10:03
12/4/2010

T-shirty tak wytrzymałe, że mogą zatrzymać pocisk i pełnić funkcję kamizelek kuloodpornych są już w zasięgu naszej ręki. Włókna koszulki zostały wzmocnione… borem — trzecim co do twardości pierwiastkiem chemicznym, wykorzystywanym między innymi w procesie budowy czołgów.

Kuloodporny T-Shirt

Kuloodporna koszulka - il. poglądowa. (fot. ecouterre.com)

Zaprezentowany już 2 lata temu podobny T-shirt kosztuje 12 000 dolarów i jeśli wierzyć plotkom producenta, jest noszony przez prezydentów kilku krajów.

Twarde, lekkie, elastyczne

Kuloodporne koszulki w przeciwieństwie do prawdziwych kamizelek kuloodpornych są lekkie i elastyczne. Twardnieją dopiero pod naciskiem. Ich właściwości są podobne do płynu nienewtonowskiego:

I co, bylibyście chętni poczuć się przez chwilę jak Superman, przywdziać takiego t-shirta i przyjąć serię z AK-47 na klatę? ;-)


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

18 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Po przyjęciu na klatę serii z ak47, nawet, jeśli kulę nie przebiłyby kamizelki miałbyś połamane żebra i najprawdopodobniej krwotok wewnętrzny. Powodzenia.

 2. Pomysł ciekawy, ale z tym przyjęciem serii z kałasza na klatę może być średnio, ze względu na siłę obalającą tych pocisków. Nawet jeśli takowej koszulki nie przebiją to pozostawią po sobie dosyć bolesne siniaki, a kto wie czy nawet nie połamane żebra.

 3. Mnie się wydaje, że po przyjęciu serii z kałasza na klatę, kamizelka będzie raczej pełniła funkcję pojemnika na zwłoki — tzn. bardzo wydajnie powstrzyma wnętrzności przed rozbryzganiem się po okolicy :>

 4. O czym tu w ogóle mowa, taka kamizelka nie ma szans wytrzymać nawet jednego wystrzału z AK-47. Do tego trzeba wyspecjalizowanej(co się wiąże z tym że jest ciężka i gruba) kamizelki z odpowiednim wkładem.

 5. Eeee tam ;) Przecież wiadomo, że koszulka ma też systemy aktywnej obrony, które zestrzelą promieniami GammaX lecące pociski z AK-47 zanim dotrą one do powierzchni koszulki. Wersja deLUX będzie miała także system zaginania czasoprzestrzeni, który w sytuacji przepuszczenia pocisku przez system obrony aktywnej zwinie przestrzeń przed pociskiem a rozwinie za dzięki czemu pocisk pojawi się po przeciwnej stronie koszulki kontynuując swój lot już za celem. W wersji premiumLUX w koszulce będzie zamontowany dodatkowy aktywny system ofensywnej obrony, który polegać będzie na ostrzelaniu strzelającego promieniami DeadAlfaY-RAY3. W przyszłości pojawi się też kompatybilna z koszulką czapka maskująca typu Niewidka mark II ;P

 6. Zapomniałeś o rozszerzonej wersji corporate posiadającej system UAC, dzięki czemu tylko Ty będziesz mógł ją nosić i nikt jej z Ciebie nie zdejmie ( producent się chwali, że nawet po Twoim trupie )

 7. Dragon skin wystarcza ;) http://www.youtube.com/watch?v=aYaSRIbPWkM

 8. “Włókna koszulki zostały wzmocnione… borem”
  jeszcze zalezy jak odporny jest ten oficer BORu

 9. Oni tam piszą o Uzi i pistoletach 9mm. Kałasz ma prawie 2x większą prędkość wylotową pocisku niż Uzi. Przy strzale z daleka albo rykoszecie to może mieć pewien sens zwłaszcza jak jest tak mało uciążliwe w noszeniu.

 10. @kravietz: w ostateczności można założyć dwie :>

 11. i tak jak z RPG-7 dostaniesz na klatę, nic nie zostanie

 12. Jak już zauważył Piotr K. taka koszulka raczej nie zastąpi kamizelki kuloodpornej, a co najwyżej worek…
  Chyba, że koszulka twardnieje przy kontakcie z pociskiem ‘instant’ i na całej powierzchni, tworząc ‘zbroję’ – wtedy to miało by sens… kind of…. ;)

  Generalnie ciekawostka i tyle.

 13. Niedawno o takowych koszulkach czytałem, ale teoretycznie:
  http://kopalniawiedzy.pl/forum/index.php/topic,15030.msg61233.html#msg61233
  Jak ta technika idzie do przodu, normalnie zadyszki dostaję…

 14. Teraz taka koszulka już nikomu nie pomoże, bo wszyscy grali w anrila, csa czy kłejka więc wyspecjalizowali się w hedszutach.

 15. Zapomniałbym jeszcze, że gęsta zawiesina ziemniaczana działa identycznie jak ten nieniutonowski płyn.

 16. zzz1986@o2.pl – w tym filmiku, co dwóch panów biegało ‘po’ basenie, właśnie to było użyte ;)

 17. Nawet jeśli poradzi sobie z przyjęciem i rozłożeniem energii z pocisku AK to i tak polegnie w kontakcie ze zwykłym bagnetem.

 18. A czy są jakieś wygodne/przewiewne koszulki chroniące przed paralizatorem?

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: