17:27
9/9/2013

Już w przyszłym miesiącu odbędzie się kolejna edycja konferencji SECURE, jednej z ciekawszych naszym zdaniem na polskim rynku. Jeśli jeszcze nie macie wejściówki, mamy dla Was dobrą informację — jeden z Was zgarnie ją za darmo, a dla reszty mamy kod rabatowy.

Co, gdzie, kiedy?

Secure 2013

Secure 2013

Konferencja SECURE 2013 jest organizowana przez NASK i CERT Polska. Odbędzie się w dniach 9-10 października w Warszawie (w Centrum Nauki Kopernik). Z agendą zapoznać można się tutaj — ale oprócz prelekcji, w przededniu konferencji odbędą się warsztaty.

Na konferencję zarejestrować można się tutaj. Jeśli podczas rejestracji podacie kod niebezpiecznik8proc to …zgadnijcie co się stanie ;)

Wygraj darmową wejściówkę

Aby wygrać darmową wejściówkę należy do końca godziny 23:59 najbliższej Niedzieli przesłać nam link do nagranego przez Was screencastu, w którym prezentujecie wybrany przez Was program związany z bezpieczeństwem IT (np. nmapa ;). W poniedziałek ogłosimy zwycięzcę — autora filmiku, który urzekł nas najbardziej.

  Zasady:

  1. Film musi przedstawiać cele i funkcje narzędzia (niekoniecznie oprogramowania) związanego z testowaniem bezpieczeństwa sieci/aplikacji/ludzi. Długość filmu nie może przekraczać 5 minut.
  2. Film powinien zostać wgrany na serwis YouTube/Vimeo, a link do filmu powinien zostać wysłany na adres konkurs w domenie niebezpiecznik.pl. Wszelkie dodatkowe (własnego autorstwa!) opisy w formie artykułów lub prezentacji w PDF można także “zalinkować” w opisie filmów — będą za to bonusowe punkty.
  3. W opisie filmu na YouTube/Vimeo powinien znaleźć się link do tego postu.
  4. Autor filmu musi się zgodzić na udostępnienie filmu na licencji CC-BY (co pozwoli nam na zaprezentowanie wybranych nagrań/urywków w artykule, w którym ogłosimy zwycięzce)
  5. Zachęcamy do mówienia. Filmy, w których autor będzie komunikował się z widzem wyłącznie poprzez pisanie komunikatów w notatniku/vimie/itp. zostaną zdyskwalifikowane. “Dymki” z opisem/podpowiedziami/wskazówkami odnośnie tego co dzieje się w danej chwili na ekranie są jak najbardziej OK.

Będziemy oceniali kreatywność, merytoryczność oraz jasność przekazu i walory edukacyjne. Film nie musi pokazywać tylko i wyłącznie waszego pulpitu — można popuścić wodze fantazji ;)

Aktualizacja
A zwycięzcą konkursu zostaje…

Gratulujemy!


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

20 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Pędzę nagrywać :)

 2. Nie dla mnie taka konkurencja ;-) -powodzenia wszystkim startującym.

 3. Kurna, fajny pomysł :)

 4. A dodatkowe punkty w rekrutacji na trenera w firmie Niebezpiecznik? :)

 5. Ciekawe czy zaimplementowana jest analogia: niebezpiecznik15proc ;p

 6. nie mam mikrofonu :(

  • Co kogo obchodzi że nie masz mikrofonu? Taka informacja miałaby jakieś większy sens jeżeli byłbyś znaną osobą o ugruntowanej pozycji odnośnie bezpieczeństwa z wieloletnim doświadczeniem i umieściłbyś taką lub podobną informację na swojej oficjalnej stronie/blogu etc. Idąc Twoją drogą rozumowania to może niech inni czytelnicy napiszą co jedli na śniadanie, jaką mają pogodę za oknem lub też czy mają biegunkę a jeżeli tak to co może być tego przyczyną…
   Użytkowniku tmp, ogarnij się.

  • Ciekawe kogo to obchodzi co go obchodzi, a co nie.

   Nawet ten pierwszy @tmp nie oczekiwał chyba odpowiedzi, ale z jego komentarza można chociaż wyciągnąć jakiś fakt – otóż, @tmp nie ma mikrofonu, co można uznać za prawdę, gdyż nie ma on korzyści z kłamstwa i raczej wie co posiada, a czego nie.

   Natomiast wypowiedź /tmp @/tmp jest już z góry skompromitowana, ponieważ zadaje mu pytanie w liczbie mnogiej, na które nie można odpowiedzieć. Dalej, ocenia pozycję społeczną @tmp,
   -nie jest znaną osobą,
   -nie ma ugruntowanej pozycji odnośnie “bezpieczeństwa z wieloletnim doświadczeniem”
   -nie wiem czy zarzuca mu to co napisałem wyżej, czy może brak wieloletniego doświadczenia to osobny zarzut (przecinki).

   Co więcej: sens wypowiedzi uzależnia od pozycji (teraz jest głupi i nikogo nie obchodzi, ale jakby był sławny to nic by mu nie zarzucił i jeszcze by propsował prawdopodobnie komentarzem równie bezsensownym, i oderwanym od tematu)

   Następne zdanie to próba odgadnięcia toku myślenia, na podstawie jednego zdania.
   Użytkownik /tmp “idzie drogą rozumowania” poprzednika i pisze farmazony w stylu, który otwarcie potępia – jest więc hipokrytą, a jego metoda na zwracanie uwagi to coś jakby “Ku*wa nie przeklinać!”

   Poza tym, że ocenia @tmp, bez podstaw i faktów. To jeszcze przyrównuje innych do swoich opinii (zadając pytanie w l.mn. tworzy wrażenie przedstawiciela jakiejś grupy).

   No i przedstawia jakiś sposób wartościowania informacji, zdaniem oznajmującym, bez określenia podmiotu – czyli znów myśli, że wypowiada się za każdego.

   Tak sobie ja myślę, pomijając już sens całej rozmowy.

  • Użytkowniku /tmp, bez spiny.

  • pana /tmp chyba obchodzi skoro pisze tak długą odpowiedź

 7. Ja tam uważam, że najłatwiej zaprzyjaźnić się z celem ataku, pozwierzać się (zmyślać), upić i podpytać, wymusić sytuacją wpisanie hasła na swoim sprzęcie, poznać firmowe procedury etc. :P

  Dziś na przykład bez podejrzeń zwiedzałem zaplecze stacji benzynowej, kuchnie w pizzerii i mechanizm ustawiający kręgle. Wszyscy szczęśliwi, a mogłem sobie zostawić backdoora: otwarte okno, czy odcisk klucza.. Schować się i czekać do zamknięcia, hasła do komutterów (windows, aplikacja sprzedażowa, kasa fiskalna).
  Ale chyba nie zdążę w 5min tego nagrać :v
  Pozdro

 8. Musiało być dużo zgłoszeń nadal wyniki są ustalane.

  • Dużo to pojecie względne.
   Ale można pokusić się o samodzielne policzenie potencjalnych zgłoszeń: wyszukiwanie na Youtube i Vimeo frazy “niebezpiecznik” i odfiltowanie po “last week” daje wynik – sztuk cztery.

   Napisane było do której niedzieli należy wysyłać zgłoszenia ale poniedziałek z wynikami to właściwie nie wiadomo który. ;-)
   Pozdro

  • Spokojnie, spokojnie, wyniki będą jutro :-)

 9. Kiedy mozna sie spodziewac wynikow? :)

 10. Jutro to dzisiaj czy jutro ? :)

 11. No i kto został? Tajemnica? ;]

 12. ci powiem tyle, że niestety nie ja :-/
  ewentualnie looknij sobie na aktualizację posta (znaczy się scroll up)
  chyba zaproponuję aby nastepnym razem jakieś głosowanko vel ankietkę ws. wyboru najjedwabistszego artykułu zrobić…

 13. MrT twój film jest dostępny ?

 14. Był dostępny ale jak słaby jest to skasowałem żeby nie zaśmiecać.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: