10:30
12/5/2011

Bardzo małym nakładem pracy i pieniędzy można sobie w domowym zaciszu zrobić noktowizor. Instrukcja wykonania tutaj.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

5 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Odkrycie na miarę Google…
    Na instructables.com są dużo lepsze przepisy, na dodatek nie pisane przez początkujących gimnazjalistów.

  2. ten: http://www.instructables.com/id/Floppy-Disk-IR-Camera-Hack/
    mi się bardziej podoba.

    • W ciemnosci tym zestawem raczej zdjec nie zrobisz.

  3. To nie jest noktowizor tylko podświetlacz na IR. Kamery z trybem nocnym działają na tej samej zasadzie i za pomocą takich diód można zwiększyć ich skuteczność. Noktowizor działa bez żadnych diód i na wiele większe odległości.

  4. Noktowizor posiada wzmacniacz optyczny który jest lampą próżniową, do tego zasilaną wysokim napięciem. Ma taką zaletę że nie wymaga oświetlacza IR, a co za tym idzie nie jest widoczny z innych noktowizorów. To coś nie ma wzmacniacza optycznego więc jest zwykłą latarką świecącą w podczerwieni. Taki bajer jest stosowany w kamerkach monitoringowych.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: