12:01
18/2/2015

Ataków na bitcoinowe giełdy nie ma końca. Dziś chińska giełda Kipcoin przyznała, że została okradziona na 3000 BTC. Z ich śledztwa wynika, że atakujący włamał się na serwery giełdy już w maju 2014 i wtedy ściągnął plik portfela. Dopiero w grudniu zaczął jednak powoli wytransferowywać z niego środki. Nie jest jasne, dlaczego giełda na to nie zareagowała ani nie zabezpieczyła przez tyle miesięcy swoich zasobów.

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

6 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Czy istnieje w ogóle jakaś bezpieczna giełda BTC?

  • Niestety, większość giełd BTC tworzona jest w ciągu wieczora przez osoby które coś tam potrafią zrobić w Ruby czy PHP, albo zlecają wykonanie serwisu studencikom. Są też giełdy podchodzące do spraw poważnie, ale za te szybko zabierają się organizacje w stylu NSA.

   Z wartych polecenia – BTC-E i Bitstamp – i myśleć.. Po co trzymać fundusze na giełdzie, gdy można je tam przelać tylko na czas wymiany, a później szybko wrzucić na portfel czy konto? Ludzie sami się pakują w kłopoty trzymając fundusze w giełdach i kantorach, a później afera jak z kredytem we frankach.

  • https://www.bitstock.com/en/
   Nie trzeba w ogole wysylac bitcoiny na gielde

 2. Jak się z jednej strony kieruje giełdą BTC, a z drugiej kradnie z tej giełdy kasę, to później wychodzi, że “giełda nie zareagowała ani nie zabezpieczyła przez tyle miesięcy swoich (jakich swoich?) zasobów”.

 3. Dopoki nie powstanie zdecentralizowany system gieldowy – to tak bedzie.

  • Przecież to właśnie jest zdecentralizowany system. I zgodnie z duchem BTC, nie jest nadzorowany przez żadne pazerne (tfu) państwo. Więc w czym problem? W tym, że jeden frajer z drugim dał się okraść komuś cwańszemu od siebie? Wszak to jest ta libertyńska wolność!

   Nie mam nic przeciwko bitcoinowi, ale denerwują mnie ludzie, którzy cwaniakują że ‘teraz to oni pokażą systemowi’, a jak dostaną pierwszego szturchańca to lecą, żeby im ten ‘system’ pomógł. Wolność to także konsekwencje tej wolności.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: