
  23502/tcp open unknown
  24444/tcp open unknown
  24800/tcp open unknown
  25734/tcp open unknown
  25735/tcp open unknown
  26214/tcp open unknown
  27000/tcp open flexlm0
  27352/tcp open unknown
  27353/tcp open unknown
  27355/tcp open unknown
  27356/tcp open unknown
  27715/tcp open unknown
  28201/tcp open unknown
  30000/tcp open ndmps
  30718/tcp open unknown
  30951/tcp open unknown
  31038/tcp open unknown
  31337/tcp open Elite
  32768/tcp open filenet-tms
  32769/tcp open filenet-rpc
  32770/tcp open sometimes-rpc3
  32771/tcp open sometimes-rpc5
  32772/tcp open sometimes-rpc7
  32773/tcp open sometimes-rpc9
  32774/tcp open sometimes-rpc11
  32775/tcp open sometimes-rpc13
  32776/tcp open sometimes-rpc15
  32777/tcp open sometimes-rpc17
  32778/tcp open sometimes-rpc19
  32779/tcp open sometimes-rpc21
  32780/tcp open sometimes-rpc23
  32781/tcp open unknown
  32782/tcp open unknown
  32783/tcp open unknown
  32784/tcp open unknown
  32785/tcp open unknown
  33354/tcp open unknown
  33899/tcp open unknown
  34571/tcp open unknown
  34572/tcp open unknown
  34573/tcp open unknown
  35500/tcp open unknown
  38292/tcp open landesk-cba
  40193/tcp open unknown
  40911/tcp open unknown
  41511/tcp open unknown
  42510/tcp open caerpc
  44176/tcp open unknown
  44442/tcp open coldfusion-auth
  44443/tcp open coldfusion-auth
  44501/tcp open unknown
  45100/tcp open unknown
  48080/tcp open unknown
  49152/tcp open unknown
  49153/tcp open unknown
  49154/tcp open unknown
  49155/tcp open unknown
  49156/tcp open unknown
  49157/tcp open unknown
  49158/tcp open unknown
  49159/tcp open unknown
  49160/tcp open unknown
  49161/tcp open unknown
  49163/tcp open unknown
  49165/tcp open unknown
  49167/tcp open unknown
  49175/tcp open unknown
  49176/tcp open unknown
  49400/tcp open compaqdiag
  49999/tcp open unknown
  50000/tcp open ibm-db2
  50001/tcp open unknown
  50002/tcp open iiimsf
  50003/tcp open unknown
  50006/tcp open unknown
  50300/tcp open unknown
  50389/tcp open unknown
  50500/tcp open unknown
  50636/tcp open unknown
  50800/tcp open unknown
  51103/tcp open unknown
  51493/tcp open unknown
  52673/tcp open unknown
  52822/tcp open unknown
  52848/tcp open unknown
  52869/tcp open unknown
  54045/tcp open unknown
  54328/tcp open unknown
  55055/tcp open unknown
  55056/tcp open unknown
  55555/tcp open unknown
  55600/tcp open unknown
  56737/tcp open unknown
  56738/tcp open unknown
  57294/tcp open unknown
  57797/tcp open unknown
  58080/tcp open unknown
  60020/tcp open unknown
  60443/tcp open unknown
  61532/tcp open unknown
  61900/tcp open unknown
  62078/tcp open iphone-sync
  63331/tcp open unknown
  64623/tcp open unknown
  64680/tcp open unknown
  65000/tcp open unknown
  65129/tcp open unknown
  65389/tcp open unknown

  Nmap done: 1 IP address (1 host up) scanned in 8.29 seconds

  • A cóż to takiego siedzi na tej maszynie?
   Przecież pierwszy lepszy Linux, a nawet Windowsy, zainstalowany “prosto z pudełka” metodą klikania “next, next, next” przez kompletnie nieświadomego użytkownika ma domyslnie otwartą tylko jakąs drobną część z tych portów…
   Co trzeba było narobić, zeby tyle różnych usług pootwierać???

 15. Proponuję aby uczestnicy tego Forum zapoznali się z interpelacją Poselską numer 1385 Posła Krystiana Kamińskiego z dnia 06 luty 2020r i odpowiedzią Pana Ministra Cyfryzacji z dnia 16 lutego 2020r, to jest dopiero … dobra lektura, dla znawców …
  Nadmienię, tylko, że jest rozwiązanie CAŁKOWICIE POLSKIE i OPARTE NA POLSKIM PATENCIE I ALGORYTMIE a nawet jest CryptONE polski IP-Core Cryptoprocesora spełniającego najwyższe wymogi bezpieczeństwa uznane na targach w Shanghai China 12 września 2019 otrzymał wyróżnienie https://www.dcd.pl/pl/ip-roku-2019/ a uwierzytelnianie oparte na Patencie UPRP i CryptONE spełnia wymogi UWIERZYTELNIANIA DYNAMICZNEGO o którym został Poinformowany Minister Cyfryzacji jak również “wszyscy ważni zajmujący się administracją i Cyberbezpieczeństwem” w KPRM ale niestety brak jest zainteresowania ze strony “Rządowej takimi Cyberbezpiecznymi rozwiązaniami” …

  • Powinieneś napisać: zawiera lokowanie produktu. Co czyni wasze rozwiązanie takim atrakcyjnym, ze jest lepsze od konkurencji?

  • Brakuje jeszcze tylko: “w nienawiści do znaków przestankowych – tak zostałem wychowany”.

  • Aha tak, wymyślanie nowych algorytmów kryptograficznych. Już to widzę ;)
   Z 99,99% prawdopodobieństwem każdy “domowej roboty” algorytm kryptograficzny będzie zawierał jakąs ewidentną słabość, czyniącą go łatwo podatnym na atak. W przeciwieństwie do algorytmów publicznie znanych, opublikowanych w recenzowanych czasopismach naukowych(!) i przetestowanych na wszelkie możliwe sposoby przez cały świat.
   Naprawdę nie ma zadnej potrzeby wymyślać nowych, niesprawdzonych algorytmów kryptograficznych. Trzeba tylko solidnie zaimplementować te już istniejące.

 16. Czy przypadkiem znając loginy posłów, przygotowanie skryptu który wykona kilka błędnych prób logowania i zablokuje konto posła nie jest kwestią kilku chwil? (o ile zgodnie z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa konto się blokuje po kilku próbach). Parę chwil kodowania i paraliż obraz sejmu? Dodatkowo znając “porcję” loginów konkretnej “strony” nie można jej skutecznie zablokować przy głosowaniu?

 17. Odpowiedź dla Pana Piotr Konieczny – na pytanie “A skąd szatan ma mieć klucz prywatny?” – wydaje mi się, że warto by się troszkę przygotować – przecież szatan generował ten Certyfikat zatem ma klucz publiczny i klucz prywatny to chyba jest raczej oczywiste ?

  • Wydaje mi się że warto by było troszkę doczytać jak tworzyć CSR

 18. Do moderatora, wydawało mi się, że dodałem wcześniej komentarz ale go nie widzę ?

  • Ten z linkiem do dcd? Jeśli tak, to poleciał do spamu, ale już wyciągnęliśmy.

 19. Ten poseł który czytał swój kod i loguje się na ipadzie siedzi w swoim domu w rękawiczkach xD Tacy ludzie podejmują ważne decyzje w kraju…..

 20. Jakim cudem dostają certyfikaty bezpieczeństwa, skoro przynajmniej część z nich zachowuje się gorzej niż dzieci. Z przedszkola.

 21. Tak doczytałem do końca i zobaczyłem takie coś w stopce: Wszelkie prawa zastrzeżone © 2009- echo date(“Y”);

 22. Tylko że ten rekin raczej nie był metalowy i nie spadł z nieba ;)

  • Z laminatu w Headington w Oxfordzie

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: