9:08
15/7/2020

Wypada nam odnotować, że od 12 lipca 2020 r. można skorzystać z Rejestru Dokumentów Publicznych stworzonego przez MSWiA. Jest on dostępny na stronie www.gov.pl/app/rdp/.

Rejestr może ułatwić rozpoznawanie dokumentów fałszywych. Znajdziemy w nim pliki graficzne zawierające widok poszczególnych dokumentów, a także opisy i nazwy użytych zabezpieczeń (przynajmniej tych, które mogą być podane do publicznej wiadomości). Już dziś odnajdziemy w nim informacje o dowodach osobistych, kartach pobytu i paszportach. Rejestr będzie sukcesywnie uzupełniany o kolejne dokumenty publiczne.

Czy wiedziałeś jakie zabezpieczenia ma dowód osobisty?

Jaki to dokument?

Utworzenie rejestru zostało przewidziane w Ustawie o dokumentach publicznych, tej samej, która narobiła zamieszania wokół kwestii kserowania dowodów.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

6 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Jaki jest powód dodania drugiego zdjęcia?

 2. tak w zasadzie to czemu dublujemy rejestr PRADO?
  https://www.consilium.europa.eu/prado/pl/prado-start-page.html

 3. I znów! Następna rzecz robiona z rozmachem, ale nie do końca z sensem.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Public_Register_of_Travel_and_Identity_Documents_Online
  http://www.consilium.europa.eu/prado/

  Wystarczyło zapisać we wspomnianej ustawie, że wzory dokumentów publicznych przekazuje się do istniejącej już bazy PRADO, przy okazji uzgodnić z partnerami z UE jej rozbudowę o wzory innych dokumentów wg uznania poszczególnych państw (świadectwa, dyplomy, legitymacje itp.) zamiast dublować jej funkcje i narażać podatnika na zupełnie niepotrzebne koszty. Zresztą mnóstwo polskich dokumentów jest wykorzystywanych w obrocie za granicą.

  No ale trzeba było na siłę pokazać, żeśmy lepsiejsi niż Straszna Unia Brukselskich Biurokratów.

  • Mowisz ze nalezy zrzec sie wydawania dowodow czy paszportow? W sumie przeciez w Berlinie wydaja….

  • Prościej założyć, że po prostu nie wiedzieli, bo wyglądanie poza własne podwórko jest tępione przez głównego sekretarza…

  • @Iion: A co to ma wspólnego z wydawaniem dokumentów? Przecież tu chodzi o wzory i informacje pozwalające na weryfikację dokumentu.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: