13:11
15/9/2015

Tak wynika z listy na stronie PKW. Czy to sojusz? Czy może hackerska sztuczka kandydatów PO? Ani jedno, ani drugie. Na stronie PKW identyfikatorem w URL można swobodnie manipulować, a to on odpowiada za podstawienie listy kandydatów (do wyświetlenia) pod dany komitet. Nauczka: nie używajcie identyfikatorów globalnych. Czyżby programiści kalkulatora wyborczego wzięli się za webaplikacje? :-)

Screen Shot 2015-09-15 at 13.08.09

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Świetny tytuł gratuluję

  • dokladnie, gratki za odmiane akronimu gdzie wyrazem nadrzednym jest koalicja

 2. Taki szkolny błąd ciężko sobie nawet wyobrazić… ciekawym czy przetarg na wykonanie witryny opierał się na więcej niż 1 wskaźniku? ;)

  • I czy wskaźnikiem tym była chociaż cena…

  • Wskaźnikiem była pewnie wysokość łapówki.

 3. Tacy z Was programiści jak ze mnie spec od bezpieczeństwa. Nie używajcie identyfikatorów globalnych. A jakich niby mieli użyć? Rzecz w braku korelacji pomiędzy dwoma parametrami i odpowiedniego sprawdzenia a nie w sposobie przekazywania parametrów.

  • dokładnie tak. co nie zmienia faktu, że błąd zabawny.

 4. Stan na 22:08
  Korwin nie ma kandydatów do sejmu xD

 5. Po pierwsze nie gadaj głupot. Po drugie przetarg bardzo opłacał sie programistom, którzy go wyg (k)ra(d)li. Pytanie jest następujące: kto wygrał przetarg po znajomości i czy są to Ci sami studenci drugiego roku informatyki podrzędnej uczelni, jak chociazby Ci, co zrobili kalkukator wyborczy (agatka i spółka).

 6. Czyżby Agnieszka znowu dała… POPiS?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: