10:00
3/9/2012

* Łatajcie Photoshopa

Adobe wydało poprawkę, która usuwa możliwość zdalnego przejęcia kontroli nad komputerem poprzez otworzenie odpowiednio spreparowanego pliku PSD.

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

10 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. dlatego zamknięte oprogramowanie to zło

  • Raczej Adobe to zło:P Zamiennik Readera, który puchł niemiłosiernie od tych wszystkich dziur i łat, sobie znalazłem. Z Photoshopem będzie gorzej.

  • No tak, wszystko powinno być za darmo i być otwarte. Jakbyś był właścicielem Adobe to byś inaczej kwiczał :)

  • zamiast Photoshopa jest otwarty GIMP, co do formatu PDF – zwykłe pliki tekstowe są lepsze, mają mniejszy rozmiar i można je odczytywać choćby i na 8 bitowych mikrokontrolerach.

  • gesri – porownywanie gimpa do photoshopa to jak porownywanie licealisty do technika siedzacego w zawodzie od 10 lat. gimp jest fajny jak chcesz zrobic cos standardowego i nie przecze ze w wiekszosci przypadkow swietnie sie sprawdzi, ale do profesjonalnych rozwiazan jest zbyt toporny. Oczywiscie bez problemu znajdzie sie ktos ktoudowadni ze da sie zrobic to samo co w ps… tylko jakim kosztem? A w pracy koszt ma duze znaczenie… To samo tyczy sie formatu pdf… zrob mi plik tekstowy ktory bedize mial wstawione komentarze, podkreslone fragmenty tekstu, tabelki, wykresy itp itd… I do tego mozliwy do otwarcia na kazdym systemie. Zgodze sie tutaj tylko z tym ze Acrobat jest porazajaco ciezki i zasobozerny i sa ciekawsze odpowiedniki oprogramowania, ale sam format jest niezastapiony w komunikacji miedzy ludzmi, ktorych nei znasz i nie masz pojecia jaki system i oprogramowanie maja zainstalowane. Latwo ferowac wyroki, jezeli sie nie stawia w meisjcu tworcy lub kogos kto zawodowo korzysta z tego typu oprogramowania do naprawdze dziwnych i nietypowych rozwiazan… [DYGRESJA] Swoja droga przypomnial mi sie kurs Photoszopa dolaczany do jednej z popularnych w polsce gazet…. Pytanie brzmi po co on komu? Zwyklego kowalskiego nie stac na takie oprorgamowanie. Zawodowiec raczej nie portzebuje takiego kursu. Wiec jaki jest tego cel? Lepszy bylby kurs gimpa wlasnie :P

  • “zwykłe pliki tekstowe są lepsze, mają mniejszy rozmiar i można je odczytywać choćby i na 8 bitowych mikrokontrolerach.”

   Tekst napisany przy pomocy długopisu można odczytać dowolną parą oczu…

  • Gimp? Niestety to nie jest takie proste. Jest mnóstwo funkcji istotnych w zastosowaniach profesjonalnych, których Gimp po prostu nie ma. Ot chociażby przestrzenie kolorów. W Gimpie nie zrobisz grafiki w CMYKu, a w pewnych zastosowaniach jest to potrzebne (np. gdy chce się zastosować tę właściwość druku, że czarny powstały z mieszania CMY nie wygląda tak samo jak czarny wydrukowany czarną farbą).

 2. Warto dodać że chodzi tylko o wersję CS6. Zarówno wersje CS5.1 (sprzedawane w pakiecie CS5.5), CS5 jak i wcześniejsze nie są zagrożone.

 3. To wstaw do nich schemat działania cepa.

  • Można kombinować z grafiką ASCII ;-))

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: