10:19
16/2/2015

Od wczoraj przesyłacie nam treść fałszywego e-maila, jaki masowo rozsyłany jest do Polaków. Tym razem wabikiem jest fałszywe “zajęcie komornicze”. Przestępca liczy na to, że ofiara będzie chciała dowiedzieć się o co chodzi i otworzy zalinkowany w treści maila załącznik, który jest zainfekowany. Atak ma na celu chyba najbardziej naiwnych internautów, bo scamer nie zadał sobie nawet trudu z maskowaniem rozszerzenia fałszywego skanu — jest nim pdf.exe.

Od: Komornik Sądowy
Data: 15 lutego 2015 12:54:44
Temat: Komornicze zajęcie egzekucyjne konta bankowego

Warszawa, dnia 15-02-2015

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy Mokotów
Zuzanna Tomczyk
Kancelaria komornicza w Warszawie
01-865 Warszawa Broniewskiego 33
e-mail: zuzanna.tomczyk@onet.pl
KM 5043/11

ZAJĘCIE
komornicze zajęcie egzekucyjne konta bankowego

I. Na wniosek wierzyciela:
WEB CORPORATION POLSKA SP. Z O.O.
01-466 Warszawa, ul. Powstańców Śląskich 124/122

którego reprezentuje pełnomocnik: Makowski Wąsik Kancelaria Radców Prawnych Sp.j. r.pr. Agnieszka Wąsik
00-876 Warszawa, Ogrodowa 158

i na podstawie tytułu wykonawczego:
Nakaz zapłaty w post. upominawczym SR dla m.st. Warszawy w Warszawie XIV Wydział Gospodarczy z dnia 10-11-2014r, sygn. Akt XIV GNc 8342/14 zaopatrzony w klauzulę wykonalności z dnia 24-11-2014r. na mocy przepisów art.881 i dalszych kpc została wszczęta egzekucja zajęcia konta bankowego przeciwko dłużnikowi.
celem zaspokojenia należności:

należność główna 2 576zł
odsetki do 14-12-2014r. 358,73zł
koszty procesu 348,94zł
koszty zastępstwa w egzekucji 1 250zł
wydatki gotówkowe 75zł

Fotokopia wyroku Sądu w Warszawie wraz z uzasadnieniem do pobrania: hxxp://komornikmstwarszawa.c0.pl/KM5043_11pdf.exe

Komornik posiada dostęp do Centralnej Bazy Ksiąg Wieczystych, Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPIK), OGNIVO oraz do elektronicznego systemu sądowego (e-sąd), który umożliwia egzekucję na podstawie zamieszczonych w systemie tytułów wykonawczych.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

17 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Szybko usunięto podejrzaną zawartość z sieci. Nie zdążyłem przeanalizować jaką podatność wykorzystywali ;).
  Trochę słabo, że nie ukryli rozszerzenia pliku w łączu, gdyż nawet sam Windows od lat tak robi i ludzie już nie wiedzą, że plik wykonywalny może mieć i ma najczęściej rozszerzenie EXE.

  • Chcesz to prześlę Ci takiego którego przedwczoraj jeszcze virustotal nie wykrywał
   W mailu była treść:
   “Witam, zalaczam fakture o ktorej wczesniej rozmawialsmy plik zabezpieczam haslem. Haslo do pliku to – faktura.Pozdrawiam Lidia Poplawska glowna ksiegowa. ”

   Załącznik zahasłowany – wchodzimy na wyższy poziom wtajemniczenia. Tylko dla ciekawskich. Do niebezpiecznika nie dosłałem bo im google odrzuciło załącznik pewnie dlatego że rar jest od razu podejrzany ;)
   W środku doc.scr ;) Ktoś miał dobry humor – kiedy to ostatnio wysyłali pliki pif i scr? 10 lat temu? ;)
   O jest lepiej 8/25
   https://www.virustotal.com/pl/file/d617f416d2b0d0c2666ad8c427b549d496e6a743aefad12da82f072df1d8f069/analysis/1424104693/

  • 26/58 teraz wszystkie przeanalizowały ale i tak kiepsko 3 dni od pierwszego zgłoszenia

  • Widziałem. A mnie i tak zastanawia, czemu można ot tak sobie odpalić plik .scr pod Windowsem. Taka funkcja powinna wyświetlać 5 ostrzeżeń a’la Vista, a potem i tak się wywalać, mówiąc “jeśli chcesz użyć tego PROGRAMU jako wygaszacza ekranu, ustaw go sobie w Panelu Sterowania”.

 2. Ale amatorszczyzna :D

 3. EXE to skrót od EXEkutor czyli ten, kto prowadzi postępowanie egzekucyjne! :)

 4. To juz troche wczesniej bylo wysylane, na moja firmowa dostalem to chyba 2 tygodnie temu (tez web corporation).

 5. “Makowski Wąsik Kancelaria Radców Prawnych Sp.j. r.pr. Agnieszka Wąsik”

  bez sensu, przecież każdy przedszkolak wie ze kancelarie można w PL prowadzić tylko w formie spółki partnerskiej – scamer liczy na naiwność :)

  • Nie trzeba, ale głupotą jest nie prowadzić jej w tej formie.

  • kancelarię można prowadzić w formie spółki cywilnej, jawnej, komandytowej, partnerskiej, komandytowo-akcyjnej.

 6. “nie zadał sobie nawet trudu z maskowaniem rozszerzenia”

  Spoko loko. Defaultowo skonfigurowany Windows zrobi to za nich ;)

 7. Proponuję składać zawiadomienia do organów ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa ja tak zrobię z informacji jakie posiadam Sąd na Mokotowie zamierza powiadomić organa ścigania itp.

 8. Kilka zaprzyjaźnionych firm zgłosiło się do mnie z tym tematem, zauważyłem że najczęściej tego typu wiadomości przychodzą na firmowe adresy e-mail z nazwą firmy po małpce – chociaż nie wiem czy to jest trafna uwaga. W przypadku z jakim ja się spotkałem nie było załącznika tylko adres do zainfekowanej strony – oczywiście jak to zauważył autor posta nawet nie chciał ukryć prawdziwej nazwy strony pod jakimś normalnym tekstem, no ale nawet to dobrze. W moim rankingu tego typu wiadomość cieszy się dość dużym powodzeniem zaraz po “Zabronionym regulaminem” :) JA proponuje cały czas nagłaśniać tego typu oszustwa…

  • Dostałem mimo, że nie mam w loginie nazwy instytucji
   ks

 9. No to widzę, że nie tylko my to dostaliśmy :-)

 10. na firmowym mailu prawie się dałam naciagnąć na tą zahasłowaną fakturę- teraz wpisałam tylko imie i nazwisko rzekomej pani komorniki i pierwsze w wyszukiwarce niebezpiecznik <3 super że jesteście

 11. Odswiezam temat, bo ciagle rozsylaja:

  jak podsumowala znajoma:
  jaki normalny komornik zaczyna od “dzien dobry” i konczy “pozdrawiam”? :D

  ———————————
  Od: Komornik Sądowy
  Data: 15 lipca 2015 20:10
  Temat: Wiadomość od komornika Marty Jutrzenki

  Dzień dobry.

  Z uwagi na brak reakcji z państwa strony na wysyłane przez nas listy przesyłam informację pocztą elektroniczną.

  W związku z upływem terminem do uregulowania należności oraz niezłożenie wyjaśnień w trybie art. 801 kpc Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie informuje, iż na obecnym etapie postepowania może zostać wydane zarządzenie na postawie art. 814 kpc mające na celu:

  – zajęcie ruchomości.

  – przeszukanie mieszkania i schowków dłużnika.

  Zajęte ruchomości zostaną, w razie potrzeby odebrane dłużnikowi i oddane pod dozór osoby trzeciej, a następnie sprzedane w drodze licytacji publicznej. Koszt wszystkich czynności obciążają dłużnika.

  Uprzedza się dłużnika, że w przypadku uniemożliwienia dokonania czynności, między innymi poprzez zamknięcie drzwi wejściowych, Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie Marty Jutrzenki, działając na podstawie przepisu art. 814 kpc, może zarządzić otworzenie mieszkania oraz innych pomieszczeń i schowków dłużnika z udziałem organów również podczas nieobecności dłużnika.

  Wyrok Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie do pobrania: http://komornicy-waw.y0.pl/wyrok_sadowy184372532pdf.exe

  Pozdrawiam.

  Komornik Marta Jutrzenka

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: