10:24
10/2/2010

Łamacz haseł do iPhone’a

Firma Elcomsoft udostępniła program służący do “odzyskiwania” haseł z zaszyfrowanych backupów, które iPhone zostawia na dysku twardym komputera poprzez synchronizację z iTunes.

Odzyskiwanie hasła do iPhone’a

Złamanie hasła iPhone’a pozwoli na swobodny dostęp do takich danych jak:

 • Historia i cache przeglądarki Safari
 • Archiwa SMS-ów
 • Zdjęcia
 • Książka kontaktowa
 • Lista połączeń odebranych i wydzwonionych
 • Lista zainstalowanych aplikacji
 • Zdarzenia wpisane w kalendarz

Jak narazie dostępna jest jedynie wersja beta iPhonowego łamacza haseł, która wspiera jedynie atak słownikowy. W wersji finalnej znajdzie się mechanizm umożliwiający permutację słownika oraz wsparcie dla wielu procesorów i kart graficznych ATI i NVidia przez odpowiednio Stream SDK i CUDA. To powinno znacząco przyśpieszyć proces “odzyskiwania” hasła do iPhone’a.

Według producenta, EPPB potrafi łamać hasła do iPhone’a 2G, 3G i 3GS oraz iPoda Touch. Cena programu jeszcze nie jest znana. Program działa bez konieczności odpalania iTunes.


Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

2 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. A co jest tak innowacyjnego w aplikacji w ataku słownikowym? Czy było tam jakieś zabezpieczenie, które uniemożliwiało taką możliwość i oni ją obeszli?

  Pozdrawiam
  Radom

 2. mam kupic sobie iphona 4 ale jest kradziony i ma kody niewiem jak go odblokowac cz mi pomorzesz go odblokowac czy wogule sie da .

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: