17:37
21/9/2021

Polacy byli i będą werbowani przez obce służby specjalne. Ty również możesz stać się obiektem ich zainteresowania. Zwłaszcza jeśli pracujesz w branży IT i na co dzień masz dostęp do wielu ciekawych baz danych. Bo dziś werbunek to nie tylko intratna oferta złożona w hotelowym barze podczas zagranicznej podróży. Wszystko może zacząć się od niewinnego kontaktu na LinkedIn albo Facebooku, a nowopozyskana do współpracy osoba przez długie miesiące wcale nie musi być świadoma, że dostarcza cennych informacji obcemu wywiadowi. I że może jej za to grozić kara wieloletniego więzienia…

Jak werbują służby?

Część z Was pewnie pamięta, że kilka miesięcy temu poprosiliśmy Tomasza Awłasewicza, autora dwóch genialnych książek o polskim kontrywiadzie, aby przybliżył nam trochę szpiegowski fach. Efektem było przygotowanie przez Tomka wykładu o tym jak komunikują się szpiedzy i agenci. Do dziś zobaczyło go ponad 10 000 osób! Jeśli jeszcze go nie widzieliście — polecamy!

W ankiecie po tamtym wykładzie zapytaliśmy, co jeszcze z tematyki służb specjalnych Was interesuje. Większość z Was wskazała na kwestie związane z werbunkiem. Chcieliście wiedzieć:

 • Jak werbują służby? I jak nie dać się zwerbować obcemu wywiadowi?
 • Co jest skuteczniejsze? Szantaż, kasa, odwołanie do ambicji a może wspólna idea?
 • Jak manipuluje się agentami? I co im grozi w przypadku wpadki?
 • Co zrobić, kiedy wydaje się nam, że ktoś nas werbuje?

Mamy dobrą wiadomość. Tomek zgodził się poprowadzić dla Was kolejny szpiegowski wykład pt. “Jak werbują szpiedzy?” na którym, na żywo, odpowie na powyższe pytania i wiele innych, podając konkretne, nieznane wcześniej historie dotyczące pracy szpiegów i agentów.

Ten wykład będzie solidną dawką przystępnie podanych faktów na temat sekretów służb specjalnych, bo Tomek przez ostatnie lata miał okazję rozmawiać z, dosłownie, setkami osób, które w swoim życiu werbowały lub były werbowane. Dowiecie się na co uważać nie tylko podczas zagranicznych podróży, ale także podczas zwykłego klikania po internecie.

Zarejestruj się!

⏰ Start: 29 września (środa), godz. 20:00.
Wykład zajmie godzinę, a po nim nastąpi sesja pytań i odpowiedzi. Ostatnim razem Tomek odpowiadał na Wasze pytania przez aż półtorej godziny!

✅ Ponieważ wierzymy, że jakość niebezpiecznikowych webinarów broni się sama, to za udział w tym wykładzie ❤️ możesz zapłacić ile chcesz ❤️. Możesz też kupić bilet w standardowej cenie i pomóc nam godziwie zapłacić Tomkowi za jego pracę (dzięki!):

Ten termin Ci nie pasuje? Nie martw się! Spotkanie jest nagrywane. Zapisz się na webinar, a otrzymasz dostęp do nagrania, które będziesz mógł obejrzeć przez 3 dni od zakończenia spotkania.

Agenda

 1. Kim najczęśćiej interesują się obce wywiady?
 2. Jak werbują służby? Różne techniki i metody
 3. Problem “materiałów obciążających”
 4. Zmiana sposobu werbunku by zyskać przychylność
 5. Duuuuużo przykładów (nie)udanych werbunków
 6. Sesja Q&A — odpowiedzi na pytania uczestników spotkania

Jeśli lubisz szpiegowskie klimaty, to gwarantujemy że nie tylko dowiesz się cennych rzeczy, które nigdzie wcześniej nie były publikowane. Do zobaczenia!


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

9 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Ciekawy by był instruktaż pt. Jak dać się zwerbować, sprzedać i pozostać bezpiecznym ;)

  • A czy lepsze od zdrady nie bylo by nawet pospolite przestepstwo?
   Mniejsze ryzyko (tchorzostwo nie zwieksza bezpieczenstwa), mniejsze szkody, wyzszy zysk.

  • To akurat jest równie łatwe jak posiadanie 100% zabezpieczonego przed każdym atakiem każdego systemu (tj. systemu odpornego nawet na ataki NSA).

   Należało by to nazwać w praktyce NIEMOŻLIWYM.

 2. Służby werbują?
  Pracowników IT?
  Mających dostęp do danych?
  Z wysokim poziomem wiedzy?
  Chcących pogłębiać swoje umiejętności?

  No to takie szkolenie to idealna okazja dla służb do werbowania :-)

 3. Ej, tym razem nie można za darmo ;)

  • I bardzo dobrze. Ograniczy to liczbę osób, do tych, które są naprawdę zainteresowane tematem. Poza tym webinary Niebezpiecznika jak i książki Tomka to najwyższy poziom. Z przyjemnością zapłacę więcej niz sugerowana kwota.

  • @Waldy – Ej! psie ogrodnika! Czy jak jest więcej osób to wynika z tego jakiś problem? Dlaczego uważasz, że trzeba ograniczać liczbę słuchaczy? Czy taka forma – stream live – wymaga reglamentacji? Jeżeli ktoś “jest zainteresowany” to może i z góry zapłaci. Ja na przykład kupiłem kota w worku decydując się na wcześniejszy wykład Pana Tomasza. I… żałuję. Zawiodłem się, bo też być może za dużo sobie obiecywałem. Teraz zapłaciłem najmniejszą możliwą kwotę (zakładam że sporo tnie pośrednik płatności) i gdy tylko uznam, że webinar poszerzył moje horyzonty chętnie dopłacę. Jako przykład świetnego wykładu, wspartego finansowo bez zawahania, podam ten z pierwszej pomocy.

 4. #kez87

  …jak zhakujesz urządzenie które NIGDY nie było i NIE BĘDZIE podłączone do netu?!

 5. jedna uwaga,
  np. werbunek z powodów ideologicznych.

  Na przykład zwerbowali by mnie jacyś dzihadyści
  z misją wywalenia w kosmos pewnego budynku
  w którym zbierają się obłudnicy.

  Zasadniczo idea jest taka, że byłoby lepiej
  gdyby złodzieje (ukradli mi 50% emerytury),
  i znajomi królika (synekury, Amber Gold, PISpandemia)
  nie rządzili tym krajem/narodem.

  Mógłabym powiedzieć, że nazywam się Kuklińska
  i moje działanie jest na korzyść narodu, niczym
  mordowanie carskich policjantów na początku
  ubiegłego wieku w stolicy.

  Eliminacja okupanta w imię patriotyzmu.

  Jeśli moi wygrają, przepiszemy historię
  i zostanę bohaterką niczym holenderska rudowłosa.

  Jeśli moje stronnictwo przegra – będę zdrajczynią
  lub terrorystką.

  Więc jaka jest najlepsza narracja?

  Jestem bezwolną owcą? I daje się strzyc kiedy baca zechce? :D

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: