10:29
25/6/2011

Konstrukcja broni z zabawek

Oto jak Libijscy rebelianci zamieniają zabawki w roboty do zabijania:

No cóż, potrzeba matką wynalazku… To naprawdę niesamowite, co ludzie potrafią zbudować praktycznie “z niczego”, kiedy znajdą się w trudnej sytuacji. Ciekawe do czego byliby zdolni nasi studenci kierunków technicznych?


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

24 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. To kiedy zaczynamy u nas w Polsce takie budować i idziemy obalić rząd za te ceny benzyny, jak ona potanieje to wszystko potanieje xD AAA i jeszcze legalizacje marihuany !! xD

  • Jeszcze trochę poczekaj… sami się rozpadną…

  • To trzeba szybko działać, bo jeszcze trochę i nie będzie nas stać żeby do nich pojechać…

  • Spoko, spoko. My też zaczniemy przerabiać. Np. podpałkę do grilla na olej napędowy ;)

  • Na wschodniej polsce to rozpałke do grilla destylują i puźniej sprzedają na metach jako spirytus do picia i ludzie to piją niestety :/

 2. Panowie, oni sa niezalezni od zadnych unii i innyc psycho praw… najpierw musicie tam pojechac… potem mozecie sie bawic.

 3. Ciekawe do czego byliby zdolni nasi studenci kierunków technicznych? brzmi jak ironia, ale coz. ktos i tak musi to sponsorowac, te cuda, amunicja sama sie nie kupi itd itp…. filmik ciekawy , komentarz taki sobie…….

 4. W Polsce mamy Adam Słodowego, w stanach MacGyver’a to i tam się jakiś musiał znaleźć : D

 5. No ładnie. Improwizowana broń to ciekawy temat. W muzeum powstania są jakieś odpowiednie rekwizyty?

  • Idź i sam się przekonaj (chyba że w wawie nie mieszkasz)

  • Z jakiej zabawki tu jakąś broń stworzono? Bo ja tu widzę tylko bronie poinstalowane na różnych urządzeniach.

  • Bogu dzięki nie mieszkam w stolycy:P Ale do muzeum muszę się wybrać:) Takie domowej roboty granaty czy pistolety automatyczne to jest coś.

 6. “Ciekawe do czego byliby zdolni nasi studenci kierunków technicznych? ”

  Do zrobienie bimbru z każdego dostępnego surowca ;)

 7. To w dalszym ciągu zabawki a nie broń. Zauważcie, że broń jako jaka jest już gotowa, oni do tego dorabiają kółka i siodełka. Choć karabin maszynowy wyzwalany hamulcem rowerowym wygląda zacnie :-)

  Zdolność bojowa też taka sobie. Niby karabin na kółkach, ale w dalszym ciągu człowiek za tym musi biegać i podawać amunicję. Oczywiście jak jest potrzeba to człowiek dokonuje ekwilibrystyki żeby stworzyć coś co strzela, ale samopały pewnie robią niezłe spustoszenie również wśród ich załóg.

 8. Halo halo ktoś tu łamie licencje… wszystkie te rozwiązania są opatentowane!!!!

 9. Teraz czekamy na działający pistolet z klocków LEGO.

 10. Bronią się przed amerykanami?

 11. Znajomi studenci chemii robią nazwijmy to eliksiry zapomnienia lub euforii, ale jakąś bombę też by potrafili sklecić.
  Tak to jest jak przez semestr muszą zrobić ileś doświadczeń z listy, a jak zrobią wcześniej to i tak muszą chodzić na laborki.

  BTW
  Bardzo się cieszę, że Niebezpiecznik nazywa ich rebeliantami a nie jak w telewizji powstańcami, ale skoro telewizja to codzienne wbijanie miliona gwoździ w milion desek to czego ja się spodziewam.

  • Czy mógłbyś rozwinąć temat?

  • ZZZ możesz wytłumaczyć co masz na myśli? Nawet sprawdziłem w słowniku różnicę między rebeliantem i powstańcem. Powstanie w Libii jest zbrojne, a w takim przypadku nie ma żadnej różnicy w definicji tych terminów.

   Precz z NATO! Ręce precz od ropy i złota!

  • @Pablito
   Wyszło na to, że to ja stałem się deską i powtarzam głupoty.
   Faktycznie masz rację, że nie ma różnicy.

   @koptok
   Jeżeli pytasz o eliksiry zapomnienia, to są one w różnych stanach skupienia i produkuje się je na laborkach jak już zrobi się wszystkie zadane zadania.
   Żeby nie wyjść znowu na deskę dodam, że z nimi nie studiuję więc nie wiem czy na pewno są producentami, ale wiem na pewno, że 4 osoby z chemii dystrybuują, a eliksiry od jednego cieszą się większą renomą na akademikach niż od innych.

  • @Pablito
   Dodam, że ja opierałem się na definicjach poznanych w podstawówce:
   Powstaniec: Przeciwko okupantowi, musi być wojna i napaść na kraj.
   Rebeliant: Przeciwko tyranowi, rządowi, sprawa wewnętrzna.
   Teraz zobaczyłem, że faktycznie definicje są inne więc to ja głupoty wypisywałem a nie tv mówiła.

 12. Ya 2011.06.25 12:57

  “Ciekawe do czego byliby zdolni nasi studenci kierunków technicznych? ”
  Do zrobienie bimbru z każdego dostępnego surowca ;)

  Całą taka wydajna aparatura z pełną automatyką (czyli klawisz on/off) kosztuje około 3 tys.
  Wiem, sam projektowałem podobne na lokalnie dostępnym sprzęcie.

 13. Zapamiętajcie te twarze. Za 2 lata to oni będą odpowiedzialni za bomby w Europie, będa się mścić za to że dali się wkręcić i obalili swojego tyrana /o ile nim był/ na rzecz tyranii zgniłego kapitalizmu, za to że Francja zabrała im 35% zasobów ropy i drugie tyle USA . CNN szykuj się bo oto twarze al-kaidy czy jakkolwiek ich nazwiecie.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: