9:35
21/4/2017

* Kto klika w reklamy McDonalds?

Jeden z czytelników zwrócił nam uwagę, że McDonalds przekierowuje swoich fanów z Facebooka na reklamowe landing-pages za pomocą skracanych linków. Jak to bywa w przypadku wielu urlshortenerów, dają one dostęp do statystyk. Ten używany przez McDonalds też. Dzięki temu widzimy nie tylko ile osób i kiedy (i skąd) kliknęło w reklamę, ale także z jakich adresów IP i urządzeń korzystają “fani” McDonalds.

Ciekawe, czy po wejściu nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych, za takie działania, McDonalds kwalifikowałby się do nałożenia nań 20 milionowej kary?

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

12 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. A teraz tylko czekać na pozwy za udostępnianie plików.
  Firma / kancelaraia wie że z takiego ip w tym momencie łączona się z internetem.
  Co się wtedy działo to już prokuratora nie interesuje.

 2. A jakie to są nowe przepisy ? Co one mówią? Jakieś źródło można prosić ? :)

  • Serio można żyć w nieświadomości? xD

   http://ec.europa.eu/justice/data-protection/reform/index_en.htm

   Tym razem stawka jest spora bo maksymalne kary za złamanie GDPR zostały ustalone na dziesiątki milionów euro (czy nawet więcej). Czas do wdrożenia nowych wymogów w swojej firmie: maj 2018r.

  • Dam podpowiedź do wpisania sobie w wyszukiwarke: GDPR

 3. Prosze nie podawac falszywych informacji. Na chwile obecna status prawny jest tak (cytat ze strony giodo):

  “Niemniej adres IP będzie uznawany za dane osobowe jedynie wówczas, gdy podmiot przetwarzający adres IP ma jednocześnie dostęp do danych łączących adres IP z innymi danymi identyfikującymi osobę. Do czasu, gdy podmiot nie uzyska pewności, że sam nie jest w stanie łączyć adresu IP z innymi danymi identyfikującymi osobę, powinien zabezpieczać adres IP tak jakby był on daną osobową.”

  Obecny stan prawny nie traktuje danych zalaczonych przez Panstwa jako dane osobowe poniewaz skracacz linkow nie posiada informajci kto jest wlascicielem ip.

 4. Ach i jeszcze jedno… Kto w tym przypadku jest podmiotem przetwarzającym dane osobowe? Bo wydaje mi się, że bit.do. NIe rozumiem dlaczego zatem w artykule jest mowa o karze dla MCD.

  • A umwa powierzenai danych jest?

 5. Gdybyście chcieli taki skracacz co nic nie mierzy, to polecam http://linki.dtl.pl

 6. Akurat w tym przypadku nie widzę tu najmniejszego problemu, to prosta materializacja teorii Darwina. No bo kto klika w reklamy McDonalds? Rozumiem, że można tam jechać, jak wszystko inne w okolicy jest zamknięte a w lodówce tylko echo – ale żeby klikać reklamy?

 7. A ja chciałbym spytać czy jest możliwość uzyskania takich informacji np dla https://tinyurl.com ? Ze względu na to że sam korzystam z tego i nie chciałbym by spotkała mnie podobna rzecz.

  • Tak

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: