11:59
8/10/2018

Każdy, kto korzysta z komputera, smartfona i internetu powinien wiedzieć jak robić to bezpiecznie. Do tej pory tego jak “nie dać się cyberprzestępcom” uczyliśmy tylko i wyłącznie pracowników największych polskich firm na szkoleniach zamkniętych odbywających się w ich siedzibach. Jeśli Twoja firma nie zakupiła u nas takiego szkolenia, nie miałeś możliwości wzięcia udziału w naszym 3 godzinnym, pełnym praktycznych porad i widowiskowych pokazów wykładzie. Zmieniliśmy to na początku roku, kiedy testowo wystartowaliśmy z cyklem “cyberwykładów”, w których udział wziąć mógł każdy. I wzięło kilka tysięcy osób :-)

Dlatego miło jest nam poinformować, że ze względu na bardzo pozytywny odbiór naszych wykładów w pierwszej połówce roku, w najbliższych tygodniach ponownie odwiedzimy największe polskie miasta z cyklem otwartych wykładów w największych polskich miastach. Na pierwszy ogień idzie Gdańsk, potem Katowice, Kraków, Warszawa i Wrocław. Zapisy są już otwarte — przekaż informację swoim rodzicom, dziadkom i nietechnicznym znajomym. Wiedza którą przekazujemy w ramach wykładu “Jak nie dać się zhackować?” to wiedza obowiązkowa dla każdego użytkownika komputera i smartfona podłączonego do internetu.

Na naszych wykładach brakuje krzeseł. Uczestnicy muszą stać. Więc nie czekaj z rejestracją :)

Na naszych wykładach często brakuje miejsc. Uczestnicy muszą stać, więc nie zwlekaj z rejestracją :)

Każdego roku szkolimy w Niebezpieczniku kilkanaście tysięcy pracowników polskich firm, pokazując im jak bezpiecznie korzystać z komputera, smartfona i internetu nie tylko podczas wykonywania obowiązków służbowych, ale także w życiu prywatnym. Ponieważ wiedzę zawsze przekazywaliśmy w przystępny i zabawny sposób, demonstrując przy okazji na żywo najpopularniejsze ataki i ucząc ich wykrywania, opinie po naszych wykładach zawsze były pozytywne.

W niektórych firmach po organizacji jednego “próbnego” szkolenia, bardzo szybko proszeni byliśmy o przeszkolenie wszystkich pozostałych pracowników. I praktycznie zawsze, niezależnie od profilu firmy, po każdym szkoleniu podchodzili do nas pracownicy i pytali, czy robimy takie szkolenia dla zwykłych ludzi, bo chcieliby na nie wysłać członków swoich rodzin, rodziców, dzieci, dziadków albo znajomych.

Zapytań tego typu było tak dużo, że w styczniu 2018 roku postanowiliśmy zorganizować otwarty wykład pt. “Jak nie dać się zhackować” na który przyjść mógł każdy. Terminy w Warszawie i Krakowie zebrały ponad 600 osób, a potem odwiedziliśmy Poznań, Wrocław, Gdańsk i Łódź. Po każdym z wykładów, uczestnicy pytali kiedy będziemy kolejny raz, bo chcieli na wykład wysłać swoich znajomych i rodzinę… No więc teraz już wiemy kiedy i gdzie będziemy ponownie :)

Tematyka wykładu “Jak nie dać się zhackować?”

W ramach trwającego łącznie ok. 3,5h godziny wykładu (z 15 minutową przerwą w środku) pokażemy Ci:

  • Jak poprawnie zabezpieczyć komputer i smartfona, aby nie zostały one zhackowane przez cyberprzestępców
  • Jak nie paść ofiarą popularnych w Polsce oszustw internetowych, scamów i przekrętów
  • Jak chronić swoją prywatność w trakcie korzystania z e-maila i serwisów społecznościowych
  • Jak zabezpieczyć swoje dane i komunikację z bliskimi, aby nie zostały one przez nikogo przechwycone
  • Jak bezpiecznie robić zakupy w internecie
  • Jak bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej

Powyższe zagadnienia zilustrujemy prawdziwymi przykładami ataków, jakie w ostatnich miesiącach dotknęły Polaków, a dodatkowo sami, na żywo, pokażemy jak atakują cyberprzestępcy:

  • Podszyjemy się pod Pana prezydenta
  • Wykradniemy dane z telefonu komórkowego
  • Pokażemy jak szybko łamane są hasła Polaków
  • Zainfekujemy laptopa ofiary i będziemy ją podglądali przez wbudowaną w laptopa kamerkę
  • Przejmiemy kontrolę nad komputerem przy pomocy złośliwego pendrive’a

Wierzcie nam, że w trakcie tych pokazów szczęka opadnie Wam nie raz… Gwarantujemy, że nikt, kto weźmie udział w tym wykładzie, już nigdy nie będzie tym samym człowiekiem :) Opinie uczestników poprzednich wykładów możecie poznać tutaj.

Piotr Konieczny

Piotr Konieczny


Wykład poprowadzi Piotr Konieczny, ekspert ds. bezpieczeństwa i wielokrotny zdobywca nagród za najlepsze prelekcje na największych polskich konferencjach poświęconych bezpieczeństwu IT. Piotr od 13 lat pomaga największym polskim i zagranicznym firmom w zabezpieczaniu ich sieci. Absolwent Glasgow Caledonian University. Założyciel Niebezpiecznik.pl, firmy doradczej konsultującej projekty informatyczne pod kątem bezpieczeństwa. W ramach Niebezpiecznik.pl Piotr zarządza zespołem wykonującym audyty i testy penetracyjne systemów teleinformatycznych oraz prowadzi szkolenia zarówno dla administratorów i programistów jak i dla zwykłych pracowników polskich firm, którzy w ramach swoich służbowych obowiązków korzystają z komputerów i internetu.

Kiedy i gdzie?

Startujemy już w tym tygodniu! Miasta i daty wykładów znajdziecie poniżej. Start zawsze o 18:00:

Zapisy i wejściówki

Miejsce zarezerwujesz klikając poniżej:

Aby wziąć udział w wykładzie wymagany jest zakup biletu. Opcjonalnie możesz do udziału w wykładzie dokupić zestaw niebezpiecznikowych gadżetów chroniących prywatność (m.in. zaślepki na kamerkę, osłonki na karty zbliżeniowe, kubki, nalepki, długopisy).

Wejściówkę na wykład możesz także kupić dla kogoś. Mamy, Taty, Babci, Dziadka, Syna, Córki, Znajomego. Jest to idealny prezent pod choinkę i najlepiej zainwestowane 199 PLN. Koszt sprzątania po pierwszym lepszym ataku, przejęciu skrzynki czy infekcji wirusem to zdecydowanie wyższa kwota…

Inne miasta?

Jeśli chcielibyście być poinformowani o kolejnych planowanych terminach wykładu “Jak nie dać się zhackować” (także w innych miastach), to wpiszcie swój adres e-mail w polu poniżej. W momencie ustalenia nowych terminów wykładu, wyślemy Wam wiadomość zawierającą termin i lokalizację wykładu.

Jesteś z innego miasta? Nic nie szkodzi, tam pewnie też będziemy! Zostaw nam e-maila w polu poniżej, a powiadomimy Cię o kolejnych terminach:




Przeczytaj także:


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

30 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Byłem na wykładzie unknowa w Aon i polecam – teraz czas zobaczyć Piotra w akcji.

  2. Nareszcie się załapałem :)

  3. Przepraszam, że komentarz pod komentarzem, ale czy gadżety są dostępnie jedynie przy zakupie biletu, czy stacjonarnie też się pojawią?

  4. A Poznań to nie łaska :) ?

  5. A kiedy Szczecin? Jest jakaś szansa…?

    • Dołączam się do pytania

  6. Kiedy rozeslecie materiały ze szkolenia?

  7. Hej, a co z trójmiastem? Nie ma takiej pozycji.

  8. A RAdom?

  9. Mam już opłaconą wejściówkę ale bez gadżetów.
    Chciałbym otrzymać gadżety. Co robić, jak żyć?

  10. Witam,
    Coś z innej beczki, ale nurtuje mnie jeden temat związany z autoryzacją w Deutsche Bank.
    Chodzi o to, że w procesie autoryzacji należy podawać 3 wskazane cyfry hasła dostępowego do bankowości elektronicznej. Coś tu chyba nie gra. W jaki sposób sprawdzają prawidłowość podanych cyfr ? Czy to znaczy, że moje hasło jest przechowywane w formie otwartego tekstu ? Bo przecież hasło nie powinno być przechowywane w ten sposób, tylko chociażby w formie skrótu md5, sha a to jest funkcja jednokierunkowa więc…. ?. Jeśli ktoś potrafi mi to wytłumaczyć to bardzo proszę…

    • Ułatw sobie i innym zadawanie pytania, napisz gdzieś tam na skrzynkę mailową a nie w randomowym miejscu pod artykułem na inny temat.
      A nawiązując do Twojego pytania – hasło na pewno nie jest przechowywane plaintextem. Ot pierwszy pomysł z brzegu – obliczają kilka hashy, dla kilku kombinacji znaków: np. znak 1,5,8 oraz 2,3,4 oraz 1,8,10 i zadają pytanie o jedną z kilku kombinacji. Bruteforce nie zadziała bo bank po 3 próbach blokuje dostęp kanałem internetowym. Dziękuję.

  11. Macie opis po angielsku? Szefa chcę poprosić o postawienie wejściówki. :)

  12. A ten kubek to jaki ma procesor ? :-)

  13. Istnieje taka możliwość — napisz nam maila na szkolenia@n… z informacją jakich danych potrzebujesz na certyfikacie.

  14. Czy po tym wykładzie otrzymuje się jakiś certyfikat uczestnictwa? W pracy by mi się przydał.

  15. Zastanawiam się nad wybraniem na taki wykład. Czy użytkownicy urządzeń Apple też znajdą praktyczne porady dla siebie w takiej ilości jak użytkownicy Windowsa czy lepiej wybrać się na inny rodzaj szkolenia?

  16. Drogi Niebezpieczniku
    Czy jest rozważana opcja dystrybucji tego wykładu w formie webcastu? Ewentualnie dołączenie na żywo przez streaming?

  17. Wczoraj byłym na konferencji Qnap, i jako wisienka na torcie był wykład Piotrka. Dowiedziałem się po 20 latach pracy w IT jak mało wiem;(. Bardzo fajny, rzeczowy, dający do myślenia wykład. Dzięki za sprowadzenie mego Ego na ziemię. Pzdr B.

    • Cieszę się, ze wykład Ci się podobał. Kilka slajdów i zagadnień, które przedstawiłem na tym spotkaniu znajduje się w wykładzie “Jak nie dać się zhackować?” :)

  18. Czy jest szansa nabyć Wasze gadżety bez uczestnictwa w szkoleniu? Torba jest kozacka i chętnie bym ją kupił. Kubek pewnie też :)

    Dziękuję,
    Marcin

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: