18:11
13/4/2010

Kamery IP w standardzie ONVIF

Poniższa wiadomość to informacja prasowa nadesłana do Niebezpiecznika poprzez formularz kontaktowy. Nie pojawia się ona na głównej stronie portalu ani w kanale RSS. Została opublikowana w dziale Prasownica, ponieważ jedną z misji Niebezpiecznika jest wspieranie polskich firm z branży IT Security poprzez publikowanie ich oferty handlowej. Redakcja Niebezpiecznika może, ale nie musi podzielać opinii znajdujących się w poniższym tekscie. Zachowano pisownię oryginału.

Firma eneo kontynuuję rozbudowę swojego portfolio produktów telewizji dozorowej IP. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie na rynek kamer megapiselowych serii NT, które cechują się bardzo dobrym współczynnikiem jakość/cena. W ofercie znaleźć można zarówno wersje kopułkowe jak i pudełkowe. W zależności od urządzenia,oferowane rozdzielczości to zakres od 704×576 przez 1280×720 a skończywszy na 1600×1200 pikseli. Wyposażone są w sensory CCD lub CMOS. Dostarczają obraz z maksymalną prędkością 25 kl./s.Dzięki filtrowi odcinającemu IR pracować mogą zarówno w dzień i w nocy.

Stosowane nazewnictwo opisuje w pewien sposób urządzenie i tak np. typ kamery (literka D – kopułka, C – pudełko), typ sensora (L –CCD, X – CMOS), rozdzielczość (M – wersje megapikselowe) oraz możliwości stosowania kart SD (seria 13). Oczywiście kolejne urządzenia będą kontynuowały tę samą logikę nazewniczą.

Bogata funkcjonalność

Kopułki NLD oraz NXD posiadają zintegrowane obiektywy typu DC zmiennoogniskowe 2.8 – 12 mm. Niektóre modele aby skompensować silne źródło światła w tle wykorzystują BLC. Natomiast w sytuacji gdy oświetlenie sceny nie jest równomierne z pomocą przychodzi silny algorytm WDR, który rozjaśnia ciemne obszary oraz zciemnia obszary prześwietlone. Wszystkie kamery wyposażone są także w detektor ruchu oraz cyfrową funkcję PTZ opartą na predefiniowanych obszarach zainteresowania (ROI – Region of Interest). Dostępne są wej/wyj audio. Niektóre modele posiadają slot na kartę SD, na które można nagrywać sekwencje wideo w sytuacjach alarmowych (30 sekundowe klipy).

Kopułki i pudełka

Kamery megapikselowe eneo to wybór pomiędzy kopułkami oraz wersjami pudełkowymi. W pierwszym przypadku Wyposażone są one w zintegrowany obiektyw oraz zewnętrzną aluminiową, szarą obudowę o IP66. Wersje pudełkowe do zastosowań na zewnątrz wymagają dodatkowych obudów. Posiadają gwinty typu CS do których można dobrać jeden z obiektywów z oferty eneo. Poza tym kamery pudełkowe posiadają interfejs RS-485.

Kompresja

Metody kompresji stosowane w tych nowych urządzeniach to H.264, MPEG-4 i MJPEG. Mogą być wysyłane dwa strumienie wideo jednocześnie w dwóch różnych formatach (H.264/MJPEG).

Standardy i protokoły (ONVIF, PoE)

Kamery te wspierają wiele protokołów sieciowych (IPv4, SMTP, DDNS, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DSCP, UPnP, RTSP, RTP, TCP, UDP, NTP). Warto tu wspomnieć że firma Videor, która jest członkiem ONVIF – forum ds. standaryzacji komunikacji sieciowej urządzeń CCTV, które założone zostało przez Sony, Axis oraz Boscha – duży nacisk kładzie na zintegrowanie produktów eneo z tym standardem. Obecna stosowana w kamerach eneo wersja ONVIF to 1.01. Dodatkowo aby ułatwić montaż kamery eneo IP, mogą być one zasilane przez sieć PoE. Przewidziano także możliwość wykorzystania zasilaczy 12VDC i 24VAC.

Bezpieczeństwo

Kamery megapikselowe eneo pozwalają na zalogowanie się jednoczesne 10 osób. Wspierają bezpieczny kodowany standard połączenia sieciowego HTTPS. Takie połączenie nawiązywane może być przez przeglądarkę lub dostępne oprogramowanie, które pozwala nie tylko na podgląd obrazu ale również zdalną konfigurację ustawień.

Oprogramowanie

Wraz z kamerą eneo IP otrzymuje się oprogramowanie NT-Manager, które jest darmowe. Stosować je można w projektach do 16 kamer. Soft ten umożliwia podgląd wideo, definiowanie warunków rejestracji (np. przez kalendarz, w sytuacji alarmowej, w przypadku detekcji ruchu itd.). Soft ten wspiera sygnał audio. Oczywiście dostęp do niego przez sieć zabezpieczony jest systemem haseł.

Główne paramtery

• 1/3″ Sony Super HAD CCD
• Przesuwany filtr odcinający IR (ICR)
• 3DNR Bardzo wydajny algorytm redukcji szumów
• Strefy prywatności /odbicie lustrzane / detekcja ruchu
• Zgodność z ONVIF
• Potrójny kodek: H.264 / MPEG-4 / MJPEG
• Zintegrowany webserwer: 10Base-T/100Base-TX
• Kodowanie SSL przez HTTPS
• Rozdzielczości: 704×576, 1280×720, 1600×1200 pikseli
• Definiowanie do 3 wycinków ROI
• 16-Kanałowe darmowe oprogramowanie NT
• Kopułki ze zintegrowanym obiektywem DC: F1,4/2,8-12mm
• Kopułki w obudowach wandaloodpornych
• Dwukierunkowe audio
• Slot do kart pamięci SD
• 10 użytkowników jednocześnie

Więcej o produktach

http://www.videor.com/default/32/2/0/0/ip-dome-cameras.html
http://www.videor.com/default/31/2/0/0/ip-cameras.html


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

2 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. Hm, chyba nie rozumiem, co oznacza “główna strona portalu”…

    Przy okazji: jak sortowane są wiadomości na głównej stronie? Niestety niezupełnie chronologicznie — czy możecie rozważyć zmianę tego?

  2. @m: pardon, mieliśmy buga w skrypcie, teraz będzie OK ;-) Segregowanie na głównej jest chronologiczne — tylko wiadomości z danego dnia są ustawiane w kolejności największej “popularności”.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: