21:12
5/1/2012

Kolejne spotkanie OWASP w Krakowie odbędzie się 18 stycznia 2012 o godz. 18.00 w Krakowskim Parku Technologicznym (Al. Jana Pawła II 41 L), w sali konferencyjnej na III piętrze.

Agenda
18.00 – 19.00 Ziemia niczyja – podatności we frameworkach i bibliotekach J2EE. – Sławomir Jasek, SecuRing
Abstrakt: Podatności obecne w aplikacjach mogą wynikać z błędów popełnionych przez programistów, ale także ze słabości istniejących w zastosowanych frameworkach i bibliotekach. Z mojego doświadczenia wynika, że ten drugi aspekt jest często pomijany przy projektowaniu bezpieczeństwa aplikacji a także w trakcie utrzymania aplikacji. Uaktualniane jest oprogramowanie serwerowe ale nie biblioteki wchodzące w skład aplikacji. Prezentacja ma na celu naświetlenie tego problemu przez pokazanie przykładów ciekawych, a jednocześnie łatwych do przeoczenia podatności, występujących w popularnych bibliotekach/frameworkach J2EE takich jak Struts, Spring MVC.
19.00 – 19.15 Przerwa / networking
19.15 – 19.25 Obrona aplikacji webowej ASP.Net przed atakami XSS – Mateusz Olejarka, VSoft
Abstrakt: Prezentacja ma celu zarysować dość szeroką tematykę zwiazaną z XSS’em. Na początku pojawi się kilka pojęć i faktów dotyczących XSS, w głównej części omówimy sobie możliwości jakie mamy, aby zabezpieczyć naszą aplikację, m.in: mechanizm Request Validation, HttpUtility, AntiXSS.
19.25 – 20.00 Popularne błędy w aplikacjach Ruby on Rails – Paweł Krawczyk
Abstrakt: Ruby on Rails uchodzi za framework ułatwiający pisanie bezpiecznych aplikacji – i takim jest w istocie. Nie znaczy to jednak, że samo RoR w magiczny sposób naprawi dziury wynikające z braku dbałości o bezpieczeństwo. W prezentacji pokażę typowe błędy popełniane przez programistów RoR oraz narzędzia, które umożliwiają wyłapanie większości z nich w półautomatyczny sposób.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

Rozpocznij dyskusję, bądź pierwszy... ;-)

Dodaj komentarz

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: