22:08
1/1/2018

Jeden z klientów Gearbest opisuje jak odnalazł swoje dane (imię, nazwisko, adres i e-mail oraz hasło) na Pastebin. Loginy i hasła z różnych serwisów można regularnie odnaleźć na Pastebin i zazwyczaj pochodzą one z infekcji użytkowników złośliwym oprogramowaniem, ale w tej sprawie pojawiają się także sugestie, że problem może być związany z błędem w mobilnej aplikacji Gearbest.

Na wszelki wypadek, zmieńcie hasło do Gearbest i upewnijcie się, że w żadnym innym miejscu nie korzystacie/korzystaliście z tego samego hasła.

Dziękujemy Alexowi za informację

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

4 komentarzy

Dodaj komentarz
  1. jeśli dobrze rozumiem wyciek dotyczy tylko korzystających z mobilnej apki?
    jest możliwość aby wykradli numer karty debetowej?

  2. Nie korzystali nawet z HTTPS przy płatności kartą. Ciekawe co ma zrobić osoba która jest nie skorzystała z PayPal a jej dane karty mogły zostać odkryte?

    • Polecam specjaną kartę do płatności internetowych, która dziala na zasadzie pre-paida. Doładowujesz przed zakupami na stronie banku, a po zakupach możesz rozładować. Resztę mogą rozkradać.

  3. Dlatego na jakiekolwiek zakupy przez neta trzeba mieć 2 kartę na którą przelewamy pieniądze tylko wtedy gdy coś kupujemy i nie straszne nam są żadne wycieki.

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: