20:53
24/11/2011

Karta płatnicza od Facebooka (bug bounty)

Szymon Gruszecki podesłał nam wzór karty debetowej, jaką Facebook może przesłać w ramach nagrody osobom, które zidentyfikowały i odpowiedzialnie zgłosiły do Facebooka błędy bezpieczeństwa w serwisie internetowym.

WhiteHat debit card

whitehat_debit_card

WhiteHat Debit Card

Wszelkie informacje na temat programów bug bounty, pozwalających na legalne “zarobienie” na znalezionych przez siebie błędach bezpieczeństwa opisujemy pod tagiem bug bounty.

Z kolei plusy podejścia typu bug bounty stosowanego przez firmy świetnie opisuje ta prezentacja autorstwa jednego z inżynierów Google’a.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

22 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Za każdym razem jak jest coś o BUG BOUNTY to Szymon Gruszewski to postuje.
  Znaczy to że można połączyć życie, kasę, i przyjemność. :D

 2. Nie do końca … student… to mu się nudzi ;]

 3. Ha! Znam numer twojej karty kredytowej! Już widzę te nagłówki “Z Niebezpiecznika wyciekły numery kart kredytowych”

  • Idąc za ciosem to ja jestem ciekawy rewersu:P

  • To załatw odbicie z drugiej strony tła z CVV i adres to sie podzielimy po polowie ;)

  • Od kiedy to na kartach kredytowych napisane jest “DEBIT”? ;)

  • a gdzie jest napisane, ze to karta kredytowa? ;)
   – platnicza.

 4. A gdzie można spotkać tych “iżynierów Google’a”? ;-)

  • W Googlach

 5. Aleście mnie wystraszyli, już myślałem że facebook uruchamia swoja sieć banków i lada chwila wystartuje z – dajmy na to – systemem operacyjnym, liniami lotniczymi tudzież własną siecią komórkową. Tfu, tfu, tfu, żeby nie zapeszyć!

  • Właśnie FB rozpoczął bankowość od wydawania kart, ciekawe kiedy zacznie otwierać oddziały i wprowadzi do oferty inne produkty finansowe! :)

  • Teraz można sobie chichotać, ale kto wie, czy za 10 lat, *zamiast* składania podpisu przy pobraniu wypłaty w kasie nie trzeba będzie kliknąć: “lubię to!”

 6. A do jakiego konta jest ta karta wydana?

  • Facebookowego ;p

  • … i jest zasilona fejsbukowymi kredytami.

  • Ciesz się, że nie eurogąbkami.

 7. Wysłałem im info o bugu – po jakim czasie powinien być jakiś oddzew? Info wysłałem 3 tyg temu.

  • Przykro mi nie odpisują gimnazjalistom.

 8. albo SIMleonami…

 9. Przejrzałem googlową prezentację i jedna myśl chodzi mi po głowie – czy jest jakaś dziedzina IT w której nie ma śladu DEK-a? :-)

 10. Piszą o karcie i niebezpieczniku
  http://feedproxy.google.com/~r/KrebsOnSecurity/~3/0sqYFkWoyrs/

 11. […] Glenn Steven Mangham uzyskał dostęp serwisu Facebook przez zhackowane konto jednego z pracowników Facebooka. Facebook wydał 200 000 dolarów na “obsługę incydentu”. Glenn została skazany na 8 miesięcy więzienia. A mógł zgłosić błąd do bug bounty.… […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: