14:03
4/2/2010

Kierunkowskaz #2

Kierunkowskaz to cykl postów wskazujący ciekawe sprawy, które niestety są za krótkie, żeby poświęcić im osobny wpis. Kierunkowskaz miga dwa razy w tygodniu; w niedzielę i środę.

 • Tragiczny błąd w QuickTime (dla Windows i Mac) link
 • ABW przejmuje kontrole nad NASK: link
 • Tylko 27% firm szyfruje dane link
 • Czego dowiedzą się o tobie z nowego dowodu osobistego? link
 • Cert prezntuje wskazówki dot. bezpiecznej konfiguracji Red Hata: link
 • Oprogramowanie cenzorskie w Chinach oskarżone o plagiat: link
 • Nowa wersja XORSearch, czyli wyszukiwanie stringów w binariach: link
 • Takie rzeczy przemycił przez kontrolę na lotnisku link
 • O cyberwojnie pomiędzy Chinami i USA: link

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

7 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. ABW przejmuje kontrole nad NASK
  to jest za krótkie? chyba sobie kpicie, jedna z ważniejszych informacji ostatnich miesięcy przez wszystkich dziwnie przemilczana z niewiadomych powodów…
  Skończyły się wam pampersy ze strachu? :-)

 2. No przynajmniej po trzy zdania moglibyście napisać. ;)
  I zgadzam się z artym — jak można było nie napisać o przejęciu NASK przez ABW? :o

 3. Czasem zamiast silić się na wymuszony komentarz lepiej podlinkować tekst innej osoby, nie? Robimy to i będziemy, nawet jeśli nie zgadzamy się z autorem tekstu w niektórych kwestiach. Do tego m.in. służy Kierunkowskaz. Tu wpadają materiały, które zamierzaliśmy opisać, ale albo zabrakło czasu albo nikt nie miał pomysłu co dodać/jak skomentować tekst źródłowy.

  Z przykrością muszę stwierdzić, że brakuje nam rąk do pracy — jeśli, któryś z Was jest chętny opisać sprawę, z przyjemnością opublikujemy Wasze teksty.

 4. a ja niestety muszę stwierdzić że link do artykułu ze sprawą przejęcia przez ABW NASKu nie działa. Więc jednak warto było samemu napisać trzy zdania nie patrząc na innych. A tak teraz nie można dojść do wiadomości.

 5. @Jurgi: Nie ma potrzeby się silić na jakieś dodatkowe opisy.Forma szybkich linków jest wystarczająca.

  Wielkie dzięki za link do artykułu “Tylko 27% firm szyfruje dane”. Widać jak wiele jest jeszcze do zrobienia. Statystyki dotyczące rynku polskiego z pewnością wyglądają dużo gorzej.

 6. oj Piotr :) w ten sposób po paru sekundach już czytałem :) mi tylko chodziło oto że trzeba w tym momencie kombinować żeby poczytać. Prościej było by napisać parę zdań tutaj, dyskusja jakaś by się sensowna wywiązała, a tak faktycznie, sprawa przechodzi trochę bez echa, jakby nie było, dość znacząca.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: