22:08
1/1/2018

Jeden z klientów Gearbest opisuje jak odnalazł swoje dane (imię, nazwisko, adres i e-mail oraz hasło) na Pastebin. Loginy i hasła z różnych serwisów można regularnie odnaleźć na Pastebin i zazwyczaj pochodzą one z infekcji użytkowników złośliwym oprogramowaniem, ale w tej sprawie pojawiają się także sugestie, że problem może być związany z błędem w mobilnej aplikacji Gearbest.

Na wszelki wypadek, zmieńcie hasło do Gearbest i upewnijcie się, że w żadnym innym miejscu nie korzystacie/korzystaliście z tego samego hasła.

Dziękujemy Alexowi za informację

Przeczytaj także:

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje pieniądze, dane i tożsamość przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy 3,5 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i prostych do wdrożenia porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo.

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze. Prowadzimy go przystępnym językiem, przeplatając demonstracjami ataków na żywo -- dlatego zabierz ze sobą swoich rodziców! W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. jeśli dobrze rozumiem wyciek dotyczy tylko korzystających z mobilnej apki?
    jest możliwość aby wykradli numer karty debetowej?

  2. Nie korzystali nawet z HTTPS przy płatności kartą. Ciekawe co ma zrobić osoba która jest nie skorzystała z PayPal a jej dane karty mogły zostać odkryte?

    • Polecam specjaną kartę do płatności internetowych, która dziala na zasadzie pre-paida. Doładowujesz przed zakupami na stronie banku, a po zakupach możesz rozładować. Resztę mogą rozkradać.

  3. Dlatego na jakiekolwiek zakupy przez neta trzeba mieć 2 kartę na którą przelewamy pieniądze tylko wtedy gdy coś kupujemy i nie straszne nam są żadne wycieki.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: