12:39
7/12/2017

Każdy, kto korzysta z komputera, smartfona i internetu powinien wiedzieć jak robić to bezpiecznie. Do tej pory tego jak “nie dać się cyberprzestępcom” uczyliśmy tylko i wyłącznie pracowników największych polskich firm na szkoleniach zamkniętych odbywających się w ich siedzibach. Jeśli Twoja firma nie zakupiła u nas takiego szkolenia, nie miałeś możliwości wzięcia udziału w naszym 3 godzinnym, pełnym praktycznych porad i widowiskowych pokazów wykładzie. Teraz to się zmienia!

W 2018 roku startujemy z cyklem otwartych wykładów w największych polskich miastach. Zapisy ruszają już dziś — przekaż informację swoim rodzicom, dziadkom i nietechnicznym znajomym. Wiedza którą przekazujemy w ramach wykładu “Jak nie dać się zhackować?” to wiedza obowiązkowa dla każdego użytkownika komputera i smartfona podłączonego do internetu.

Na naszych wykładach brakuje krzeseł. Uczestnicy muszą stać. Więc nie czekaj z rejestracją :)

Na naszych wykładach często brakuje miejsc. Uczestnicy muszą stać, więc nie zwlekaj z rejestracją :)

W ostatnim roku przeszkoliliśmy kilkanaście tysięcy pracowników polskich firm, pokazując im jak bezpiecznie korzystać z komputera, smartfona i internetu nie tylko podczas wykonywania obowiązków służbowych, ale także w życiu prywatnym. Ponieważ wiedzę zawsze przekazywaliśmy w przystępny i zabawny sposób, demonstrując przy okazji na żywo najpopularniejsze ataki i ucząc ich wykrywania, opinie po naszych wykładach zawsze były pozytywne.

W niektórych firmach po organizacji jednego “próbnego” szkolenia, bardzo szybko proszeni byliśmy o przeszkolenie wszystkich pozostałych pracowników. I praktycznie zawsze, niezależnie od profilu firmy, po każdym szkoleniu podchodzili do nas pracownicy i pytali, czy robimy takie szkolenia dla zwykłych ludzi, bo chcieliby na nie wysłać członków swoich rodzin, rodziców, dzieci, dziadków albo znajomych. Ponieważ zapytań tego typu jest coraz więcej, postanowiliśmy zorganizować otwarty wykład pt. “Jak nie dać się zhackować” na który przyjść może każdy. Na początek w Warszawie i Krakowie, ale planujemy także inne miasta w zależności od zainteresowania (patrz ankieta na końcu artykułu).

Tematyka wykładu “Jak nie dać się zhackować?”

W ramach trwającego łącznie 3 godziny wykładu (z 15 minutową przerwą w środku) pokażemy Ci:

 • Jak poprawnie zabezpieczyć komputer i smartfona, aby nie zostały one zhackowane przez cyberprzestępców
 • Jak nie paść ofiarą popularnych w Polsce oszustwa internetowych, scamów i przekrętów
 • Jak chronić swoją prywatność w trakcie korzystania z e-maila i serwisów społecznościowych
 • Jak zabezpieczyć swoje dane i komunikację, aby nie zostały one przez nikogo przechwycone
 • Jak bezpiecznie robić zakupy w internecie
 • Jak bezpiecznie korzystać z bankowości internetowej

Powyższe zagadnienia zilustrujemy prawdziwymi przykładami ataków, jakie w ostatnich miesiącach dotknęły Polaków, a dodatkowo sami, na żywo, pokażemy jak atakują cyberprzestępcy:

 • Podszyjemy się pod Pana prezydenta
 • Wykradniemy dane z telefonu komórkowego
 • Pokażemy jak szybko łamane są hasła Polaków
 • Zainfekujemy laptopa ofiary i będziemy ją podglądali przez wbudowaną w laptopa kamerkę
 • Przejmiemy kontrolę nad komputerem przy pomocy złośliwego pendrive’a

Wierzcie nam, że w trakcie tych pokazów szczęka opadnie Wam nie raz… Gwarantujemy, że nikt, kto weźmie udział w tym wykładzie, już nigdy nie będzie tym samym człowiekiem :)

Piotr Konieczny

Piotr Konieczny


Oba wykłady poprowadzi Piotr Konieczny, ekspert ds. bezpieczeństwa i wielokrotny zdobywca nagród za najlepsze prelekcje na największych polskich konferencjach poświęconych bezpieczeństwu IT. Piotr od 13 lat pomaga największym polskim i zagranicznym firmom w zabezpieczaniu ich sieci. Absolwent Glasgow Caledonian University. Założyciel Niebezpiecznik.pl, firmy doradczej konsultującej projekty informatyczne pod kątem bezpieczeństwa. W ramach Niebezpiecznik.pl Piotr zarządza zespołem wykonującym audyty i testy penetracyjne systemów teleinformatycznych oraz prowadzi szkolenia zarówno dla administratorów i programistów jak i dla zwykłych pracowników polskich firm, którzy w ramach swoich służbowych obowiązków korzystają z komputerów i internetu.

Kiedy i gdzie?

Spotkanie w Warszawie, Krakowie i Poznaniu mamy już za sobą. Ale ten wykład robimy regularnie w różnych miastach. Aktualne terminy zawsze znajdziesz na tej stronie

Zapisy i bilety

Najbliższe terminy tego wykładu znajdziesz tutaj. Aby się na nie zarejestrować przejdź na tę stronę i wypełnij formularz.

Wejściówkę na wykład możesz także kupić dla kogoś. Mamy, Taty, Babci, Dziadka, Syna, Córki, Znajomego. Jest to idealny prezent pod choinkę i najlepiej zainwestowane 199 PLN. Koszt sprzątania po pierwszym lepszym ataku, przejęciu skrzynki czy infekcji wirusem to zdecydowanie wyższa kwota…

Inne miasta?

W zależności od zainteresowania rozważamy realizację tego typu wykładów w innych miastach. Możecie nam pomóc w wyborze kolejnych lokalizacji oddając głos w ankiecie.

[poll id=”50″]

Jeśli chcielibyście być poinformowani o kolejnych planowanych terminach wykładu “Jak nie dać się zhackować” (także w innych miastach niż Kraków i Warszawa), wpiszcie swój adres e-mail w polu poniżej. W momencie ustalenia nowych terminów wykładu, wyślemy Wam wiadomość zawierającą termin i lokalizację wykładu.

Jesteś z innego miasta? Nic nie szkodzi, tam pewnie też będziemy! Zostaw nam e-maila w polu poniżej, a powiadomimy Cię o kolejnych terminach:
PS. Wejściówkę na wykład możesz także kupić dla kogoś. Mamy, Taty, Babci, Dziadka, Syna, Córki, Znajomego. Jest to idealny prezent pod choinkę i najlepiej zainwestowane 199 PLN. Sprzątanie po pierwszym lepszym ataku to koszt o wiele, wiele wyższy…


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

76 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Ale czemu w W-wie w czasie ferii szkolnych ? Z chęcią bym skorzystał, ale wyjazd dawno już zaklepany.

 2. Fajnie by było jakby była możliwość wkupienia wirtualnego biletu i wzięcia udziału w takich zajęciach przez jakiś stream na twitchu np. Pomyślicie o tym?

  • +1, dla mnie to wyprawa na drugi koniec Polski

  • Dla nas też :) Ale pokombinujemy aby było dobrze.

 3. Może kiedyś zaszczycicie Lublin swoją obecnością. Tu powstało całkiem spore zagłębie deweloperskie. A i zwykłych śmiertelników jest niemało.

  • Zbieramy opinie. W pierwszej kolejności — jak wynika z Waszych e-maili i ankiet — Gdańsk.

  • Niestety w takich ankietach zawsze będą wygrywały miasta, które są… bardziej zaludnione.

  • Ciekawe, bo Wrocław i Poznań mają większą liczbę ludności niż Gdańsk =)

 4. A jakie to będą gadżety dodatkowe za te pięć dyszek?

 5. Wrzucicie do ankiety Łódź? Ja wiem, że blisko do Wawy ale tu są stada leniwych ludzi.

 6. Jest jakiś cień szansy, że pojawicie się w Łodzi ? :D

 7. Jestem na pierwszym roku na Politechnice Wrocławskiej na nowym kierunku jakim jest Cyberbezpieczeństwo, jestem pewien, że przyszłaby co najmniej połowa mojego kierunku, o reszcie uczelni nie wspomnę.

  • No to zaproś ich, jeśli zbierzecie 15+ osób, zrobimy Wam specjalną cenę :)

  • Jestem studentem z Uniwersytetu Wrocławskiego, czy mogę podpiąć się pod kolegów z Politechniki bo u nas też by się parę osób znalazło, zwłaszcza jeśli byłyby tańsze bilety?

  • Podeślij jakieś dla innych studentów pwr wskazówki jak się podpiąć ;)

  • Dokładnie, studiuję na PWr Informatykę, także chętnie przyjdę! Dajcie znać co i jak

 8. Dodajcie Katowice albo którekolwiek miasto z Górnego Śląska! Jest tu nas zainteresowanych sporo.

 9. Dodajcie proszę Kielce. Wiem, że to nie żadna gigantyczna aglomeracja (zaledwie 200 tys. mieszkańców), ale to tylko rzut beretem od Krakowa, a prawie wszystko nas tu omija, jeśli chce się iść na jakiekolwiek szkolenie to trzeba za każdym razem stąd jeździć gdzieś indziej, a to zaczyna wkurzać… na rynku kieleckim nie macie żadnej konkurencji miejscowej ;)

 10. Można prosić o dodanie także miasta Białegostoku?

  • Również o to bym prosił.
   Tu również jest sporo developerów (coś jak Lublin)

  • Rozumiem, że Białystok “daleko, zimno i nic tu się nie dzieje”, ale również dołączam się do prosby.

 11. Gdzie mogę zakupić zaślepki na kamerę?
  :))
  Bardzo dobre.

  • Pewnie na sklepie niebezpiecznika, aliexpress, allegro.

  • w każdym sklepie z narzedziami, ale trzeba poprosić szyfrem: “poprosze czarną taśmę izolacyjną” :D

 12. Może Cieszyn lub chociaż Bielsko Biała? :)

  • Cieszyn chyba ciut za maly. Chyba raczej Bielsko albo Katowice. Podr. Cieszyn

 13. Czy jest szansa na szkolenie w Kielcach? Jest tu trochę firm IT, Kielecki Park Technologiczny. Z pewnością byliby chętni na taki wykład, gdyż niestety nie każdy pracuje w firmie, która zamówi wasze szkolenia zamknięte

 14. w Gda bym poszedł, cholera nawet żeby tylko zobaczyć niebezpieczniaków na żywo :)

 15. “W Warszwie”, czyli konkretnie gdzie? To spora wioska jest i trzeba na właściwą chałupę trafić ;)

  • W centrum, przy stacji metra. Ul. Chmielna, kino.

  • Dobra miejscówka ;—)

 16. Ciekawi mnie jedna sprawa, skoro moge kupic bilet jako prezent dla roznych grup wiekowych (+60 vs 24) to czy wyklad trafi do obu grup?

 17. Jezeli czesto na Waszych wykladach brakuje miejsc to czy to nie jest strzal w stope? (Brak odpowiedniego planowania / brak dbalosci o komfort sluchajacych)?

  • Bez obaw. Miejsc brakuje na konferencjach (to nie my tam decydujemy ile biletów i jak wielką salę zapewnia organizator). Na nasz wykład sprzedajemy tyle miejsc, ile jest foteli.

  • To jeszcze trzeba wdrożyć miejsca stojące, tak jak to chciała zrobić jedna popularna tania linia lotnicza. :)

 18. W dobie wszechobecnej i wszechogarniającej inwigilacji, fabrycznie wbudowanych w dostępny sprzęt nieusuwalnych sprzętowych backdoorów, przenoszenia wszystkiego “w chmurę” itd., niestety ta tematyka nieuchronnie wydaje się powoli stawać się “sztuką dla sztuki”.

 19. Klasyk mówił: Do Bydgoszczy będę jeździł…
  A Bydgoszczy w ankiecie brak. Przez to oddałem głos na Poznań.

  • Bydgoszcz serdecznie zaprasza :)

  • Bydgoszcz koniecznie. Są tu takie firmy, jak chociażby ATOS czy PESA, ale ja poszedł bym na taki wykład albo wysłał rodziców. Pamietajcie, że Toruń też zagłosuje na Bydgoszcz, a więc dla 400-500 tysięcy ludzi z okolicami chyba warto zrobić takie szkolenie? Czekamy tutaj, bo do Poznania jest nie po drodze.

 20. hej. gorzów wlkp za mały ?

  • Nie za mały. Też się dopiszę bo tam nasza siedziba! :)

 21. A Kujawsko-Pomorskie po macoszemu. Bydgoszcz!

  • Mówi się, że Wenecja jest Bydgoszczą Południa, widać jaka reputacja, więc warto o Bydgoszcz zahaczyć ;)

 22. Chwila, chwila, chwila to jest wpis zachęcający do przyjazdu do Bydgoszczy?
  Bo jeżeli tak to porównanie do Wenecji to nie jest dobry pomysł (Wenecja nie jest atrakcyjna sama w sobie i to Ci powie każdy orientujący się podróżnik :)).

 23. Czy jest szansa na jeszcze jedno szkolenie w Warszawie, bo niestety w tym terminie mam już delegacje

 24. Podajcie proszę ceny. Ile kosztuje wejście w Krakowie, ile kosztuje komplet gadżetów

 25. A da się anonimowo? Jeżeli tak, to jak należy wypełnić formularz?

  • Przyłączam się do tego pytania. Jak wejść na konferencję anonimowo. Z zapłatą na poczcoie nie będzie problemu. Sprawdzacie dowody osobiste czy tylko wydruk biletu?

  • Niestety, w obecnej chwili nie da się zarejestrować i wejść na wykład anonimowo. Pomyślimy nad tym przy kolejnych terminach, bo powinniśmy wtedy mieć już kasę fiskalną i móc “sprzedawać” bilety na miejscu na paragonach.

 26. Panie, jak chcecie organizować termin w Katowicach to już go podajcie, bo inaczej do Krakowa się podjedzie wspaniałą najdroższą na świecie aŁtostradą A4.

  • Na razie terminu w Katowicach nie planujemy. Zapraszamy do Krakowa! Za okazanie biketubz A4 dodatkowy gadżet gratis :)

 27. To ja również zapraszam do Bydgoszczy :)

 28. Co z tym Białymstokiem? :)

 29. Jeżeli w ankiecie uzwględniane są największe miasta to dlaczego nie znalazła się tam Bydgoszcz ? (8 co do wielkości miasto w Polsce :D) dodatkowo razem z pobliskim Toruniem (40 km odległości) tworzy coś w rodzaju metropoli i łacznie ma ponad 550tys mieszkańców. Skoro Lublin się załapał to czy moglibyście dodać również Bydgoszcz ?

 30. Nie widzę informacji (może ślepym ;) ) – ile taki wykład potrwa?

 31. Jak będzie w Gdańsku to jadę ;)

 32. OT: podobno dziś windowsy 10 padają jak muchy po jakiejś aktualizacji. Czy coś wiadomo na ten temat?
  Przepraszam za offtop.

 33. Dobrze panowie, ale jeśli kupię wejściówkę – czy mam gwarantowane miejsce siedzące?

  • Dobre pytanie. Ile biletów sprzedacie a ile miejsc siedzących zapewnicie?

  • Wszyscy będą mieli miejsca siedzące. Nie przewidujemy miejsc stojących.

 34. A czy szkolenie trafi do kumatego dziewięciolatka? Przewidujecie jakieś zniżki dla dzieci?

  • Trafi, ale z racji prezentowanych treści (nagość w jednym z przykładów) nie zalecamy udziału dzieciom poniżej 16 roku.

 35. Z czystej ciekawości. Jak było by z osobami niewidomymi? Czy jak by to powiedzieć… szkolenia są dla nas dostępne,?

  • W szkoleniu jest wiele informacji, więc i samo słuchanie może być bardzo pożyteczne, ale niestety, sporo treści bazuje na “pokazaniu” czegoś — “widzenie” slajdów jest więc dość istotnym elementem. Z drugiej strony Niewidomi z phishingiem nie będą mieli problemu, bo screen reader powinien odczytać nazwę domeny inaczej.
   Swoją drogą, to ciekawe, może fonetycznie zbliżona domena byłaby skutecznym atakiem? Ale do rzeczy: jeśli chcesz wpaść — napisz na cyberwyklady@niebezpiecznik.pl, wpuścimy Cię za darmo, pod warunkiem że po wykładzie udzielisz wskazówek jak należałoby go zmodyfikować, aby osoby niewidome wyciągnęły z niego jak najwięcej. Deal?

 36. Byłem zobaczyłem i sie podobało. Dużo ciekawostek i humoru. Zdecydowanie polecam!!! Czy będzie “anonimowa” mapka skąd byli uczestnicy z zebranych SSIDów?

 37. Nie chcę psuć zabawy, ale gdyby ktoś z Krakowa wybierał się na wykład i posiadał smartfona z Androidem, to byłbym wdzięczny za sprawdzenie pewnej hipotezy. Przed wejściem na salę wejdźcie w ustawienia wifi i wyłączcie opcję “Włącz automatyczne skanowanie sieci” (może też być ukryta pod nazwą “Zwiększ dokładność lokalizacji” lub coś takiego). Jeżeli wybieracie się w grupie, to fajnie byłoby zrobić test A/B (jedna osoba zostawia tę opcję włączoną, druga ją wyłącza). A potem wróćcie tutaj i dajcie znać czy to coś zmieniło. ;)

 38. Będzie Toruń w tym roku ? Chętnie bym wpadł z dziewczyną żeby ją uświadomić o istniejących zagrożeniach :)

 39. Lublin. Zapraszamy, może pracownicy e-sądu przyjdą i zastanowią się dwa razy nad sprawą zamiast klikać dalej i dawać zielone światło dla komornika… ;) A serio, sporo osób chętnie się przeszkoli z miasta i okolic.

 40. Prosimy o Bydgoszcz :)

 41. Bardzo dobrze przeprowadzony wykład + ciekawy i momentami dowcipny. BTW jest szansa na otrzymanie materiałów (niestety nie dotarły mimo podpisanej zgody i podania maila, ale w razie czego można na maila z komentarza puścić – ten sam.).

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: