13:15
18/6/2020

Jak zabezpieczyć swojego smartfona?

Masz smartfona z Androidem albo iPhona? Chciałbyś go zabezpieczyć? To Zobacz nagranie naszego webinara — dostępy można kupić tutaj. Wykłady są tak naprawdę dwa. Jeden dla posiadaczy iPhonów, drugi dla posiadaczy Androidów. Oba trwają dwie godziny i zawierają masę praktycznych porad dotyczących poprawnej konfiguracji smartfona, oraz pokazy ustawień i przegląd przydatnych dodatkowych aplikacji, które warto doinstalować, aby zwiększyć bezpieczeństwo pracy i prywatność korzystania ze smartfona. To wiedza, którą powinien posiadać każdy użytkownik smartfona.

Każdy z uczestników poza dostępem do nagrania dostaje też listę porad w PDF,, dzięki czemu będą można krok-po-kroku skonfigurować na swoich smartfonach to co trzeba i tak jak trzeba.

Kup dostęp!

Aby kupić dostęp do nagrania, przejdź do naszego sklepu i wybierz wariant wykładu dla iPhona lub Androida:

 • Aby zobaczyć wykład dotyczący zabezpieczania iPhona, kliknij tutaj
 • Aby zobaczyć wykład dotyczący zabezpieczania smartfona z Androidem, kliknij tutaj
Dostęp do nagrania masz na 30 dni.

Agenda

Dla obu webinarów agenda jest taka sama co do ogółu:

 • Zalety, wady i różnice między iPhonami a Androidami (porównanie)
 • Przegląd i opis/pokaz ustawień podnoszących bezpieczeństwo smartfona
 • Przegląd i opis/pokaz ustawień podnoszących prywatność smartfona
 • Przegląd aplikacji podnoszących bezpieczeństwo i prywatność pracy na smartfonie
 • Rady dotyczące zabezpieczenia komunikacji (głos, tekst, obraz)
 • Pozostałe działania “pozasmartfonowe” które podnoszą bezpieczeństwo pracy ze smartfonem
 • Sesja pytań i odpowiedzi na żywo

Wykład o zabezpieczaniu iPhona poprowadził Piotrek Konieczny, założyciel Niebezpiecznika, który z iPhonów korzysta od pierwszego modelu. A webinar o zabezpieczaniu Androida poprowadził Mateusz Biliński, w Niebezpieczniku odpowiedzialny za testy penetracyjne rozwiązań Androidowych i szkolenie “Bezpieczeństwo Aplikacji Mobilnych” dla programistów.

Jak zwykle, oba wykłady cechuje przystępny, zrozumiały dla każdego język, a więc nawet osoby nietechniczne mogą spokojnie je obejrzeć i na tym zyskać. Jeśli używasz smartfona nie tylko do dzwonienia i SMS-owania, dasz radę :-)

Daj znać znajomym!

Ponieważ dane na Twój temat są przechowywane na smartfonach Twoich znajomych i rodziny — daj im znać o tym wykładzie, niech też go zobaczą i się zabezpieczą. Odeślij ich pod ten link (https://sklep.niebezpiecznik.pl/s/smartfony), wtedy będą mogli wybrać swój system operacyjny.

A jak ich lubisz, to możesz im podsunąć kod szpiegofony10, który obniża cenę o 10 PLN!


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

50 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Jak wygląda kwestia bezpieczeństwa czytnika linii papilarnych (Android)? Są różne mniej lub bardziej skuteczne metody jego łamania o których słyszymy lecz moje pytanie odnosi się do przechowywanych w pamięci urządzenia danych/pliku z “obrazem” ustawionego przez nas odcisku. Czy te dane są bezpieczne i czy jest możliwość, że taki odcisk może wyciec do sieci i zostać skorelowany z moimi danymi osobowymi?

  • Poczekaj na Webinar z takimi pytaniami ;). Ale z tego co wiem od przynajmniej 2016 roku Google wymaga, aby czytniki linii papilarnych przechowywały wzorzec odcisku palca wyłącznie w wewnętrznej pamięci i nie dawały nikomu do niego dostępu.

  • To chyba jeżeli mówimy o Pixelach, bo tak naprawdę gógiel średnio może coś narzucić producentom słuchawek (Android jest open-source). Co nie zmienia faktu, że zarówno Qualcomm jak i Mediatek tak projektują swoje najnowsze SoC-e, że linia czytnika linii papilarnych współpracuje z TPM-em, a to ostatecznie TPM potwierdza tożsamość.

 2. Może takie głupie pytanie ale co to jest ten webinar i jak się do niego dostać? Jakie oprogramowanie trzeba mieć u siebie zainstalowane aby skorzystać? Czy wystarczy przeglądarka ?
  Pozdrawiam

  • Webinar: Prowadzący wygłasza prezentację przed kamerą, która streamuje dźwięk i obraz do internetu na platformę webinarową. Tak, żeby zobaczyć i zadać pytanie prowadzącemu wystarczy przeglądarka. Nawet w smartfonie :-)

 3. Przeczytałem Biliński i już mi się oczy zaświeciły, że będziecie mieć gościa specjalnego, mistrza polskiej muzyki elektronicznej, po czym doczytałem imię…

 4. Co z Was za marketingowcy, że szkolenie dla jabłkowych nie jest 3x droższe? :D

 5. Jakieś promo za kupienie jednocześnie 2 webinarów?

 6. btc CHCE ZAPŁACIĆ :)

 7. A co z poradnikiem o kontroli rodzicielskiej? Od czasu ankiet cisza…

 8. To już chyba czwarty Wasz webinar, na który się zapisuję! Puścicie mnie z torbami :D Przynajmniej kupując dostęp do Waszych nagrań, wiem, że warto zapłacić za tak dużą porcję przydatnej wiedzy. Fajnie, że w ogóle jest możliwość wzięcia udziału w szkoleniu online, bo nie mieszkam w żadnych z miast, które odwiedziliście ze szkoleniami stacjonarnymi. Już nie mogę się doczekać 25 czerwca.

  Pozdrowienia :)

 9. A gdybym nie mógł uczestniczyć w webinarze na żywo czy jest jakaś szansa odtworzyć go w późniejszym terminie?

  • Tak, link który otrzymasz jest ważny przez 24h. Jedyny minus, że trenera nie będzie i pytania na żywo już nie zadasz… Ale zawsze możesz nam je wysłać e-mailem :D

 10. Czy da się wziąć udział w webinarze “na komórce” (Android + Brave lub Chrome) czy potrzebny jest komputer?

 11. Pytanie techniczne. Będę w tym czasie zagranicą. Dostęp do WiFi może będzie, może nie. Czy pociągnę steaming po 3G? Ta “platforma” ma możliwość ręcznego wymuszenia jakości, dajmy na to 480p aby polski operator mnie nie przestał lubić?

 12. Przepraszam,

  ale ile w końcu kosztuje ten webinar? Na grafikach jest cena 59zł, a po kliknięciu pojawia się 69zł. Mam nadzieję, że to pomyłka…

  • To nie pomyłka. Cena biletu promocyjnego, zgodnie z opisem, rośnie codziennie o północy.

 13. Jak wpisać kilka kodów rabatowych jednocześnie żeby weszły? :)

  • Od tyłu, oddzielając średnikami

  • Dzięki, działa :)

 14. Wg mnie instalacja takich oprogramowań jest na tyle istotna, że należy ją zlecać fachowcom. Ja zawsze jak kupuję nowy sprzęt to oddaje go do enter-serwis, żeby mogli na nim zainstalować całe potrzebne oprogramowanie. Każdemu polecam takie podejście, bo zawsze jestem bezpieczna w internecie.

  • Kryptoreklama? “Oprogramowań”? Litości… ktoś tu chyba nie rozumie, w jaki sposób działają programy w androidzie :D

  • ja rowniez tak postepuje. mam sprawdzona firma, ktora zabezpiecza kazdy nowo zakupiony przeze mnie sprzet. laptop, lodowka, odkurzacz – podejma sie wszystkiego.
   polecam

 15. Czy dzieci będą mogły oglądać i słuchać webinar? tzn czy są jakieś ograniczenia wiekowe ?

  Zastanawiam się nad przestrogą, że smartfon to nie jest tylko zabawka ale i zagrożenie. Chyba każdy rodzic ma takie przeświadczenie, że stoi przed nowymi wyzwaniami odnośnie wprowadzania swoich dzieci w świat technologii i jej konsekwencjach. A mówię tu nie o kompasie moralnym, a o wiedzy “technicznej”

  Nasi rodzice nie byli przed taką sytuacją i nas nie przygotowali. Jak swoje dzieci uczyć od najmłodszych lat i przygotować by łapali dobre nawyki?

 16. 1. Czym zakleić przednią kamerę w telefonie i jakiego typu kleju użyć? Czy naklejki z gumy Donald zrobią robotę?
  2. Czy jeśli zakleje czujnik podczerwieni bezbarwną taśmą klejącą to nadal ktoś będzie wiedział czy mam w danej chwili telefon przyłożony do twarzy?
  3. Czy niezrootowany telefon jest odporny na wirusy i czy jest sens instalowania antywirusa? Czy antywirus chroni przed backdoorami?
  4. Jak działa mechanizm szyfrowania danych na telefonie? Czy można zaszyfrować jeden plik, przesłać na inny telefon i odczytać po podaniu hasła?
  5. Czy WiFi działa pod wodą?
  6. Jaką przegladarkę na Androida polecacie? Ja zauważyłem, że Firefox jest najlepiej wspierany na starych wersjach Androida 7? Czy jeśli korzystam z otwartej sieci Wi-Fi ale korzystam z VPN to jakie jest prawdopodobienstwo wejscia na fałszywą stronę? 8. Czy Opera Mini z trybem kompresji powinna być używana tylko do stron gdzie nie obawiamy się o własną prywatność? 9. Jak wyciągnąć baterię z AjFona?

  • Ad1. Guma do zucia wyschnie i odpadnie. Lepsza jest szara taśma. Zresztą szara taśma po prostu jest lepsza.
   Ad2. Tak, każdy kto na ciebie patrzy, będzie wiedział czy masz telefon przyłożony do twarzy, niezależnie od koloru taśmy.
   Ad3. Tak, ale tylko na niezrootowane wirusy.
   Ad4. Szyfrowanie na telefonie jest jednostronne. Da się zaszyfrować, ale nie da się odszyfrować. W ten sposób uzyskujemy maksymalną możliwą ochronę.
   Ad5. WiFi działa pod wodą, tylko wolniej, bo każdy pakiet musi być dodatkowo opakowany w specjalny pakiet WP (Water Proof).
   Ad6. Nie zaleca się korzystania z przeglądarek, są pełne błędów. Najlepiej samodzielnie interpretować HTML i JavaScript.
   Ad7. Około 6.3%
   Ad8. Opera Mini nadaje się tylko do malutkich stron.
   Ad9. Przy użyciu młotka i przecinaka.

 17. Ja mam tylko jedno pytanie – a właściwie wątpliwość – jak zabezpieczyć Androida 4.2, ale podejrzewam że na to pytanie dostanę jedynie odpowiedź że trzeba go wyrzucić do kosza…

  • Też używam takiego telefonu.
   Fakt, że sporo aplikacji już nie zainstaluję. Ale do szybkiego sprawdzenia czegoś w sieci, taki telefon jest super.

 18. Fajnie byłoby gdyby została poruszona tematyka bluetooth i zagrożeń z tym związanych.

 19. Możecie coś w końcu zrobić z płatnościami kartami z revolut ? Chciałem kupić już kilka razy dostępne do szkolenia ale revolut nie działa. A specjalnie dla was niestety nie będę zakładał konta w banku

  • Prześlij komunikat błędu jaki widzisz na sklep@niebezpiecznik.pl, przekażemy do Przelewy24.

  • A może kupiłeś nie tego revoluta :D tylko inne z reklamy u góry strony :D

  • Płaciłem Revolutem, działa. Może używasz kart jednorazowych? Z nimi często są problemy.

 20. Dlaczego webinar dla iPhonów nie jest droższy?

  • Bo nie do końca wyznajemy strategię Tima Cooka ;)

 21. Mam takie pytanie. Jak to jest ? Telefon któremu padła bateria, rozładowała się, na czystym Androidzie, za każdym razem z kilkoma odciskami palca do odblokowania telefonu, nie widać zapisanych odcisków w opcjach i chcąc dodać odcisk nawet tego samego palucha, skanuje do 10% prosi o inny palec chociaż kiedyś był używany do odblokowywania. Dobra mam jeszcze powiedzmy 6 wolnych, ale to jest bezsensu. Jak zresetować te paluchy, czy tak ma być? Rozumię że to zabezpieczenie po kradzieży kiedy bateria padnie i trzeba wpisać PIN ale jak się nie dopilnuje żeby bateria nie rozładowała się ( zdarza się że 4 razy w roku). Więc pytanie czy tak ma być i czy jest jakaś możliwość aby to zresetować te odciski?

 22. Webinar za nami, sporo można było się dowiedzieć w przystępny sposób, ale cos jest nie tak – chyba pdf obiecane nie dotarły do ludzi. Pozdrawiam z kolegą

  • Dajcie znać (z kolegą) gdyby do końca dnia nic do Was nie dotarło.

 23. Żeby zabezpieczyć smarka należy wyciągnąć baterię pod nadzorem odpowiednich służb wszystkich krajów tego świata i czekać na efekt

 24. Niestety, nadal nic nie dotarło.

  • Napisz pls bezpośrednio na sklep. Wczoraj ponowiliśmy wysyłkę, więc jeśli wciąż nie ma, to problem jest bardziej skomplikowany :)

 25. Niestety webinara dla Android chyba już nie można kupić – po otwarciu linku pokazuje się błąd “Błędny numer towaru”…

  • Wrzucamy jego nową wersję, pojawi się na dniach.

  • Coś wiadomo o Androidzie? Na dniach, a tu już 2 tygodnie przeleciały :)

 26. Co się stało z wersją o Androidzie? Wyświetla mi nieprawidłowy produkt i tylko iPhone jest dostępny do zakupu. Zdjęliście?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: