17:16
7/3/2023

W weekend, w ramach CyberAlertów informowaliśmy o ataku, który miał na celu wyłudzenie danych od użytkowników Allegro. Właśnie ruszyła kolejna kampania, która ma na celu kradzież pieniędzy od użytkowników Allegro, ale tym razem oszuści podszywają się pod Allegro Lokalnie. Oto jak wyglądają treści wiadomości:

Cześć ,
Twoje Zawiadomienie o zawieszeniu !
Nie mogliśmy zatwierdzić Twojego konta Allegro, ponieważ wystąpił błąd w Twoich danych rozliczeniowych. W związku z tym tymczasowo zawiesiliśmy Twoje konto na Allegro.
Wystarczy, że w dwóch krokach zaktualizujesz swoje dane bilingowe. Proszę kliknąć na poniższy przycisk i zaktualizować je w ciągu 12 godzin. W przeciwnym razie będziemy zmuszeni zawiesić Twoje konto na stałe.
AKTUALIZACJA
Jesteśmy tutaj, aby pomóc, jeśli tego potrzebujesz. Odwiedź Centrum Pomocy, aby uzyskać więcej informacji lub skontaktuj się z nami.
Strony transakcji (to nie są adresy dostawy ani odbioru)

Wykryliśmy nietypową aktywność na tym koncie i dla Twojego bezpieczeńst wa tymczasowo blokujemy dostęp.
Aby odzyskać dostęp do tego konta, postępuj zgodnie z poniższymi intrukcjami. Klikając poniższy link, potwierdzisz, że jesteś prawnym właściciele
Przywróć swoje konto Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, Twoje konto zostanie automatycznie zawieszone. Dziękuję Ci!
Zespół Allegro

Po kliknięciu, ofiary są przenoszone na fałszywą stronę, która wyłudza ich dane logowania oraz dane karty płatniczej

https://pl020ao-029al.podajalle[.]co.pl/

Tym razem nie wysłaliśmy CyberAlertu w tej sprawie :-)

Ze względu na podobieństwo do poprzedniego ataku i czas jaki od niego upłynął podjęliśmy decyzję, że tym razem CyberAlertu nie wyślemy. Zamieszczamy jednak informację w formie artykułu, aby ślad po kampanii pozostał.

Chociaż alertu tym razem nie będzie, to — jak zwykle — zachęcamy Was do instalacji naszej bezpłatne aplikacji, dzięki której otrzymacie ostrzeżenia przed istotnymi atakami. Aplikacja nie wymaga podawania żadnych danych a jedyne co robi, to wysyła ostrzeżenia. I — na co dowodem jest ten artykuł — tylko wtedy, kiedy warto takie ostrzeżenie wysłać :-)

Nie masz jeszcze naszej aplikacji?
Możesz ją pobrać klikając na ten link.

Dziękujemy wszystkim, którzy przesłali nam informacje o tym ataku. To dzięki Wam możemy ostrzegać innych ❤️ Widzisz coś niepokojącego? Daj nam znać na redakcja@niebezpiecznik.pl


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

Rozpocznij dyskusję, bądź pierwszy... ;-)

Dodaj komentarz

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: