20:35
26/4/2022

Doczekaliście się :) Wznawiamy cykl naszych widowiskowych wykładów pt. Jak nie dać się zhackować? podczas których na żywo pokazujemy różne cyberataki. I robimy to w nowej, ulepszonej formie. W najbliższych tygodniach pojawimy się w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Gdańsku. Liczba miejsc na salach jest ograniczona, więc nie zwlekaj i zarejestruj się już teraz. Powody są dwa i dotyczą biletów:
– na każde z wydarzeń jest kilka tańszych “promobiletów”, kto pierwszy ten lepszy.
– generalnie bilety znikają szybko, a ich liczba jest ograniczona.

Na naszych wykładach brakuje krzeseł. Uczestnicy muszą stać. Więc nie czekaj z rejestracją :)

Nasze wykłady zawsze cieszą się dużą popularnością :)

Zobacz pokazy ataków na żywo!

Jak nie dać się zhackować to coś więcej niż 3 godzinny, napakowany praktyczną wiedzą i poradami wykład. To wydarzenie w trakcie którego stawiamy na interaktywność. Dlatego ataki, jakimi cyberprzestępcy codziennie okradają Polaków z danych i pieniędzy, prezentujemy na żywo, wprost na uczestnikach wykładu. Będą widowiskowe pokazy, będzie masa praktycznych porad. Ale tylko takich, które faktycznie działają i zostały przez nas sprawdzone w boju.

Wiedzę przekazujemy z humorem i w przystępny sposób, tak żeby była zrozumiała także dla osób nietechnicznych. Dlatego zapraszamy Was z rodzicami, z dziećmi albo z dziadkami. Ale gwarantujemy, że i starzy wyjadacze nie raz zostaną zaskoczeni i dowiedzą się czegoś nowego!

Tysiące uczestników poprzednich 34 edycji “Jak nie dać się zhackować?” w ankietach podkreślało profesjonalizm przekazywania wiedzy, zrozumiały język i życiowe przykłady. Materiałowi przyznawano bardzo wysokie oceny. Ich średnia to aż 9,34/10!

 

Kup bilet

Aby kupić bilet, wybierz i kliknij na miasto:

Ze względu na to, że niektóre z prezentowanych podczas wykładu materiałów zawierają nagość, wykład przeznaczony jest dla osób starszych niż 16 lat. Młodsze osoby mogą wziąć udział w wykładzie w towarzystwie prawnych opiekunów bądź za ich pisemną zgodą wyłącznie na ich odpowiedzialność.

Ten termin Ci nie pasuje? Czekasz na inne miasto?

Zostaw nam e-maila w formularzu poniżej, a wyślemy Ci wiadomość, kiedy pojawią się kolejne terminy w Twoim mieście.
 

Tematyka “Jak nie dać się zhackować?”

W ramach trwającego łącznie 3,5 godziny wydarzenia (z 15 minutową przerwą w środku plus sesja pytań i odpowiedzi “do oporu” po zakończeniu) pokażemy Ci:

 • Jak poprawnie zabezpieczyć komputer i smartfona, aby nie zostały one zhackowane przez cyberprzestępców
 • Jak nie paść ofiarą popularnych w Polsce internetowych oszustw, scamów i przekrętów
 • Jak chronić swoją prywatność w trakcie korzystania z e-maila, aplikacji i serwisów społecznościowych
 • Jak zabezpieczyć swoje dane i komunikację, aby nie zostały one przez nikogo podsłuchane lub wykradzione
 • Jak bezpiecznie robić zakupy w internecie
 • Jak bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej

Powyższe zagadnienia zilustrujemy prawdziwymi przykładami ataków, jakie w ostatnich miesiącach dotknęły Polaków, a dodatkowo sami, na żywo, pokażemy jak atakują cyberprzestępcy:

 • Podszyjemy się pod Pana prezydenta
 • Wykradniemy dane z telefonu komórkowego
 • Przyjrzymy się temu, co znajduje się w krążących po internecie wyciekach danych
 • Pokażemy jak szybko łamane są hasła Polaków
 • Zainfekujemy laptopa ofiary i będziemy ją podglądali przez wbudowaną w laptopa kamerkę
 • Przejmiemy kontrolę nad komputerem przy pomocy złośliwego pendrive’a

Wierzcie nam, że w trakcie tych pokazów szczęka opadnie Wam nie raz… Gwarantujemy, że nikt, kto weźmie udział w tym wydarzeniu, już nigdy nie będzie tym samym człowiekiem :)

Piotr Koniecezny

Piotr Konieczny

 
Wykład poprowadzi Piotr Konieczny, założyciel Niebezpiecznika, a przy tym wielokrotny zdobywca nagród za najlepsze prelekcje na prestiżowych konferencjach poświęconych bezpieczeństwu IT.

Piotr od 16 lat pomaga największym polskim i zagranicznym firmom w zabezpieczaniu ich sieci. Absolwent Glasgow Caledonian University. W ramach Niebezpiecznik.pl Piotr zarządzał zespołem wykonującym audyty i testy penetracyjne systemów teleinformatycznych. Na swoim koncie ma tysiące szkoleń przeprowadzonych zarówno dla administratorów i programistów jak i dla zwykłych pracowników polskich firm, którzy w ramach swoich służbowych obowiązków korzystają z komputerów i internetu.

 

Opinie uczestników

Oto kilka opinii uczestników poprzednich edycji “Jak nie dać się zhackować?”

Nie byłem na lepszym wykładzie.

Podobało mi się, że przedstawione to było w sposób zrozumiały dla osób niezwiazanych z IT.

Wykład był bardzo merytoryczny i dlatego przy najbliższej krakowskiej edycji będę chciał kupić wejściówki dla moich rodziców ;)

Wykład oceniam wysoko ponieważ, pomimo dosyć dużej wiedzy na ten tamat (interesuje się bezpieczeństwem, czytam niebezpiecznika od dłuższego czasu a od niedawna pracuje w dziale application security) i pomimo tego że się dużo nie dowiedziałem nowego, to naprawdę fajnie spędziłem czas :). Dostałem też, dodatkowej motywacji, aby jeszcze więcej edukować rodzinę i moich znajomych. Dzięki!

Uważam że wykład był świetny, bardzo dobrze wydane 200 złoty, ;) w przyszłości chciałbym zabrać syna

Dobrze ułożony wykład. Fajnie zebrane narzędzia i tricki. Ogólnie dużo informacji

Wszystko było ciekawe, 0 nudy

Przed wykładem wydawało mi się, że jestem w zasadzie bezpieczny, że nie tak łatwo kogoś “zhakować”. Po wykładzie zrozumiałem, że się myliłem. Jeśli ktoś jest odpowiednio zdeterminowany, posiada wiedzę i cierpliwość, to może to zrobić. Warto mu więc to utrudniać w każdy możliwy sposób.

Nie zdawałam sobie sprawy jak łatwo można je pozyskać. BARDZO podobał mi się sposób mówienia, lekkość językowa. Łatwa, i zrozumiała nawet dla osoby która nie zna się na tych informatycznych rzeczach :)

Najbardziej podobało mi się, że przykłady były prawdziwe, a nie wymyślone czy teoretyczne.

Fantastyczny wykład. 3 godziny to nie tak mało jak na jedno podejście, a nawet nie wiem kiedy minęły.

 

Kup bilet!

Kup bilet na prezent!

Wejściówkę na wykład możesz także kupić dla kogoś na prezent. Mamy, Taty, Babci, Dziadka, Syna, Córki, Znajomego. Jest to idealny prezent i najlepiej zainwestowane pieniądze, bo koszt sprzątania po pierwszym lepszym ataku, przejęciu skrzynki czy infekcji wirusem to zdecydowanie wyższa kwota niż cena biletu. Cyberbezpieczeństwo to obszar w którym lepiej zapobiegać niż reagować po fakcie.

34 edycje, tysiące uczestników…

“Jak nie dać się zhackować” to najbardziej dopracowany w Polsce projekt edukujący Polaków w zakresie cyberbezpieczeństwa. Pierwszy wykład odbył się w 2018 roku. Od tamtego czasu przeprowadziliśmy aż 34 edycje a materiał został wydłużony o godzinę. W sumie odwiedziliśmy 13 różnych miast gdzie szkoliliśmy tysiące osób.

Od początku istnienia Niebezpiecznika realizujemy wykłady dla pracowników firm. Przeszkoliliśmy już prawie milion osób. W niektórych firmach po organizacji jednego “próbnego” szkolenia, bardzo szybko proszeni byliśmy o przeszkolenie wszystkich pozostałych pracowników. I praktycznie zawsze, niezależnie od profilu firmy, po każdym naszym wykładzie podchodzili do nas pracownicy i pytali, czy robimy takie szkolenia dla zwykłych ludzi, bo chcieliby na nie wysłać członków swoich rodzin, rodziców, dzieci, dziadków albo znajomych. Tak zrodził się pomysł na cykl wykładów pt. “Jak nie dać się zhackować?”.

Teraz każdy, nie tylko pracownicy firm, mogą dowiedzieć się jak nie dać się cyberprzestępcom.

I powinni tę wiedzę posiąść, bo to co pokazujemy w ramach wykładu “Jak nie dać się zhackować?” to materiał obowiązkowy dla każdego użytkownika komputera i smartfona podłączonego do internetu. Dlatego, jeśli jeszcze nie kupiłeś biletu, zrób to klikając tutaj. A jak bilet kupiłeś, to będziemy wdzięczni za podesłanie linka do tego artykułu Twoim znajomym. Dzięki!


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

16 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Szkoda że nie ma online… Jak ktoś widział wykład ~3 lata temu to jest sens żeby przychodził jeszcze raz? Coś się zmieniło przez ten czas?

  • No jak byłeś, to wiesz że pełni wrażeń z tego wydarzenia nie da się przenieść w “online”… :)

   W porównaniu do materiału sprzed 3 lat, szkielet/idea są te same, ale przykłady zostały zamienione na aktualne, a stare li niedziałające już ataki/techniki osintowe (z drugiej części wykładu) wyleciały. Zastąpiły je inne. Myślę że 40% wykładu jest takie samo lub prawie takie samo jak to co widziałeś 3 lata temu.

 2. Jakaś szansa na to, że traficie w najbliższym czasie również do Szczecina?

  • Najlepiej wpisz maila na listę powiadomień (formularz w poście). Powiadomimy Cie jak termin wystartuje – a wystartuje jak się odpowiednio dużo osób zapisze z tym miastem :) Raz już w Szczecinie byliśmy i z chęcią tam wrócimy :)

 3. Jest jakaś szansa na promocję na niebezpieczne kubki? Zbiłem jeden a mam jeszcze zapas cyberwody

 4. Zapraszamy z wykładem ponownie na dziki wschód. Po tej stronie Wisły też mamy komputer i cyber-zagrożenia. Czasem nawet internet dowiozą ;)
  PS Skoro w ulepszonej formie obiecujecie nagość, to poszedł bym jeszcze raz ;)

 5. Hej czy po szkoleniu otrzymuje się certyfikat uczestnictwa?

 6. Hej,
  Kupiłem bilet za 199 zł, czy da się dopłacić do opcji z certyfikatem pdf?

 7. Żaden z terminów organizowanych przez Państwa wykładów mi nie pasuje. Czy jest możliwość oglądania online lub kupna treści wykładu?

  • W takim razie proponujemy zapisać się na listę powiadomień. Wyślemy Ci informację o kolejnym terminie w Twoim mieście.

 8. Nice, akurat terminy mi nie pasują ale inicjatywa bardzo spoko. Takie szkolenia powinny być obligatoryjne w dzisiejszych czasach w szkołach średnich :D

 9. Byłem na wczorajszym (10.04.22) wykładzie we Wrocławiu. Zważywszy, że zastępczo prowadzący Marcin Maj był – jak sam określił – “wyrwany z kontekstu”, więc wykład chwilami był nieco chaotyczny i zapewne umknęło parę reklamowanych powyżej tematów, ogólne wrażenie z wydarzenia zdecydowanie pozytywne! Wyobrażam sobie zatem, że wykład prowadzony przez Piotra będzie jeszcze bardziej imponujący. :) Dlatego zapisuję się na listę i czekam na kolejne terminy w rewirze zachodniej Polski (idealnie ZG). :) Pozdrawiam!

 10. Wczora TJ. 24 maja byłem w kinie Atlantic na JEDYNYM pożytecznym seansie tego dnia
  czyli Niebezpiecznikowym wykładzie. Było MASĘ luda – wszystkie siedzenia zajęte plus
  kilkanaście osób siedziało na schodkach po obu stronach sali. Już samo to daje do myślenia
  ile warte są takie wykłady w porównaniu do filmów gdzie nawet jak film jest niezły to
  zajęta jest najwyżej połowa sali. Piotr nieprzerwanie i bez zająknięcia wymiatał przez 4
  godziny + godzina na Q&A więc event skńczył się nieco po godzinie 23:00
  Na szególną uwagę zasługuje coś czego nie uświadczymy na żadnej uczelni
  ani w Warszawie ani w Krakowie:

  – Wykład merytoryczny i ciekawy który wciągnął tak że te 4 godziny zleciały
  nie wiadomo kiedy
  – Wszyscy SŁUCHALI
  – Nikt nikomu nie przeszkadzał
  – Cisza i skupienie nie licząc śmiechu kiedy Piotr zapodawał coś z humorem
  – Zainteresowanie tematem na tyle że po głównej treści sporo osób (w tym ja)
  zostało dłużej na Q&A żeby porozmawiać z prelegentem i zadawać praktyczne
  pytania głównie NT. kluczy U2F

  Mimo że byłem na tym wykładzie drugi raz absolutnie NIE uważam żeby to były zmarnowane pieniądze a jak wiadomo 200 zeta piechotą nie chodzi

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: