12:44
21/1/2020

* LastPass przestał działać

Część użytkowników straciło dostęp do swoich haseł przechowywanych w managerze haseł LastPass. Winny był błąd, który firma usunęła po kilku dniach. Z managerów haseł warto korzystać. Warto jednak rozważyć takie managery haseł i takie ich konfiguracje, dzięki którym zawsze możemy skorzystać z naszych haseł lokalnie, bez dostępu do internetu (serwera producenta).

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

17 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. Lastpass to już chyba dłużej nie działa jak należy – np. zgłasza losowo co jakiś czas prośbę o pozwolenie na zbieranie urli, dajemy accept a on i tak o to zawraca głowę po jakimś czasie.

 2. Bitwarden – open source, działa offline, aczkolwiek płatny w różnych wyższych opcjach (teams, on-premise).
  Passbolt – open source, darmowy nawet w opcji dla grup (teams) i we własnej instalacji (on-premise), aczkolwiek dużo uboższy od Bitwardena.

  • Polecam Bitwarden. Można bez problemu postawić swój serwer i trzymać wszystko u siebie.

 3. Świetna chmura, świetna. Przecież 100 serwerów nie może się mylić ;)

 4. Ciekaw jestem, co myślicie o Keepassie i przechowywaniu jego bazy chronionej hasłem i kluczem w chmurze (Gdrive, Onedrive, etc.).

  • Sam tak korzystam – KeePass + plik bazy na Dropboxie. Plik leży lokalnie na dysku a tylko synchronizuje się przez net. Imo warto pamiętać o okresowych backupach ;P

 5. Nie lepiej KeePass – baza w pliku lokalnym, a synchronizować sobie tylko plik z bazą na kilku urządzeniach dla bezpieczeństwa?

 6. czy ktoś naprawdę nieironicznie przetrzymuje hasła w chmurze? a komu to potrzebne?

  • A ktoś jeszcze zadaje pytania o to, czemu ludzie mają rezygnować z wygodnych rozwiązań?

  • w jaki sposób to jest wygodniejsze niż KeePass???

 7. Ale przecież lastpass działa offline

 8. Keepass od wielu lat, jeszcze nigdy nie zawiódł.

 9. Najlepszy sposób na synchronizowanie Keepass’a “bez chmury” ? Pendrive na którym trzymamy i modyfikujemy bazę, a po modyfikacji każdorazowo ręcznie wrzucamy aktualną wersję na urządzenia.

  • Aplikacje Syncthing polecam.

 10. Alternatywa ogarniająca Yubikey na PC, iPhone, MacBook i Android? Wszystko musi ogarniać :)

 11. Keepass i synchronizacja sftp / ftp!

 12. […] (przypis red.) Niestety, polski Niebezpiecznik chyba nie poleca już więcej LastPass. zobacz tu . […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: