18:49
21/8/2013

Do niemieckiej prasy przeciekł raport policji, opisujący wydarzenia, które nocą, 25 lipca rozegrały się w samolocie niemieckiej kanclerz, Angeli Merkel. Na pokład dostał się 24 letni kulturysta tureckiego pochodzenia. Z narkotykami. I rozkręcił tam imprezę. Jednoosobową…

Włamanie do Airbusa

Airbus 319 stacjonował w wojskowej, pilnie strzeżonej części lotniska w Kolonii. Volkan T. dostał się do niego w zaskakująco łatwy sposób. Strażnikowi portu lotniczego powiedział, że …został zaproszony na imprezę weselną , która ma miejsce w wojskowej części lotniska (?!).

Samolot Angeli Merkel

Samolot Angeli Merkel

Po minięciu strażnika, przeskoczył przez ogrodzenie z drutem kolczastym i wszedł do samolotu Angeli Merkel. Z torbą pełną marihuany i tabletek ecstasy. Następnie rozebrał się, zalał pianą z gaśnic cały pokład i rozpoczął imprezę.

Volkan naciskał też różne przyciski w kokpicie, do którego drzwi, jak się okazało, pozostawiono otwarte. Kulturyście udało się m.in. uruchomić dmuchaną trapę służącą do ewakuacji. Inny przycisk koniec końców powiadomił wieżę, że coś jest nie tak. W międzyczasie Volkan zatańczył na skrzydle.

Mogło być gorzej…

Voltan spowodował straty szacowane na 100 000 EUR. Ale mogły one być większe, bo okazało się, że swobodny dostęp do kokpitu Airbusa umożliwiał wystartowanie zatankowanego 8 tonami paliwa samolotu… na szczęście czynność ta najwyraźniej przerosła umiejętności naćpanego 24 letniego kulturysty. Próbował uruchomić silniki, co prawda, ale nie dał rady.

Wstyd ochrony lotniska jest tym większy, że usunięcie Voltana z pokładu zajęło im 4 godziny… nawoływanie przez głośniki nic nie dało, natomiast psy poradziły sobie lepiej — jeden z nich ugryzł Volkana w nogę. Co ciekawe, czujniki reagujące na nacisk, rozmieszczone w podłożu wokół ogrodzenia nie zareagowały …bo wyłączono je na czas remontu.

Jak z bezpieczeństwem na innych lotniskach?

Amerykańskie pozostawiają wiele do życzenia — co świetnie pokazuje zeszłoroczny przykład rozbitka, któremu zespsuł się skuter wodny w okolicach lotniska JFK. Udało mu się przejść w odblaskowej kamizelce ratunkowej przez siatkę lotniska, przespacerować się pasem startowym do terminala …i dopiero wtedy go przyuważono.

Z francuskimi jest trochę lepiej


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

18 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. hack when u are ready

 2. Oj tam włamanie od razu, może Angela chciała się zabawić… ;)

 3. moze od strony wody nie bylo tabliczki na ogrodzeniu

 4. Takie rzeczy to tylko w Polsce. Oh… wait.

 5. Myślę że jak na kulturystę i tak poradził sobie nadspodziewanie dobrze

  • Kulturyści są ok. Przynajmniej mają jakieś hobby. A czasem zostają nawet gubernatorami.

 6. Trochę nielogicznie się ten Volkan zachował…

  • Live long and prosper.

   P.S. Merkelbus 319 OST: [youtube.com/watch?v=XJmE3tXJ-og].

 7. dmuchaną trapę F*CK google translator ???? nie jestem purysta jezykowym ale bije po oczach. ale news niczego sobie. mial chlopak fantazje.

 8. a co to ma wspolnego z bezpieczenstwem w sieci/internecie czy ogolnie z informatyka?

  • Nic, a musi? Przypominam, że Niebezpiecznik dotyczy (nie)bezpieczeństwa nie tylko komputerowego. Bezpieczeństwo fizyczne ma znaczenie, także w IT (pisaliśmy m.in. o wytrychach z tej tematyki, teraz o omijaniu ochrony na lotnisku).

 9. nie ma czegoś takiego jak “dmuchana trapa” jest dmuchany trap ewakuacyjny.
  zdarzeń są dziesiątki. chociażby kradzież diamentów na lotnisku Zaventem czy pomalowanie samolotu w Poznaniu/ Gdańsku, itd. itd.

 10. Słynne “Deutsche wirtschaft”

 11. Przecież każdy wie że kulturyści nie biorą narkotyków. Jedna wielka prowokacja mająca na celu ośmieszyć mniejszość muzułmańską w Niemczech. Swoją drogą dobre miał te dragi jak się tak dobrze w pojedynkę bawił.

 12. To tak dla porównania. Trzy lata temu (o ile dobrze pamiętam) ogrodzono i zaostrzono kontrolę na lotnisku Bemowo na którym znajduje się aeroklub do którego należę. Nim zbudowano ogrodzenie czasem do aeroklubu szliśmy sobie z kolegami na skróty przez płytę lotniska. No i po wybudowaniu ogrodzenia też tak chcieliśmy – nie wiem czy udało nam się 100 metrów przejść nim ochrona nas złapała ;-) Mimo, że mieliśmy przy sobie wszystkie “papiery” poświadczające, że jesteśmy członkami aeroklubu długo nie chcieli nas puścić. Gdy już wszystko się wyjaśniło ochrona lotniska chciała odwieść nas pod Aeroklub ale kierownik lotniska postanowił nas ukarać i zamiast darmowej podwózki przez ochronę kazał nam iść od wieży na piechotę przez… płytę lotniska ;-)

 13. Bo by zaraz powiedzieli, że te Niemce, to faszyści.

 14. […] “teatru bezpieczeństwa” (ang. Security Theather). Nie od dziś bowiem wiadomo, że służbę graniczną można omamić, procedury nadużyć, a skanery bezpieczeństwa po prostu oszukać (nawet skanery całego ciała […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: