23:11
9/7/2014

I tableta i inne urządzenia elektroniczne. Bo możesz zostać poproszony o ich włączenie na kontroli bezpieczeństwa – a jeśli się nie włączą, to nie będziesz mógł ich zabrać na pokład. To samo dotyczy lotów do Wielkiej Brytanii — tu jednak, kiedy komórka się nie włączy, zagraniczne media twierdzą, że będzie można ją zostawić u obsługi naziemnej do czasu powrotu…

Ten wpis pochodzi z naszego linkbloga *ptr, dlatego nie widać go na głównej.
*ptr możesz czytać przez RSS albo przez sidebar po prawej stronie serwisu.

Dowiedz się, jak zabezpieczyć swoje dane i pieniądze przed cyberprzestępcami. Wpadnij na nasz kultowy ~3 godzinny wykład pt. "Jak nie dać się zhackować?" i poznaj kilkadziesiąt praktycznych i przede wszystkim prostych do zastosowania porad, które skutecznie podniosą Twoje bezpieczeństwo i pomogą ochronić przed atakami Twoich najbliższych. Uczestnicy tego wykładu oceniają go na: 9,34/10!

Na ten wykład powinien przyjść każdy, kto korzysta z internetu na smartfonie lub komputerze, prywatnie albo służbowo. Wykład prowadzimy prostym językiem, wiec zrozumie go każdy, także osoby spoza branży IT. Dlatego na wykład możesz spokojnie przyjść ze swoimi rodzicami lub mniej technicznymih znajomych. W najbliższych tygodniach będziemy w poniższych miastach:

Zobacz pełen opis wykładu klikając tutaj lub kup bilet na wykład klikając tu.

12 komentarzy

Dodaj komentarz
 1. To najlepiej latać z jakimś power bankiem ;-).

 2. Jaki jest sens takich działań na lotniskach?

  • Twoje urządzenie nie włącza się, bo jest przygotowane do detonacji bomby i masz zapasowe źródło energii. Gdyby się włączyła przy kontroli – boom! Takie jest myślenie służb bezpieczeństwa.

  • Ale przecież, żeby zdetonować bombę, trzeba włączyć program Emacs (znany program terrorystyczny; dostępny w undergroundowych repozytoriach typu Linusk GNU/OS, czy jakoś tak) i wcisnąć Meta-A Ctrl-B. Samo zbootowanie laptopa nic nie zrobi.

   Btw. http://www.youtube.com/watch?v=pVRv_TNwRaY

  • @CluelessKiwi, ale najpierw trzeba wyjść z systemu Linusk i wejść do języka programowania C++, żeby wpisać odwrotnie binarnego stringa. Nie znasz się, to się nie wypowiadaj, bo tylko się kompromitujesz.

  • Skoro się nie włącza – to jest niesprawne. Na przykład zamiast “bebechów” ma detonator zegarowy a zamiast baterii materiał wybuchowy.

   Nota bene ponoć jakiś czarodziej z al-kaidy eksperymentuje z ładunkami wszczepianymi pod skórę i inicjowanymi “insulopodobnymi” zastrzykami.

   a emacs – bez telneta jest bezpieczny ;D

  • @Krzysiek:
   Ja zawsze wychodzę wejściem – i robię return -666 z maina do BIOSu jako zasłonę dymną.

 3. Baterie mają po kilka ogniw, co by się stało gdyby kilka z nich zdemontować i podmienić na “coś innego” (wyglądającego podobnie na rentgenie). Laptop wystartuje, tyle że wytrzyma parę minut?;)

  Inna sprawa – włączasz komputer/komórkę na lotnisku = dajesz szansę niezauważonego/bezprzewodowego wgrania czegoś na swój komputer (podatność w module Wifi, firmware…)

  • Nie pamiętam gdzie, ale gdzieś już o czymś takim słyszałem. Zabrali komuś na granicy laptopa (mógł to wcale nie być lot, tylko np. przejazd) i oddali z backdoorem.

  • @CluelessKiwi – na granicach chińskiej i izraelskiej… ;]
   Choć i Białoruś bym obstawiał… ;)

 4. 1. Średni elektronik poradzi sobie ogniwami i elektroniką w oryginalnej baterii tak żeby zajmowały 10% miejsca i dały radę na 40 sekund
  2. Bateria całkowicie wybebeszona a zamiast napędu optycznego druga bateria, tak mieli w korpo z Lenovo T520, już widziałem te bystre oczy na lotniskach w Belgii i Frankfurcie – niczym w memach – “co ja pacze” z zezem rozbierznym

 5. […] Ta sztuczka nie uda się jednak, jeśli telefon jest wyłączony (wyłączony, a nie zablokowany). Dlatego w przypadku ryzyka zatrzymania sugerujemy natychmiastowe wyłączenie telefonu. Warto to zrobić np. przed wejściem na teren lotniska — choć nie będzie to możliwe w locie do USA (por. ostatnio wprowadzony wymóg włączenia urządzenia na żądanie)… […]

Twój komentarz

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin dodawania komentarzy. Przez moderację nie przejdą: wycieczki osobiste, komentarze nie na temat, wulgaryzmy.

RSS dla komentarzy: