8:40
19/3/2018

Po opiniach uczestników naszego wykładu “Jak nie dać się zhackować“, który miał już miejsce w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Bydgoszczy wiemy, że stworzyliśmy coś wyjątkowego. Dlatego z naszym wykładem odwiedzać będziemy kolejne miasta, a w przyszłym tygodniu, 26 marca, będziemy we Wrocławiu! Wejściówki możecie zdobyć tutaj… O czym będziemy mówić i dlaczego warto wpaść na nasz wykład? O tym poniżej.

Jesteś z innego miasta niż Wrocław? Nic nie szkodzi, tam pewnie też będziemy! Już teraz znane są terminy naszego wykładu w Gdańsku (23 maja). Jeśli jednak czekasz na inną lokalizację, zostaw nam e-maila w polu poniżej, a powiadomimy Cię o kolejnych terminach:

Jesteś z innego miasta? Nic nie szkodzi, tam pewnie też będziemy! Zostaw nam e-maila w polu poniżej, a powiadomimy Cię o kolejnych terminach:
Ktośtam czasem przychodzi na nasze wykłady ;)

Ktośtam czasem przychodzi na nasze wykłady ;)

Tematyka wykładu “Jak nie dać się zhackować?”

W ramach trwającego łącznie 3 godziny wykładu (z 15 minutową przerwą w środku) pokażemy Ci:

 • Jak poprawnie zabezpieczyć komputer i smartfona, aby nie zostały one zhackowane przez cyberprzestępców
 • Jak chronić swoją prywatność w trakcie korzystania z e-maila i serwisów społecznościowych
 • Jak nie paść ofiarą popularnych w Polsce oszustw internetowych, scamów i przekrętów
 • Jak zabezpieczyć swoje dane i komunikację, aby nie zostały one przez nikogo przechwycone
 • Jak bezpiecznie robić zakupy w internecie
 • Jak bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej

Powyższe zagadnienia zilustrujemy prawdziwymi przykładami ataków, jakie w ostatnich miesiącach dotknęły Polaków, a dodatkowo sami, na żywo, pokażemy jak działają cyberprzestępcy. Ta część wykładu zawsze budzi spore emocje!

 • Podszyjemy się pod Pana Prezydenta
 • Wykradniemy dane z telefonu komórkowego
 • Pokażemy jak szybko łamane są hasła Polaków
 • Zainfekujemy laptopa ofiary i będziemy ją podglądali przez wbudowaną w laptopa kamerkę
 • Przejmiemy kontrolę nad komputerem przy pomocy złośliwego pendrive’a

Wierzcie nam, że w trakcie tych pokazów szczęka opadnie Wam nie raz… Gwarantujemy, że nikt, kto weźmie udział w tym wykładzie, już nigdy nie będzie tym samym człowiekiem :)

Piotr Konieczny

Piotr Konieczny


Wykład poprowadzi Piotr Konieczny, ekspert ds. bezpieczeństwa i wielokrotny zdobywca nagród za najlepsze prelekcje na największych polskich konferencjach poświęconych bezpieczeństwu IT.

Piotr od 13 lat pomaga największym polskim i zagranicznym firmom w zabezpieczaniu ich sieci. Absolwent Glasgow Caledonian University. Założyciel Niebezpiecznik.pl, w ramach którego zarządza zespołem wykonującym audyty i testy penetracyjne systemów teleinformatycznych oraz prowadzi szkolenia zarówno dla administratorów i programistów jak i dla zwykłych pracowników polskich firm, którzy w ramach swoich służbowych obowiązków korzystają z komputerów i internetu.

Kiedy i gdzie?

Spotkanie w odbędzie się w Novotelu na ul. Powstańców Śląskich. Startujemy o 18:00.

Zapisy i bilety

Aby zapewnić sobie lub swoim bliskim udział w wykładzie, należy się zarejestrować poprzez serwis bilety24.pl. Liczba miejsc jest ograniczona, a na poprzednie wykłady w Krakowie, Warszawie i Poznaniu bilety rozeszły się bardzo szybko, dlatego zalecamy nie odkładanie rezerwacji na później :)

Gadżety Niebezpiecznika

Opcjonalnie możesz do udziału w wykładzie dokupić zestaw niebezpiecznikowych gadżetów chroniących prywatność (są to: zaślepki na kamerkę, osłonki na zbliżeniowe karty płatnicze, kubki, nalepki, długopisy i opaski odblaskowe chroniące Cię po zmroku na drodze).

Wejściówkę na wykład możesz także kupić jako prezent dla kogoś: Mamy, Taty, Babci, Dziadka, Syna, Córki, znajomego któremu odwirusowywałeś komputer ;) Jest to najlepiej zainwestowane 199 PLN. Koszt sprzątania po pierwszym lepszym ataku, przejęciu skrzynki czy infekcji wirusem to zdecydowanie wyższa kwota… Poza tym, jest szansa, ze po wykładzie bliscy, dzięki przekazanym przez nas informacjom, zabezpieczą się sami i nie będą Cię stale prosić o kolejne reinstalacje systemu.

 

Pamiętaj, każdy, kto korzysta z komputera, smartfona i internetu powinien wiedzieć jak robić to bezpiecznie. Do tej pory tego jak “nie dać się cyberprzestępcom” uczyliśmy tylko i wyłącznie pracowników największych polskich firm na szkoleniach zamkniętych odbywających się w ich siedzibach. Jeśli Twoja firma nie zakupiła u nas takiego szkolenia, nie miałeś możliwości wzięcia udziału w naszym 3 godzinnym, pełnym praktycznych porad i widowiskowych pokazów wykładzie. Teraz pozyskanie tej wiedzy przez osoby prywatne jest możliwe i warto z tego skorzystać.

Opinie z poprzednich edycji wykładu

Oto niektóre z opinii z poprzednich edycji wykładu:

3 godziny samego konkretu, nie byłem na lepszym wykładzie.

Podobało mi się, że przedstawione to było w sposób zrozumiały dla osób niezwiazanych z IT.

Wykład był bardzo merytoryczny i dlatego przy najbliższej krakowskiej edycji będę chciał kupić wejściówki dla moich rodziców ;)

Przydatne były informacje które uświadomiły mi, jak bardzo ważne jest, żeby chronić swoje dane osobowe. Nie zdawałam sobie sprawy jak łatwo można je pozyskać. BARDZO podobał mi się sposób mówienia, lekkość językowa. Łatwa, i zrozumiała nawet dla osoby która nie zna się na tych informatycznych rzeczach :)

Uważam że wykład był świetny, bardzo dobrze wydane 200 złoty, ;) w przyszłości chciałbym zabrać syna

Dobrze ułożony wykład. Fajnie zebrane narzędzia i tricki. Ogólnie dużo informacji

Wszystko było ciekawe, 0 nudy

Główna refleksja jest taka: tego typu tematy powinny być (sprawnie!) poruszane w szkołach i na uczelniach.

Wykład był bardzo merytoryczny, praktyczny, oparty na ciekawych przykładach.

Zaskoczyła mnie możliwość łatwego dostępu do informacji o mnie z różnych poziomów. Najważniejsza informacja dot. ochrony dostępu do bankowości .

Przed wykładem wydawało mi się, że jestem w zasadzie bezpieczny, że nie tak łatwo kogoś “zhakować”. Po wykładzie zrozumiałem, że się myliłem. Jeśli ktoś jest odpowiednio zdeterminowany, posiada wiedzę i cierpliwość, to może to zrobić. Warto mu więc to utrudniać w każdy możliwy sposób.

Najbardziej podobało mi się, że przykłady były prawdziwe, a nie wymyślone czy teoretyczne.

Było cudownie! Czekam na następne spotkania :)

Fantastyczny wykład. 3 godziny to nie tak mało jak na jedno podejście, a nawet nie wiem kiedy minęły.

Jestem stałym czytelnikiem i szereg zagadnień był dla mnie znany, nie mniej jednak wysłuchałem cały wykład z zaciekawieniem. Na wykład zabrałem swojego 16-to letniego syna, ucznia gimnazjum (taki prezent urodzinowy). Syn w głównej mierze traktuje komputer jako centrum rozrywki (gry sieciowe) ale czasami zdarza mu się wykorzystywać do bardziej ambitnych celów jak np.: tworzenie muzyki – generalnie (póki co) nie jest typem informatyka, nie mniej jednak wykład zrobił na nim wrażenie i bardzo mu się podobał. Myślał, że będzie się nudził tymczasem wyszedł z niego bardzo zadowolony (z poruszanej tematyki syna troszkę mniej zainteresowały kwestie związane z bankowością). Reasumując – wykład był naprawdę świetnie przygotowany, bo potrafił zainteresować zarówno mnie, osobę systematycznie czytającą Niebezpiecznika.pl i starającą się śledzić na bieżąco tematy związane z bezpieczeństwem sieci, jak i mojego syna, gimnazjalistę, który z tą tematyką niewiele miał wspólnego.

Wykład był kapitalny. PK był świetnie przygotowany. Chętnie wezmę udział w kolejnych spotkaniach.

Wykład był poprowadzony świetnie. Zyskując nową wiedzę jednocześnie świetnie się bawiłem.

Wykład oceniam wysoko ponieważ, pomimo dosyć dużej wiedzy na ten tamat (interesuje się bezpieczeństwem, czytam niebezpiecznika od dłuższego czasu a od niedawna pracuje w dziale application security) i pomimo tego że się dużo nie dowiedziałem nowego, to naprawdę fajnie spędziłem czas :). Dostałem też, dodatkowej motywacji, aby jeszcze więcej edukować rodzinę i moich znajomych. Dzięki!

Wiem, że najlepsze ankiety to takie, z których można się dowiedzieć czegoś na temat błędów, rzeczy do poprawy ale dla mnie osobiście wykład mistrz, ciekawostki, konkretne porady, przystępny język, przemawiające do głowy przykłady.

Wypełnione po brzegi kino w Warszawie

Teraz nie pozostaje Ci nic innego, jak dokonać rezerwacji, znaleźć się na widowni i samodzielnie doświadczyć powyższych emocji :)

W 2017 roku przeszkoliliśmy kilkanaście tysięcy pracowników polskich firm, pokazując im jak bezpiecznie korzystać z komputera, smartfona i internetu nie tylko podczas wykonywania obowiązków służbowych, ale także w życiu prywatnym. Ponieważ wiedzę zawsze przekazywaliśmy w przystępny i zabawny sposób, demonstrując przy okazji na żywo najpopularniejsze ataki i ucząc ich wykrywania, opinie po naszych wykładach zawsze były pozytywne.

W niektórych firmach po organizacji jednego “próbnego” szkolenia, bardzo szybko proszeni byliśmy o przeszkolenie wszystkich pozostałych pracowników. I praktycznie zawsze, niezależnie od profilu firmy, po każdym szkoleniu podchodzili do nas pracownicy i pytali, czy robimy takie szkolenia dla zwykłych ludzi, bo chcieliby na nie wysłać członków swoich rodzin, rodziców, dzieci, dziadków albo znajomych.

Teraz jest to możliwe, wystarczy ich zarejestrować tutaj, albo dać im znać, aby zarejestrowali się sami. Dlatego przekaż tę informację swoim rodzicom, dziadkom i innym mniej technicznym znajomym. Wiedza którą dzielimy się w ramach wykładu “Jak nie dać się zhackować?” to wiedza obowiązkowa dla każdego użytkownika komputera i smartfona podłączonego do internetu.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

39 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Witam. Czy jest planowany wykład w Katowicach?

  • Na razie nie. Ale będzie kolejny Kraków. Z Katowic do Krakowa (lub Wrocławia) jest ok. 1h drogi, tak dobrze jesteście skomunikowani ze światem ;)

  • Łódź please. :)

 2. Też jestem za Katowicami:)

 3. Kurcze, niestety obecnie jestem zagranicą, ale jak wrócę do Polski na pewno skuszę się na jakiś z waszych wykładów. Choć z doświadczenia wiem, że 85% rzeczy które się słyszy na nich jest dla mnie oczywista to zdarzy się te 15% informacji które można uznać za przełomowe w budowaniu przyszłych nawyków korzystania z komputera.

 4. Szkoda, że w moim mieście nie ma tak interesujących wykładów.

 5. Dlaczego tak drogo? :(

  • To trzy godziny w zasadzie wszystkiego czego w temacie bezpieczeństwa IT potrzebuje przeciętny Kowalski.

 6. Cześć,

  Mam do odsprzedaży jeden bilet za 159 zł. Jeśli ktoś jest chętny to czekam na odpowiedź.

  • brzmi jak scam :)

 7. Planujecie taki kurs dostępny przez internet?

 8. Fajnie, ale może do Katowic byście kiedy przyjechali.

 9. A jest szansa na Łódź, albo chociaż powtórkę w W-wie?

 10. Podajcie rozkład jazdy z kolejnymi szkoleniami. Kiedy na przykład Warszawa?

 11. Mam nadzieję, że mówicie tam więcej niż to, że warto mieć inne hasło do konta w banku i Allegro? ;) Właśnie, wiecie jak działa to dwustopniowe logowanie na Allegro?

 12. Panowie, co z tym kodem rabatowym z podcastu?
  Nie działa ;)

 13. Będą jakieś materiały z wykładu ? oczywiście dla uczestników :)

  • Będą

  • No to super bo 3 godziny “cream de la cream” ciężko zapamiętać żeby później wdrożyć w życie :) W taki razie melduje się na Wykładzie Niebezpiecznika we Wrocławiu “Jak nie dać się zhackować ?”

 14. Nie używać Windows.

 15. Czy w czasie wykładu jest przewidziana sesja pytań i odpowiedzi ?

  • W czasie wykładu nie, ale po wykładzie – jak najbardziej. Zazwyczaj trwa od pół godziny do godziny ;)

 16. Potwierdzi ktoś czy Allegro kopie coiny? Od kilku dni Opera 51 nie chce mnie wpuscic na strone Allegro w samym momencie nacisniecia przycisku LOGUJ (bez wprowadzenia danych) , gdy ma wlaczoną opcję kopania coinów. Goły Firefox mnie wpuszcza, natomiast FF uzbrojony w NO COIN też coś długo nie chce wpuscic, mieli, mieli i wpuszcza.
  Idzie to jakos ręcznie sprawdzic czy Opera ma problem czy rzeczywiscie coś jest na rzeczy?

 17. Ach i zapomnialem dodac, ze w obydwoch przegladarkach rzeczywiscie wzrasta zapotrzebowanie na moc procesora w przypadkach właczonych dodatkow NOCOIN, wiec jakby jednak Allegro kopalo …

 18. Male pytanie. Mam kupowac bilet na wroclaw? ;-P

 19. Znajdzie się jedno miejsce ? do opłacenia na miejscu ? bo na bilety24.pl nie wyświetla że się skończyły ale też nie można dokonać zakupu ?

 20. Kiedy będziecie w Gdańsku? Chętnie bym posłuchał.

 21. Dostaliście już maila do ankiety :)?

  • Jeszcze nie wysyłaliśmy. Planujemy wysyłkę po południu.

 22. Mam teraz tyle pytań po tym wykładzie, że przydałaby się nowa sesja na same pytania :)
  Było ekstra… polecam.

 23. Mam pytanie co do technikaliów samej prezentacji. Przy okazji jakiego softu czy prezentera / wskaźnika – otrzymaliście ten fajny efekt kółka/lupy i przyciemnienia reszty ekranu?

 24. Kiedy planujecie wysyłać materiały po szkoleniu?

  • Pierwsza partia już poszła. Do końca dnia wszyscy powinni dostać.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: